Bahnhof Maxau in Karlsruhe
Maxau am Rhein 26,
76187Karlsruhe
The next departure is direction Bad Wildbad Kurpark.
Route:
-
Maxau
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 11:00:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 11:02:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 11:03:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 11:05:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 11:06:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 11:07:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 11:09:00
-
Karlsruhe Entenfang 11:11:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 11:12:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 11:14:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 11:15:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 11:17:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 11:19:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 11:20:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 11:22:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 11:23:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 11:25:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 11:26:00
-
Weinweg, Karlsruhe 11:28:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 11:29:00
-
Karlsruhe-Durlach 11:31:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 11:32:00
-
Grötzingen 11:35:00
-
Grötzingen Oberausstraße 11:36:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 11:38:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 11:40:00
-
Berghausen(Baden) 11:41:00
-
Berghausen Am Stadion 11:43:00
-
Söllingen Reetzstr. 11:45:00
-
Söllingen(b Karlsr) 11:46:00
-
Söllingen Kapellenstraße 11:48:00
-
Kleinsteinbach 11:51:00
-
Wilferdingen-Singen 11:53:00
-
Königsbach(Baden) 11:56:00
-
Bilfingen 11:59:00
-
Ersingen West 12:01:00
-
Ersingen 12:03:00
-
Ispringen 12:06:00
-
Pforzheim Hbf 12:10:00
-
Pforzheim Maihälden 12:19:00
-
Brötzingen Mitte 12:20:00
-
Brötzingen Sandweg 12:21:00
-
Brötzingen Wohnlichstraße 12:22:00
-
Birkenfeld(Enz) 12:24:00
-
Neuenbürg(Enz) 12:28:00
-
Neuenbürg(Enz) Süd 12:31:00
-
Neuenbürg(Enz) Freibad 12:33:00
-
Rotenbach(Enz) 12:34:00
-
Neuenbürg(Enz)-Rotenbach Eyachbrücke 12:36:00
-
Höfen(Enz) Nord 12:38:00
-
Höfen(Enz) Bf 12:40:00
-
Calmbach Bahnhof 12:43:00
-
Calmbach Süd 12:45:00
-
Bad Wildbad Nord 12:47:00
-
Bad Wildbad Bf 12:48:00
-
Bad Wildbad Uhlandplatz 12:51:00
-
Bad Wildbad Kurpark 12:52:00
Route:
-
Maxau
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 11:01:00
-
Maximiliansau West 11:02:00
-
Wörth(Rhein) 11:04:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 11:09:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 11:10:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 11:11:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 11:13:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 11:14:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 11:15:00
Route:
-
Maxau
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 11:41:00
-
Maximiliansau West 11:42:00
-
Wörth(Rhein) 11:44:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 11:47:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 11:48:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 11:49:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 11:51:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 11:52:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 11:53:00
Route:
-
Maxau
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 12:00:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 12:02:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 12:03:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 12:05:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 12:06:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 12:07:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 12:09:00
-
Karlsruhe Entenfang 12:11:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 12:12:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 12:14:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 12:15:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 12:17:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 12:19:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 12:20:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 12:22:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 12:23:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 12:25:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 12:26:00
-
Weinweg, Karlsruhe 12:28:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 12:29:00
-
Karlsruhe-Durlach 12:31:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 12:32:00
-
Grötzingen 12:35:00
-
Grötzingen Oberausstraße 12:36:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 12:38:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 12:40:00
-
Berghausen(Baden) 12:41:00
-
Berghausen Am Stadion 12:43:00
-
Söllingen Reetzstr. 12:45:00
-
Söllingen(b Karlsr) 12:46:00
-
Söllingen Kapellenstraße 12:48:00
-
Kleinsteinbach 12:51:00
-
Wilferdingen-Singen 12:53:00
-
Königsbach(Baden) 12:56:00
-
Bilfingen 12:59:00
-
Ersingen West 13:01:00
-
Ersingen 13:03:00
-
Ispringen 13:06:00
-
Pforzheim Hbf 13:10:00
-
Pforzheim Maihälden 13:19:00
-
Brötzingen Mitte 13:20:00
-
Brötzingen Sandweg 13:21:00
-
Brötzingen Wohnlichstraße 13:22:00
-
Birkenfeld(Enz) 13:24:00
-
Neuenbürg(Enz) 13:28:00
-
Neuenbürg(Enz) Süd 13:31:00
-
Neuenbürg(Enz) Freibad 13:33:00
-
Rotenbach(Enz) 13:34:00
-
Neuenbürg(Enz)-Rotenbach Eyachbrücke 13:36:00
-
Höfen(Enz) Nord 13:38:00
-
Höfen(Enz) Bf 13:40:00
-
Calmbach Bahnhof 13:43:00
-
Calmbach Süd 13:45:00
-
Bad Wildbad Nord 13:47:00
-
Bad Wildbad Bf 13:48:00
-
Bad Wildbad Uhlandplatz 13:51:00
-
Bad Wildbad Kurpark 13:52:00
Route:
-
Maxau
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 12:01:00
-
Maximiliansau West 12:02:00
-
Wörth(Rhein) 12:04:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 12:09:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 12:10:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 12:11:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 12:13:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 12:14:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 12:15:00
Route:
-
Maxau
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 12:20:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 12:22:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 12:23:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 12:25:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 12:26:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 12:27:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 12:29:00
-
Karlsruhe Entenfang 12:31:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 12:32:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 12:34:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 12:35:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 12:37:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 12:39:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 12:40:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 12:42:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 12:43:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 12:45:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 12:46:00
-
Weinweg, Karlsruhe 12:48:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 12:49:00
-
Karlsruhe-Durlach 12:51:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 12:52:00
-
Grötzingen 12:55:00
-
Grötzingen Oberausstraße 12:56:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 12:58:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 13:00:00
-
Berghausen(Baden) 13:01:00
-
Berghausen Am Stadion 13:02:00
-
Söllingen Reetzstr. 13:04:00