Bahnhof Maxau in Karlsruhe
Maxau am Rhein 26,
76187Karlsruhe
The next departure is direction Pforzheim Hbf.
Route:
-
Maxau
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 16:40:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 16:42:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 16:43:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 16:45:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 16:46:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 16:47:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 16:49:00
-
Karlsruhe Entenfang 16:51:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 16:52:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 16:54:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 16:55:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 16:57:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 16:59:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 17:00:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 17:02:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 17:03:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 17:05:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 17:06:00
-
Weinweg, Karlsruhe 17:08:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 17:09:00
-
Karlsruhe-Durlach 17:11:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 17:12:00
-
Grötzingen 17:15:00
-
Grötzingen Oberausstraße 17:16:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 17:18:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 17:20:00
-
Berghausen(Baden) 17:21:00
-
Berghausen Am Stadion 17:23:00
-
Söllingen Reetzstr. 17:25:00
-
Söllingen(b Karlsr) 17:26:00
-
Söllingen Kapellenstraße 17:28:00
-
Kleinsteinbach 17:31:00
-
Wilferdingen-Singen 17:33:00
-
Königsbach(Baden) 17:36:00
-
Bilfingen 17:39:00
-
Ersingen West 17:41:00
-
Ersingen 17:43:00
-
Ispringen 17:46:00
-
Pforzheim Hbf 17:50:00
Route:
-
Maxau
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 16:41:00
-
Maximiliansau West 16:42:00
-
Wörth(Rhein) 16:44:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 16:47:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 16:48:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 16:49:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 16:51:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 16:52:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 16:53:00
Route:
-
Maxau
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 17:00:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 17:02:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 17:03:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 17:05:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 17:06:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 17:07:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 17:09:00
-
Karlsruhe Entenfang 17:11:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 17:12:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 17:14:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 17:15:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 17:17:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 17:19:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 17:20:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 17:22:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 17:23:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 17:25:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 17:26:00
-
Weinweg, Karlsruhe 17:28:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 17:29:00
-
Karlsruhe-Durlach 17:31:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 17:32:00
-
Grötzingen 17:35:00
-
Grötzingen Oberausstraße 17:36:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 17:38:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 17:40:00
-
Berghausen(Baden) 17:41:00
-
Berghausen Am Stadion 17:43:00
-
Söllingen Reetzstr. 17:45:00
-
Söllingen(b Karlsr) 17:46:00
-
Söllingen Kapellenstraße 17:48:00
-
Kleinsteinbach 17:51:00
-
Wilferdingen-Singen 17:53:00
-
Königsbach(Baden) 17:56:00
-
Bilfingen 17:59:00
-
Ersingen West 18:01:00
-
Ersingen 18:03:00
-
Ispringen 18:06:00
-
Pforzheim Hbf 18:10:00
-
Pforzheim Maihälden 18:19:00
-
Brötzingen Mitte 18:20:00
-
Brötzingen Sandweg 18:21:00
-
Brötzingen Wohnlichstraße 18:22:00
-
Birkenfeld(Enz) 18:24:00
-
Neuenbürg(Enz) 18:28:00
-
Neuenbürg(Enz) Süd 18:31:00
-
Neuenbürg(Enz) Freibad 18:33:00
-
Rotenbach(Enz) 18:34:00
-
Neuenbürg(Enz)-Rotenbach Eyachbrücke 18:36:00
-
Höfen(Enz) Nord 18:38:00
-
Höfen(Enz) Bf 18:40:00
-
Calmbach Bahnhof 18:43:00
-
Calmbach Süd 18:45:00
-
Bad Wildbad Nord 18:47:00
-
Bad Wildbad Bf 18:48:00
-
Bad Wildbad Uhlandplatz 18:51:00
-
Bad Wildbad Kurpark 18:52:00
Route:
-
Maxau
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 17:02:00
-
Maximiliansau West 17:04:00
-
Wörth(Rhein) 17:06:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 17:09:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 17:10:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 17:11:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 17:13:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 17:14:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 17:15:00
Route:
-
Maxau
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 17:20:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 17:22:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 17:23:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 17:25:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 17:26:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 17:27:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 17:29:00
-
Karlsruhe Entenfang 17:31:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 17:32:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 17:34:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 17:35:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 17:37:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 17:39:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 17:40:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 17:42:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 17:43:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 17:45:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 17:46:00
-
Weinweg, Karlsruhe 17:48:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 17:49:00
-
Karlsruhe-Durlach 17:51:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 17:52:00
-
Grötzingen 17:55:00
-
Grötzingen Oberausstraße 17:56:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 17:58:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 18:00:00
-
Berghausen(Baden) 18:01:00
-
Berghausen Am Stadion 18:06:00
-
Söllingen Reetzstr. 18:07:00
Route:
-
Maxau
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 17:21:00
-
Maximiliansau West 17:22:00
-
Wörth(Rhein) 17:24:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 17:27:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 17:28:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 17:29:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 17:31:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 17:32:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 17:33:00