Haltestelle Liebigstraße in Aachen
Heinrich-Hollands-Strasse 2,
52070Aachen
The next departure is direction Fuchserde.
Route:
-
Liebigstraße, Aachen
-
Talbot, Aachen 21:35:00
-
Ludwig Forum, Aachen 21:36:00
-
Blücherplatz, Aachen 21:37:00
-
Hansemannplatz, Aachen 21:40:00
-
Bushof, Aachen 21:42:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 21:47:00
-
Alter Posthof, Aachen 21:49:00
-
Misereor, Aachen 21:50:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 21:52:00
-
Normaluhr, Aachen 21:53:00
-
Rosenquelle, Aachen 21:54:00
-
Gillesbachtal, Aachen 21:54:00
-
Marienhospital, Aachen 21:55:00
-
Burtscheid, Aachen 21:56:00
-
Heißberg, Aachen 21:57:00
-
Rathenauallee, Aachen 21:59:00
-
Forster Weg, Aachen 22:00:00
-
Vinzenzplatz (Karl-Marx-Allee), Aachen 22:01:00
-
Buschhausen (Kornelimünsterweg), Aachen 22:02:00
-
Löwenstein-Kaserne, Aachen 22:03:00
-
Fuchserde (Waldfriedhof Nord), Aachen 22:04:00
Route:
-
Liebigstraße, Aachen
-
Prager Ring, Aachen 21:38:00
-
Haaren Markt, Aachen 21:39:00
-
Haaren Tonbrennerstraße, Aachen 21:40:00
-
Verlautenheide Endstraße, Aachen 21:43:00
-
Verlautenheide Quinx, Aachen 21:44:00
-
Verlautenheide Forsthaus, Aachen 21:45:00
-
Atsch Schwarzenbruch, Stolberg (Rhld.) 21:47:00
-
Atsch Schule, Stolberg (Rhld.) 21:49:00
-
Atsch Dreieck, Stolberg (Rhld.) 21:50:00
-
Schneidmühle (Bus), Stolberg (Rhld.) 21:51:00
-
Atsch Eisenbahnstraße, Stolberg (Rhld.) 21:52:00
-
Mühlener Brücke, Stolberg (Rhld.) 21:53:00
-
Salmstraße, Stolberg (Rhld.) 21:54:00
-
Mühlener Bahnhof (Bus), Stolberg (Rhld.) 21:56:00
-
Rosental, Stolberg (Rhld.) 22:03:00
-
Rathaus (Bus), Stolberg (Rhld.) 22:06:00
-
Altstadt (Bus), Stolberg (Rhld.) 22:08:00
-
Finkensief, Stolberg (Rhld.) 22:10:00
-
Hammer Binsfeldhammer, Stolberg (Rhld.) 22:12:00
-
Hammer Bernhardshammer, Stolberg (Rhld.) 22:13:00
-
Vicht Derichsberg, Stolberg (Rhld.) 22:14:00
-
Vicht Nachtigällchen, Stolberg (Rhld.) 22:14:00
-
Vicht Brücke, Stolberg (Rhld.) 22:15:00
-
Vicht Wingertsberg, Stolberg (Rhld.) 22:19:00
-
Sportpark Dörenberg, Stolberg (Rhld.) 22:19:00
-
Mausbach Fleuth, Stolberg (Rhld.) 22:20:00
-
Mausbach Kirche, Stolberg (Rhld.) 22:22:00
-
Mausbach Dechant-Brock-Straße, Stolberg (Rhld.) 22:23:00
-
Mausbach Am Wimblech, Stolberg (Rhld.) 22:24:00
-
Mausbach Diepenlinchen, Stolberg (Rhld.) 22:24:00
-
Mausbach Diepenlinchen Industriestraße, Stolberg ( 22:25:00
-
Mausbach Werther Heide, Stolberg (Rhld.) 22:26:00
-
Werth Brunnenweg, Stolberg (Rhld.) 22:27:00
-
Werth Kirche, Stolberg (Rhld.) 22:27:00
-
Werth Wehrstraße, Stolberg (Rhld.) 22:28:00
-
Werth Markt, Stolberg (Rhld.) 22:29:00
-
Werth Kreuzung, Stolberg (Rhld.) 22:30:00
-
Gressenich Hitzberg, Stolberg (Rhld.) 22:31:00
-
Gressenich Hamicher Weg, Stolberg (Rhld.) 22:32:00
-
Gressenich Kapelle, Stolberg (Rhld.) 22:33:00
-
Gressenich Königreich, Stolberg (Rhld.) 22:33:00
-
Gressenich Parkstraße, Stolberg (Rhld.) 22:34:00
-
Gressenich Quellstraße, Stolberg (Rhld.) 22:35:00
-
Gressenich Farmweg, Stolberg (Rhld.) 22:36:00
-
Schevenhütte Kirche, Stolberg (Rhld.) 22:37:00
-
Schevenhütte Hotel Roeb, Stolberg (Rhld.) 22:38:00
-
Schevenhütte Lamersiefen, Stolberg (Rhld.) 22:39:00
-
Schevenhütte Helenasruh, Stolberg (Rhld.) 22:40:00
Route:
-
Liebigstraße, Aachen
-
Talbot, Aachen 21:47:00
-
Ludwig Forum, Aachen 21:48:00
-
Blücherplatz, Aachen 21:49:00
-
Hansemannplatz, Aachen 21:51:00
-
Bushof, Aachen 21:54:00
Route:
-
Liebigstraße, Aachen
-
Talbot, Aachen 21:48:00
-
Ludwig Forum, Aachen 21:49:00
-
Blücherplatz, Aachen 21:50:00
-
Hansemannplatz, Aachen 21:53:00
-
Bushof, Aachen 21:55:00
Route:
-
Liebigstraße, Aachen
-
Prager Ring, Aachen 21:53:00
-
Haaren Markt, Aachen 21:54:00
-
Haaren Denkmal, Aachen 21:56:00
-
Haaren Am Haarberg, Aachen 21:57:00
-
Broichweiden Kaninsberg, Würselen 22:00:00
-
Mauerfeldchen, Würselen 22:01:00
-
Rhein-Maas Klinik, Würselen 22:02:00
-
Ringstraße, Würselen 22:03:00
-
Kirche, Würselen 22:04:00
-
Markt, Würselen 22:05:00
-
Rathaus, Würselen 22:06:00
-
Bahnhofstraße, Würselen 22:06:00
-
Parkhotel, Würselen 22:08:00
-
Morsbach, Würselen 22:11:00
-
Von-Görschen-Straße, Würselen 22:12:00
-
Bardenberg Grindelstraße, Würselen 22:14:00
-
Bardenberg Steinbusch, Würselen 22:15:00
-
Bardenberg Wasserturm, Würselen 22:16:00
-
Bardenberg Wilhelmstein, Würselen 22:17:00
-
Bardenberg Kamper Gracht, Würselen 22:18:00
-
Vier Jahreszeiten, Herzogenrath 22:19:00
-
Häuser Jüd, Herzogenrath 22:20:00
-
Am Hillenberg, Herzogenrath 22:20:00
-
Elsa-Brändström-Straße (Schulzentr.), Herzogenrath 22:21:00
-
Grünstraße, Herzogenrath 22:21:00
-
Dammstraße, Herzogenrath 22:22:00
-
Bahnhof (Bus), Herzogenrath 22:24:00
-
Rathaus, Herzogenrath 22:26:00
-
Ritzerfeld, Herzogenrath 22:27:00
-
Ritzerfeld Siedlung, Herzogenrath 22:28:00
-
Merkstein Gesamtschule, Herzogenrath 22:30:00
-
Merkstein August-Schmidt-Platz (Bus), Herzogenrath 22:31:00
-
Merkstein Goethestraße (Freibad), Herzogenrath 22:32:00
-
Merkstein Stadion, Herzogenrath 22:33:00
-
Merkstein Boscheler Berg, Herzogenrath 22:34:00
-
Boscheln Alt Boscheln, Übach-Palenberg 22:35:00
-
Boscheln Mommertzhäuschen, Übach-Palenberg 22:36:00
-
Boscheln Roermonder Straße, Übach-Palenberg 22:37:00
-
Boscheln Brünestraße, Übach-Palenberg 22:38:00
-
Holthausen, Übach-Palenberg 22:39:00
Route:
-
Liebigstraße, Aachen
-
Talbot, Aachen 21:58:00
-
Ludwig Forum, Aachen 21:59:00
-
Blücherplatz, Aachen 22:00:00
-
Hansemannplatz, Aachen 22:03:00
-
Bushof, Aachen 22:05:00