Haltestelle Gottesauer Platz/BGV in Karlsruhe
Gottesauer Platz 2,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Knielingen Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 21:15:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 21:16:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 21:18:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 21:19:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 21:20:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 21:22:00
-
Poststraße, Karlsruhe 21:23:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 21:25:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 21:28:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 21:29:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 21:30:00
-
ZKM, Karlsruhe 21:32:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 21:33:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 21:34:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 21:35:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 21:36:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 21:38:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 21:39:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 21:42:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 21:44:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 21:45:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 21:47:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 21:48:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 21:49:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 21:50:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 21:51:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 21:52:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 21:53:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 21:54:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 21:56:00
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 21:18:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 21:20:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 21:21:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 21:23:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 21:25:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 21:26:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 21:28:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 21:29:00
-
Karlsruhe Entenfang 21:30:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 21:32:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 21:33:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 21:34:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 21:36:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 21:37:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 21:38:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 21:39:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 21:41:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 21:42:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 21:44:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 21:45:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 21:46:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 21:48:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 21:50:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 21:52:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 21:53:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 21:54:00
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 21:21:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 21:23:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 21:24:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 21:26:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 21:27:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 21:28:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 21:29:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 21:31:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 21:32:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 21:33:00
-
Büchig, Stutensee 21:35:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 21:37:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 21:38:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 21:41:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 21:42:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 21:44:00
-
Friedrichstal Saint-Riquier-Platz, Stutensee 21:48:00
-
Friedrichstal Mitte, Stutensee 21:49:00
-
Friedrichstal Nord, Stutensee 21:50:00
-
Spöck Hochhaus, Stutensee 21:53:00
-
Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee 21:54:00
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 21:24:00
-
Weinweg, Karlsruhe 21:26:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 21:28:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 21:29:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 21:30:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 21:31:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 21:32:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 21:33:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 21:34:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 21:35:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 21:36:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 21:39:00
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 21:26:00
-
Weinweg, Karlsruhe 21:28:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 21:29:00
-
Karlsruhe-Durlach 21:31:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 21:32:00
-
Grötzingen 21:35:00
-
Grötzingen Oberausstraße 21:36:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 21:38:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 21:40:00
-
Berghausen(Baden) 21:41:00
-
Berghausen Am Stadion 21:43:00
-
Söllingen Reetzstr. 21:45:00
-
Söllingen(b Karlsr) 21:46:00
-
Söllingen Kapellenstraße 21:48:00
-
Kleinsteinbach 21:51:00
-
Wilferdingen-Singen 21:53:00
-
Königsbach(Baden) 21:56:00
-
Ersingen West 22:01:00
-
Ersingen 22:03:00
-
Ispringen 22:06:00
-
Pforzheim Hbf 22:10:00
-
Pforzheim Maihälden 22:19:00
-
Brötzingen Mitte 22:20:00
-
Brötzingen Sandweg 22:21:00
-
Brötzingen Wohnlichstraße 22:22:00
-
Birkenfeld(Enz) 22:24:00
-
Neuenbürg(Enz) 22:28:00
-
Neuenbürg(Enz) Süd 22:31:00
-
Neuenbürg(Enz) Freibad 22:33:00
-
Rotenbach(Enz) 22:34:00
-
Neuenbürg(Enz)-Rotenbach Eyachbrücke 22:36:00
-
Höfen(Enz) Nord 22:38:00
-
Höfen(Enz) Bf 22:40:00
-
Calmbach Bahnhof 22:43:00
-
Calmbach Süd 22:45:00
-
Bad Wildbad Nord 22:47:00
-
Bad Wildbad Bf 22:48:00
-
Bad Wildbad Uhlandplatz 22:51:00
-
Bad Wildbad Kurpark 22:52:00
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 21:28:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 21:30:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 21:31:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 21:33:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 21:35:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 21:36:00
-
Synagoge, Karlsruhe 21:37:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 21:38:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 21:39:00
-
Heidehof, Karlsruhe 21:40:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 21:42:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 21:44:00