Haltestelle Welfenstraße in Karlsruhe
Welfenstrasse 32,
76137Karlsruhe
The next departure is direction Knielingen Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Welfenstraße, Karlsruhe
-
ZKM, Karlsruhe 12:34:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 12:36:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 12:37:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 12:38:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 12:39:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 12:41:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 12:42:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 12:45:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 12:47:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 12:49:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 12:50:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 12:51:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 12:52:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 12:53:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 12:55:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 12:56:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 12:57:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 12:58:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 13:00:00
Route:
-
Welfenstraße, Karlsruhe
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 12:34:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 12:36:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 12:37:00
-
Poststraße, Karlsruhe 12:40:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 12:41:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 12:42:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 12:44:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 12:45:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 12:47:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 12:48:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 12:50:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 12:51:00
-
Weinweg, Karlsruhe 12:53:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 12:55:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 12:56:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 12:57:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 12:58:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 12:59:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 13:00:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 13:01:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 13:03:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 13:04:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 13:06:00
Route:
-
Welfenstraße, Karlsruhe
-
ZKM, Karlsruhe 12:44:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 12:46:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 12:47:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 12:48:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 12:49:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 12:51:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 12:52:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 12:55:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 12:57:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 12:59:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 13:00:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 13:01:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 13:02:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 13:03:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 13:05:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 13:06:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 13:07:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 13:08:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 13:10:00
Route:
-
Welfenstraße, Karlsruhe
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 12:44:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 12:46:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 12:47:00
-
Poststraße, Karlsruhe 12:50:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 12:51:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 12:52:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 12:54:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 12:55:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 12:57:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 12:58:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:00:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:01:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:03:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:05:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 13:06:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 13:07:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 13:08:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 13:09:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 13:10:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 13:11:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 13:13:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 13:14:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 13:16:00
Route:
-
Welfenstraße, Karlsruhe
-
Beiertheim West, Karlsruhe 12:45:00
-
Windeckstraße, Karlsruhe 12:47:00
-
Hardecksiedlung, Karlsruhe 12:48:00
-
Schwimmschulweg, Karlsruhe 12:49:00
-
Hornisgrindestraße, Karlsruhe 12:51:00
-
Edelbergstraße, Karlsruhe 12:52:00
-
Wattkopfstraße, Karlsruhe 12:53:00
-
Bernsteinstraße, Karlsruhe 12:54:00
-
Eichelbergstraße, Karlsruhe 12:55:00
-
TÜV, Karlsruhe 12:56:00
-
St. Josef Kirche, Karlsruhe 12:57:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 13:01:00
-
Entenfang, Karlsruhe 13:04:00
-
Kärcherstraße, Karlsruhe 13:08:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 13:09:00
-
Barbaraweg, Karlsruhe 13:10:00
-
Madenburgweg, Karlsruhe 13:11:00
-
Berliner Straße, Karlsruhe 13:12:00
-
Germersheimer Straße, Karlsruhe 13:13:00
-
Weißenburger Straße, Karlsruhe 13:14:00
-
Schweigener Straße, Karlsruhe 13:15:00
-
Kaiserslauterner Straße, Karlsruhe 13:16:00
-
Neureut Flughafenstraße, Karlsruhe 13:17:00
-
Neureut Rosmarinweg, Karlsruhe 13:18:00
-
Heidehof, Karlsruhe 13:20:00
Route:
-
Welfenstraße, Karlsruhe
-
Ebertstraße, Karlsruhe 12:54:00
-
Hauptbahnhof (Vorplatz), Karlsruhe 12:55:00