Haltestelle Nationalmuseum/Haus d.Kunst in München
Wagmüllerstrasse 20,
80538München
The next departure is direction Ostbahnhof U S - Museenlinie.
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Reitmorstraße/Sammlung Schack, München 19:44:00
-
Friedensengel/Villa Stuck, München 19:47:00
-
Prinzregentenplatz, München 19:49:00
-
Grillparzerstraße, München 19:51:00
-
Haidenauplatz, München 19:52:00
-
Ostbahnhof, München 19:54:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Paradiesstraße, München 19:46:00
-
Tivolistraße, München 19:47:00
-
Mauerkircherstraße, München 19:49:00
-
Herkomerplatz, München 19:51:00
-
Effnerplatz, München 19:53:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Königinstraße, München 19:50:00
-
Von-der-Tann-Straße, München 19:52:00
-
Amalienstraße, München 19:53:00
-
Maxvorstadt/Samml. Brandhorst, München 19:54:00
-
Pinakotheken, München 19:55:00
-
Technische Universität, München 19:57:00
-
Königsplatz, München 19:58:00
-
Karlstraße, München 20:01:00
-
Hauptbahnhof Nord, München 20:04:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Lehel, München 19:53:00
-
Maxmonument, München 19:55:00
-
Mariannenplatz, München 19:56:00
-
Isartor, München 19:57:00
-
Reichenbachplatz, München 19:59:00
-
Müllerstraße, München 20:01:00
-
Sendlinger Tor, München 20:04:00
-
Karlsplatz (Stachus), München 20:06:00
-
Ottostraße, München 20:08:00
-
Karolinenplatz, München 20:10:00
-
Pinakotheken, München 20:11:00
-
Schellingstraße, München 20:12:00
-
Nordendstraße, München 20:14:00
-
Elisabethplatz, München 20:15:00
-
Kurfürstenplatz, München 20:16:00
-
Hohenzollernplatz, München 20:18:00
-
Nordbad, München 20:20:00
-
Herzogstraße, München 20:21:00
-
Ackermannstraße, München 20:22:00
-
Gartenstraße, München 20:23:00
-
Petuelring, München 20:24:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Paradiesstraße, München 19:56:00
-
Tivolistraße, München 19:57:00
-
Mauerkircherstraße, München 19:59:00
-
Herkomerplatz, München 20:01:00
-
Effnerplatz, München 20:03:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Lehel, München 20:03:00
-
Maxmonument, München 20:05:00
-
Mariannenplatz, München 20:06:00
-
Isartor, München 20:07:00
-
Reichenbachplatz, München 20:09:00
-
Müllerstraße, München 20:11:00
-
Sendlinger Tor, München 20:14:00
-
Karlsplatz (Stachus), München 20:16:00
-
Ottostraße, München 20:18:00
-
Karolinenplatz, München 20:20:00
-
Pinakotheken, München 20:21:00
-
Schellingstraße, München 20:22:00
-
Nordendstraße, München 20:24:00
-
Elisabethplatz, München 20:25:00
-
Kurfürstenplatz, München 20:26:00
-
Hohenzollernplatz, München 20:28:00
-
Nordbad, München 20:30:00
-
Herzogstraße, München 20:31:00
-
Ackermannstraße, München 20:32:00
-
Gartenstraße, München 20:33:00
-
Petuelring, München 20:34:00