Haltestelle Nationalmuseum/Haus d.Kunst in München
Wagmüllerstrasse 20,
80538München
The next departure is direction St. Emmeram.
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Paradiesstraße, München 18:36:00
-
Tivolistraße, München 18:37:00
-
Mauerkircherstraße, München 18:39:00
-
Herkomerplatz, München 18:41:00
-
Effnerplatz, München 18:43:00
-
Arabellastraße, München 18:44:00
-
Arabellapark/Klinikum Bogenh., München 18:46:00
-
Cosimabad, München 18:47:00
-
Schlösselgarten, München 18:48:00
-
Prinz-Eugen-Park, München 18:49:00
-
Taimerhofstraße, München 18:50:00
-
Regina-Ullmann-Straße, München 18:52:00
-
Fritz-Meyer-Weg, München 18:53:00
-
St. Emmeram, München 18:54:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Königinstraße, München 18:40:00
-
Von-der-Tann-Straße, München 18:42:00
-
Amalienstraße, München 18:43:00
-
Maxvorstadt/Samml. Brandhorst, München 18:44:00
-
Pinakotheken, München 18:45:00
-
Technische Universität, München 18:47:00
-
Königsplatz, München 18:48:00
-
Karlstraße, München 18:51:00
-
Hauptbahnhof Nord, München 18:54:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Lehel, München 18:43:00
-
Maxmonument, München 18:45:00
-
Mariannenplatz, München 18:46:00
-
Isartor, München 18:47:00
-
Reichenbachplatz, München 18:49:00
-
Müllerstraße, München 18:51:00
-
Sendlinger Tor, München 18:54:00
-
Karlsplatz (Stachus), München 18:56:00
-
Ottostraße, München 18:58:00
-
Karolinenplatz, München 19:00:00
-
Pinakotheken, München 19:01:00
-
Schellingstraße, München 19:02:00
-
Nordendstraße, München 19:04:00
-
Elisabethplatz, München 19:05:00
-
Kurfürstenplatz, München 19:06:00
-
Hohenzollernplatz, München 19:08:00
-
Nordbad, München 19:10:00
-
Herzogstraße, München 19:11:00
-
Ackermannstraße, München 19:12:00
-
Gartenstraße, München 19:13:00
-
Petuelring, München 19:14:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Paradiesstraße, München 18:46:00
-
Tivolistraße, München 18:47:00
-
Mauerkircherstraße, München 18:49:00
-
Herkomerplatz, München 18:51:00
-
Effnerplatz, München 18:53:00
-
Arabellastraße, München 18:54:00
-
Arabellapark/Klinikum Bogenh., München 18:56:00
-
Cosimabad, München 18:57:00
-
Schlösselgarten, München 18:58:00
-
Prinz-Eugen-Park, München 18:59:00
-
Taimerhofstraße, München 19:00:00
-
Regina-Ullmann-Straße, München 19:02:00
-
Fritz-Meyer-Weg, München 19:03:00
-
St. Emmeram, München 19:04:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Lehel, München 18:53:00
-
Maxmonument, München 18:55:00
-
Mariannenplatz, München 18:56:00
-
Isartor, München 18:57:00
-
Reichenbachplatz, München 18:59:00
-
Müllerstraße, München 19:01:00
-
Sendlinger Tor, München 19:04:00
-
Karlsplatz (Stachus), München 19:06:00
-
Ottostraße, München 19:08:00
-
Karolinenplatz, München 19:10:00
-
Pinakotheken, München 19:11:00
-
Schellingstraße, München 19:12:00
-
Nordendstraße, München 19:14:00
-
Elisabethplatz, München 19:15:00
-
Kurfürstenplatz, München 19:16:00
-
Hohenzollernplatz, München 19:18:00
-
Nordbad, München 19:20:00
-
Herzogstraße, München 19:21:00
-
Ackermannstraße, München 19:22:00
-
Gartenstraße, München 19:23:00
-
Petuelring, München 19:24:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Reitmorstraße/Sammlung Schack, München 18:54:00
-
Friedensengel/Villa Stuck, München 18:57:00
-
Prinzregentenplatz, München 18:59:00
-
Grillparzerstraße, München 19:01:00
-
Haidenauplatz, München 19:02:00
-
Ostbahnhof, München 19:04:00