Haltestelle Ponttor in Aachen
Pontstrasse 182,
52062Aachen
The next departure is direction Uniklinik.
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Audimax, Aachen 05:19:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 05:21:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 05:21:00
-
Hainbuchenstraße, Aachen 05:22:00
-
Halifaxstraße, Aachen 05:23:00
-
Auf der Hörn, Aachen 05:24:00
-
Hörn Brücke, Aachen 05:26:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 05:26:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 05:27:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 05:28:00
-
Wendlingweg, Aachen 05:29:00
-
Worringer Weg, Aachen 05:30:00
-
Uniklinik, Aachen 05:31:00
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Audimax, Aachen 05:19:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 05:20:00
-
Süsterfeld, Aachen 05:21:00
-
Europadorf, Aachen 05:22:00
-
Süsterau, Aachen 05:23:00
-
Gewerbegebiet Schlottfeld, Aachen 05:24:00
-
Laurensberg Viadukt, Aachen 05:25:00
-
Laurensberg Teichwinkel, Aachen 05:26:00
-
Laurensberg, Aachen 05:27:00
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 05:20:00
-
Minoritenstraße, Aachen 05:22:00
-
Bushof, Aachen 05:25:00
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Bendplatz, Aachen 05:20:00
-
Jupp-Müller-Straße, Aachen 05:21:00
-
Laurensberg Wildbach, Aachen 05:23:00
-
Laurensberg, Aachen 05:25:00
-
Laurensberg Rosenhügel, Aachen 05:26:00
-
Laurensberg Haus Linde, Aachen 05:27:00
-
Richterich Berensberger Straße, Aachen 05:28:00
-
Richterich Rathaus, Aachen 05:29:00
-
Richterich Schloss-Schönau-Straße, Aachen 05:30:00
-
Richterich Schönauer Friede, Aachen 05:31:00
-
Richterich Ürsfeld, Aachen 05:32:00
-
Kohlscheid Kircheich, Herzogenrath 05:33:00
-
Kohlscheid Technologiepark, Herzogenrath 05:34:00
-
Kohlscheid Weststraße, Herzogenrath 05:35:00
-
Kohlscheid Feldstraße, Herzogenrath 05:36:00
-
Kohlscheid Forensberger Straße, Herzogenrath 05:37:00
-
Kohlscheid Pannesheide, Herzogenrath 05:38:00
-
Straß Kohlberg, Herzogenrath 05:39:00
-
Straß, Herzogenrath 05:40:00
-
Pilgramsweg, Herzogenrath 05:41:00
-
Aachener Straße, Herzogenrath 05:42:00
-
Burgstraße, Herzogenrath 05:43:00
-
Wiesenstraße, Herzogenrath 05:43:00
-
Schütz-von-Rode-Straße, Herzogenrath 05:44:00
-
Dammstraße, Herzogenrath 05:45:00
-
Bahnhof (Bus), Herzogenrath 05:47:00
-
Rathaus, Herzogenrath 05:49:00
-
Ritzerfeld, Herzogenrath 05:50:00
-
Thiergarten, Herzogenrath 05:51:00
-
Merkstein Seniorenzentrum, Herzogenrath 05:51:00
-
Merkstein Alt-Merkstein (Bus), Herzogenrath 05:52:00
-
Merkstein Sommerweg, Herzogenrath 05:52:00
-
Merkstein An der Herrenstraß, Herzogenrath 05:53:00
-
Merkstein Römerplatz, Herzogenrath 05:54:00
-
Merkstein August-Schmidt-Platz (Bus), Herzogenrath 05:55:00
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 05:22:00
-
Minoritenstraße, Aachen 05:24:00
-
Bushof, Aachen 05:27:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 05:33:00
-
Theater, Aachen 05:34:00
-
Wallstraße, Aachen 05:35:00
-
Normaluhr, Aachen 05:36:00
-
Schloßstraße, Aachen 05:38:00
-
Viktoriaallee, Aachen 05:39:00
-
Frankenberg, Aachen 05:40:00
-
Zwanzigmorgen, Aachen 05:42:00
-
Beverau, Aachen 05:43:00
-
Vogelsang, Aachen 05:44:00
-
Buschhausen (Kornelimünsterweg), Aachen 05:45:00
-
Löwenstein-Kaserne, Aachen 05:46:00
-
Fuchserde (Waldfriedhof Nord), Aachen 05:47:00
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 05:27:00
-
Eurogress, Aachen 05:28:00
-
Hansemannplatz, Aachen 05:29:00
-
Kaiserplatz, Aachen 05:30:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 05:31:00
-
Normaluhr, Aachen 05:33:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 05:35:00
-
Misereor, Aachen 05:36:00
-
Luisenhospital, Aachen 05:37:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 05:39:00
-
Gartenstraße, Aachen 05:40:00
-
Kuckelkorn, Aachen 05:41:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 05:43:00
-
Westfriedhof, Aachen 05:44:00
-
Uniklinik, Aachen 05:46:00