Haltestelle Siemensallee in Karlsruhe
Siemensallee 73,
76187Karlsruhe
The next departure is direction Wolfartsweier Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 07:11:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 07:12:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 07:13:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 07:14:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 07:16:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 07:17:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 07:19:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 07:20:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 07:21:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 07:22:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 07:24:00
-
ZKM, Karlsruhe 07:25:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 07:26:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 07:27:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 07:28:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 07:30:00
-
Poststraße, Karlsruhe 07:33:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 07:34:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 07:35:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 07:37:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 07:38:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 07:40:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 07:41:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 07:43:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 07:44:00
-
Weinweg, Karlsruhe 07:46:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 07:48:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 07:49:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 07:50:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 07:51:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 07:52:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 07:53:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 07:54:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 07:55:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 07:56:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 07:59:00
Route:
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 07:12:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 07:13:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 07:14:00
Route:
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 07:17:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 07:18:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 07:19:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 07:21:00
Route:
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 07:22:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 07:23:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 07:24:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 07:28:00
-
Maximiliansau West 07:30:00
-
Wörth(Rhein) 07:33:00
-
Wörth(Rhein) Zügelstraße 07:36:00
-
Jockgrim Bf 07:40:00
-
Rheinzabern Alte Römerstraße 07:42:00
-
Rheinzabern Rappengasse 07:43:00
-
Rheinzabern Bf 07:45:00
-
Rülzheim Freizeitzentrum 07:48:00
-
Rülzheim Bf 07:50:00
-
Bellheim Bf 07:53:00
-
Bellheim Am Mühlbuckel 07:55:00
-
Sondernheim 07:59:00
-
Germersheim Süd/Nolte 08:02:00
-
Germersheim Mitte/Rhein 08:04:00
-
Germersheim 08:07:00
Route:
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe
-
Mühlburg West, Karlsruhe 07:26:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 07:27:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 07:29:00
-
Karlsruhe Entenfang 07:31:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 07:32:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 07:34:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 07:35:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 07:37:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 07:39:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 07:40:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 07:42:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 07:43:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 07:45:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 07:46:00
-
Weinweg, Karlsruhe 07:48:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 07:49:00
-
Karlsruhe-Durlach 07:51:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 07:52:00
-
Grötzingen 07:55:00
-
Grötzingen Oberausstraße 07:56:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 07:58:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 08:00:00
-
Berghausen(Baden) 08:01:00
-
Berghausen Am Stadion 08:02:00
-
Söllingen Reetzstr. 08:04:00
Route:
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe
-
Mühlburg West, Karlsruhe 07:36:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 07:37:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 07:39:00
-
Karlsruhe Entenfang 07:41:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 07:42:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 07:44:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 07:45:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 07:47:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 07:49:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 07:50:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 07:52:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 07:53:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 07:55:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 07:56:00
-
Weinweg, Karlsruhe 07:58:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 07:59:00
-
Karlsruhe-Durlach 08:01:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 08:02:00
-
Grötzingen 08:05:00
-
Grötzingen Oberausstraße 08:06:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 08:08:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 08:10:00
-
Berghausen(Baden) 08:11:00