Haltestelle Max-Weber-Platz (Johannispl.) in München
Max-Weber-Platz 8,
81675München
The next departure is direction Westfriedhof U.
Route:
-
Max-Weber-Platz, München
-
Maximilianeum, München 00:27:00
-
Maxmonument, München 00:29:00
-
Kammerspiele, München 00:30:00
-
Nationaltheater, München 00:31:00
-
Marienplatz (Theatinerstraße), München 00:33:00
-
Lenbachplatz, München 00:35:00
-
Karlsplatz (Stachus), München 00:37:00
-
Hauptbahnhof Nord, München 00:39:00
-
Karlstraße, München 00:40:00
-
Stiglmaierplatz, München 00:42:00
-
Sandstraße, München 00:43:00
-
Hochschule (Lothstr.), München 00:44:00
-
Leonrodplatz, München 00:46:00
-
Heideckstraße, München 00:47:00
-
Olympiapark West, München 00:48:00
-
Borstei, München 00:49:00
-
Stadtwerke, München 00:50:00
-
Westfriedhof, München 00:51:00
Route:
-
Max-Weber-Platz, München
-
Ostbahnhof, München 00:31:00
-
Innsbrucker Ring, München 00:34:00
-
Michaelibad, München 00:36:00
-
Quiddestraße, München 00:38:00
-
Neuperlach Zentrum, München 00:39:00
-
Therese-Giehse-Allee, München 00:40:00
-
Neuperlach Süd, München 00:42:00
Route:
-
Max-Weber-Platz, München
-
Lehel, München 00:31:00
-
Odeonsplatz, München 00:32:00
-
Karlsplatz (Stachus), München 00:34:00
-
Hauptbahnhof, München 00:35:00
-
Theresienwiese, München 00:37:00
-
Schwanthalerhöhe, München 00:38:00
-
Heimeranplatz, München 00:40:00
-
Westendstraße, München 00:41:00
-
Friedenheimer Straße, München 00:42:00
-
Laimer Platz, München 00:44:00
Route:
-
Max-Weber-Platz, München
-
Maximilianeum, München 00:33:00
-
Maxmonument, München 00:35:00
-
Kammerspiele, München 00:36:00
-
Nationaltheater, München 00:37:00
-
Marienplatz (Theatinerstraße), München 00:38:00
-
Lenbachplatz, München 00:40:00
-
Karlsplatz (Stachus), München 00:42:00
-
Hauptbahnhof, München 00:44:00
-
Hauptbahnhof Süd, München 00:46:00
-
Holzkirchner Bahnhof, München 00:47:00
-
Hermann-Lingg-Straße, München 00:48:00
-
Holzapfelstraße, München 00:49:00
-
Schrenkstraße, München 00:50:00
-
Trappentreustraße, München 00:51:00
-
Barthstraße, München 00:52:00
-
Am Lokschuppen, München 00:53:00
-
Lautensackstraße, München 00:55:00
-
Agnes-Bernauer-Straße, München 00:57:00
-
Fürstenrieder Straße, München 00:58:00
-
Agnes-Bernauer-Platz, München 01:00:00
-
Willibaldplatz, München 01:01:00
-
Lohensteinstraße, München 01:02:00
-
Westbad, München 01:03:00
-
Am Knie, München 01:05:00
-
Offenbachstraße, München 01:06:00
-
Rathaus Pasing, München 01:08:00
-
Pasing, München 01:09:00
Route:
-
Max-Weber-Platz (Johannispl.), München
-
Max-Weber-Platz, München 00:36:00
-
Max-Weber-Platz (Johannispl.), München 00:37:00
-
Wörthstraße, München 00:39:00
-
Rosenheimer Platz, München 00:40:00
-
Regerplatz, München 00:42:00
-
Carl-Amery-Platz, München 00:43:00
-
Ostfriedhof, München 00:44:00
-
Silberhornstraße, München 00:46:00
-
Tegernseer Landstraße, München 00:48:00
-
Wettersteinplatz, München 00:49:00
-
Kurzstraße, München 00:51:00
-
Südtiroler Straße, München 00:52:00
-
Tiroler Platz, München 00:53:00
-
Authariplatz, München 00:54:00
-
Theodolindenplatz, München 00:55:00
-
Klinikum Harlaching, München 00:56:00
-
Menterschwaige, München 00:58:00
-
Großhesseloher Brücke, München 00:59:00
Route:
-
Max-Weber-Platz, München
-
Flurstraße, München 00:36:00
-
Grillparzerstraße, München 00:38:00
-
Einsteinstraße, München 00:39:00
-
Vogelweideplatz, München 00:40:00
-
Riedenburger Straße, München 00:41:00
-
Berg am Laim, München 00:43:00