Haltestelle Hegelplatz (Linden-Museum) in Stuttgart
Kriegsbergstrasse ,
70174Stuttgart
The next departure is direction Wagenburgstraße, Stuttgart.
Route:
-
Linden-Museum, Stuttgart
-
Katharinenhospital, Stuttgart 06:03:00
-
Hauptbf (Arnulf-Klett-Platz), Stuttgart 06:05:00
-
Staatsgalerie, Stuttgart 06:07:00
-
Tunnel Ostportal, Stuttgart 06:09:00
-
Wunnensteinstraße, Stuttgart 06:10:00
-
Wagenburgstraße, Stuttgart 06:11:00
Route:
-
Linden-Museum, Stuttgart
-
Hegel-/Seidenstraße, Stuttgart 06:03:00
-
Russische Kirche, Stuttgart 06:04:00
-
Hölderlinplatz, Stuttgart 06:05:00
-
Honoldweg, Stuttgart 06:06:00
-
Fichtestraße, Stuttgart 06:06:00
-
Gaußstraße, Stuttgart 06:07:00
-
Leibnizstraße, Stuttgart 06:08:00
-
Kräherwald, Stuttgart 06:09:00
-
Geibelstraße, Stuttgart 06:10:00
-
Nikolauspflege, Stuttgart 06:11:00
-
Botnanger Sattel, Stuttgart 06:12:00
-
Wielandstraße, Stuttgart 06:13:00
-
Herbsthalde, Stuttgart 06:14:00
-
Herderplatz, Stuttgart 06:14:00
-
Westbahnhof (Schleife), Stuttgart 06:16:00
Route:
-
Linden-Museum, Stuttgart
-
Rosenberg-/Seidenstraße, Stuttgart 06:19:00
-
Rosenberg-/Johannesstraße, Stuttgart 06:20:00
-
Rosenbergplatz, Stuttgart 06:21:00
-
Schwab-/Bebelstraße, Stuttgart 06:22:00
-
Stuttgart West Bismarckplatz 06:23:00
-
Schwabstraße, Stuttgart 06:24:00
-
Schwab-/Reinsburgstraße, Stuttgart 06:25:00
-
Schickhardtschule, Stuttgart 06:26:00
-
Erwin-Schoettle-Platz, Stuttgart 06:27:00
Route:
-
Linden-Museum, Stuttgart
-
Katharinenhospital, Stuttgart 06:24:00
-
Hauptbf (Arnulf-Klett-Platz), Stuttgart 06:26:00
-
Staatsgalerie, Stuttgart 06:29:00
-
Friedenstraße, Stuttgart 06:30:00
-
Urachstraße, Stuttgart 06:31:00
-
Schwarenbergstraße, Stuttgart 06:32:00
-
Ostendplatz, Stuttgart 06:33:00
-
Wagenburgstraße, Stuttgart 06:35:00
-
Libanonstraße, Stuttgart 06:36:00
-
Gablenberg, Stuttgart 06:38:00
-
Planckstraße, Stuttgart 06:39:00
-
Straußstaffel, Stuttgart 06:40:00
-
Heidehofstraße, Stuttgart 06:41:00
-
Eugensplatz, Stuttgart 06:43:00
-
Olgaeck, Stuttgart 06:44:00
-
Charlottenplatz, Stuttgart 06:47:00
-
Schlossplatz, Stuttgart 06:48:00
Route:
-
Linden-Museum, Stuttgart
-
Hölderlinstraße, Stuttgart 06:24:00
-
Dillmannstraße, Stuttgart 06:26:00
-
Ehrenhalde, Stuttgart 06:27:00
-
Schottstraße, Stuttgart 06:28:00
-
Viktor-Köchl-Weg, Stuttgart 06:29:00
-
Doggenburg, Stuttgart 06:30:00
-
Am Bismarckturm, Stuttgart 06:31:00
-
Feuerbacher Weg, Stuttgart 06:33:00
-
Killesberg, Stuttgart 06:34:00
-
Oskar-Schlemmer-Straße, Stuttgart 06:35:00
-
Höhenfreibad, Stuttgart 06:36:00
-
Pragsattel, Stuttgart 06:38:00
Route:
-
Linden-Museum, Stuttgart
-
Berliner Platz (Hohe Straße), Stuttgart 06:28:00
-
Stadtmitte, Stuttgart 06:30:00
-
Wilhelmsbau, Stuttgart 06:31:00
-
Rathaus, Stuttgart 06:33:00
-
Charlottenplatz, Stuttgart 06:35:00
-
Olgaeck, Stuttgart 06:36:00
-
Wilhelm-/Olgastraße, Stuttgart 06:38:00
-
Falbenhennenstraße, Stuttgart 06:39:00
-
Zellerstraße, Stuttgart 06:41:00
-
Markuskirche, Stuttgart 06:42:00
-
Lehenstraße, Stuttgart 06:43:00
-
Marienplatz, Stuttgart 06:46:00
-
Mörikestraße, Stuttgart 06:46:00
-
Marien-/Silberburgstraße, Stuttgart 06:47:00
-
Feuersee, Stuttgart 06:48:00