Haltestelle Ponttor in Aachen
Pontstrasse 182,
52062Aachen
The next departure is direction Locht Zollmuseum.
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Bendplatz, Aachen 13:32:00
-
Jupp-Müller-Straße, Aachen 13:33:00
-
Laurensberg Wildbach, Aachen 13:35:00
-
Laurensberg, Aachen 13:37:00
-
Laurensberg Rosenhügel, Aachen 13:38:00
-
Laurensberg Haus Linde, Aachen 13:39:00
-
Richterich Berensberger Straße, Aachen 13:40:00
-
Richterich Hander Weg, Aachen 13:42:00
-
Richterich Kirche, Aachen 13:42:00
-
Richterich Dellstraße, Aachen 13:43:00
-
Kohlscheid Bank Finkenstraße, Herzogenrath 13:44:00
-
Kohlscheid Bank, Herzogenrath 13:45:00
-
Kohlscheid Bank Siedlung, Herzogenrath 13:46:00
-
Horbach Forsterheide Kreuz, Aachen 13:47:00
-
Horbach Forsterheide, Aachen 13:48:00
-
Horbach Linde, Aachen 13:49:00
-
Horbach Kirche, Aachen 13:49:00
-
Horbach, Aachen 13:50:00
-
Horbach Locht Zollmuseum, Aachen 13:52:00
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Audimax, Aachen 13:35:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 13:37:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 13:38:00
-
Seffenter Weg, Aachen 13:39:00
-
Hörnstieg, Aachen 13:40:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 13:40:00
-
Hörn Brücke, Aachen 13:41:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 13:42:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 13:43:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 13:44:00
-
Wendlingweg, Aachen 13:45:00
-
Worringer Weg, Aachen 13:46:00
-
Uniklinik, Aachen 13:47:00
-
Westfriedhof, Aachen 13:55:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 13:57:00
-
Kuckelkorn, Aachen 13:59:00
-
Gartenstraße, Aachen 14:00:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 14:02:00
-
Luisenhospital, Aachen 14:03:00
-
Misereor, Aachen 14:05:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 14:08:00
-
Normaluhr, Aachen 14:09:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 14:11:00
-
Kaiserplatz, Aachen 14:13:00
-
Hansemannplatz, Aachen 14:14:00
-
Eurogress, Aachen 14:15:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 14:16:00
-
Ponttor, Aachen 14:19:00
-
Audimax, Aachen 14:20:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 14:22:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 14:23:00
-
Seffenter Weg, Aachen 14:24:00
-
Hörnstieg, Aachen 14:25:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 14:25:00
-
Hörn Brücke, Aachen 14:26:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 14:27:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 14:28:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 14:29:00
-
Wendlingweg, Aachen 14:30:00
-
Worringer Weg, Aachen 14:31:00
-
Uniklinik, Aachen 14:32:00
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 13:42:00
-
Minoritenstraße, Aachen 13:44:00
-
Bushof, Aachen 13:47:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 13:50:00
-
Theater, Aachen 13:52:00
-
Wallstraße, Aachen 13:53:00
-
Normaluhr, Aachen 13:54:00
-
Schloßstraße, Aachen 13:56:00
-
Viktoriaallee, Aachen 13:57:00
-
Frankenberg, Aachen 13:59:00
-
Zwanzigmorgen, Aachen 14:01:00
-
Beverau, Aachen 14:02:00
-
Vogelsang, Aachen 14:03:00
-
Buschhausen (Kornelimünsterweg), Aachen 14:05:00
-
Löwenstein-Kaserne, Aachen 14:06:00
-
Fuchserde (Waldfriedhof Nord), Aachen 14:07:00
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Audimax, Aachen 13:42:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 13:44:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 13:45:00
-
Hainbuchenstraße, Aachen 13:46:00
-
Halifaxstraße, Aachen 13:47:00
-
Auf der Hörn, Aachen 13:48:00
-
Hörn Brücke, Aachen 13:50:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 13:51:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 13:52:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 13:53:00
-
Wendlingweg, Aachen 13:54:00
-
Worringer Weg, Aachen 13:55:00
-
Uniklinik, Aachen 13:56:00
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 13:43:00
-
Minoritenstraße, Aachen 13:45:00
-
Bushof, Aachen 13:48:00
Route:
-
Ponttor, Aachen
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 13:44:00
-
Minoritenstraße, Aachen 13:46:00
-
Bushof, Aachen 13:49:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 13:52:00
-
Theater, Aachen 13:54:00
-
Wallstraße, Aachen 13:55:00
-
Normaluhr, Aachen 13:57:00
-
Kapitelstraße, Aachen 13:58:00
-
Burtscheid Hauptstraße, Aachen 13:59:00
-
Burtscheid Sebastianstraße, Aachen 14:01:00
-
Ronheider Weg, Aachen 14:02:00