Haltestelle Nationalmuseum/Haus d.Kunst in München
Wagmüllerstrasse 20,
80538München
The next departure is direction Ostbahnhof U S - Museenlinie.
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Reitmorstraße/Sammlung Schack, München 13:44:00
-
Friedensengel/Villa Stuck, München 13:47:00
-
Prinzregentenplatz, München 13:49:00
-
Grillparzerstraße, München 13:51:00
-
Haidenauplatz, München 13:52:00
-
Ostbahnhof, München 13:54:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Lehel, München 13:53:00
-
Maxmonument, München 13:55:00
-
Mariannenplatz, München 13:56:00
-
Isartor, München 13:57:00
-
Reichenbachplatz, München 13:59:00
-
Müllerstraße, München 14:01:00
-
Sendlinger Tor, München 14:04:00
-
Karlsplatz (Stachus), München 14:06:00
-
Ottostraße, München 14:08:00
-
Karolinenplatz, München 14:10:00
-
Pinakotheken, München 14:11:00
-
Schellingstraße, München 14:12:00
-
Nordendstraße, München 14:14:00
-
Elisabethplatz, München 14:15:00
-
Kurfürstenplatz, München 14:16:00
-
Hohenzollernplatz, München 14:18:00
-
Nordbad, München 14:20:00
-
Herzogstraße, München 14:21:00
-
Ackermannstraße, München 14:22:00
-
Gartenstraße, München 14:23:00
-
Petuelring, München 14:24:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Reitmorstraße/Sammlung Schack, München 13:54:00
-
Friedensengel/Villa Stuck, München 13:57:00
-
Prinzregentenplatz, München 13:59:00
-
Grillparzerstraße, München 14:01:00
-
Haidenauplatz, München 14:02:00
-
Ostbahnhof, München 14:04:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Paradiesstraße, München 13:56:00
-
Tivolistraße, München 13:57:00
-
Mauerkircherstraße, München 13:59:00
-
Herkomerplatz, München 14:01:00
-
Effnerplatz, München 14:03:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Königinstraße, München 14:00:00
-
Von-der-Tann-Straße, München 14:02:00
-
Amalienstraße, München 14:03:00
-
Maxvorstadt/Samml. Brandhorst, München 14:04:00
-
Pinakotheken, München 14:05:00
-
Technische Universität, München 14:07:00
-
Königsplatz, München 14:08:00
-
Karlstraße, München 14:11:00
-
Hauptbahnhof Nord, München 14:14:00
Route:
-
Nationalmuseum/Haus der Kunst, München
-
Lehel, München 14:03:00
-
Maxmonument, München 14:05:00
-
Mariannenplatz, München 14:06:00
-
Isartor, München 14:07:00
-
Reichenbachplatz, München 14:09:00
-
Müllerstraße, München 14:11:00
-
Sendlinger Tor, München 14:14:00
-
Karlsplatz (Stachus), München 14:16:00
-
Ottostraße, München 14:18:00
-
Karolinenplatz, München 14:20:00
-
Pinakotheken, München 14:21:00
-
Schellingstraße, München 14:22:00
-
Nordendstraße, München 14:24:00
-
Elisabethplatz, München 14:25:00
-
Kurfürstenplatz, München 14:26:00
-
Hohenzollernplatz, München 14:28:00
-
Nordbad, München 14:30:00
-
Herzogstraße, München 14:31:00
-
Ackermannstraße, München 14:32:00
-
Gartenstraße, München 14:33:00
-
Petuelring, München 14:34:00