Haltestelle Siemens in Karlsruhe
Rheinbrückenstrasse ,
76187Karlsruhe
The next departure is direction Knielingen Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 08:17:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 08:18:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 08:19:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 08:21:00
Route:
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 08:22:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 08:23:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 08:24:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 08:28:00
-
Maximiliansau West 08:30:00
-
Wörth(Rhein) 08:33:00
-
Wörth(Rhein) Zügelstraße 08:35:00
-
Jockgrim Bf 08:39:00
-
Rheinzabern Alte Römerstraße 08:42:00
-
Rheinzabern Rappengasse 08:43:00
-
Rheinzabern Bf 08:45:00
-
Rülzheim Freizeitzentrum 08:48:00
-
Rülzheim Bf 08:50:00
-
Bellheim Bf 08:53:00
-
Bellheim Am Mühlbuckel 08:55:00
-
Sondernheim 08:59:00
-
Germersheim Süd/Nolte 09:02:00
-
Germersheim Mitte/Rhein 09:04:00
-
Germersheim 09:07:00
Route:
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 08:32:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 08:33:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 08:34:00
-
Maxau 08:39:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 08:41:00
-
Maximiliansau West 08:42:00
-
Wörth(Rhein) 08:44:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 08:47:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 08:48:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 08:49:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 08:51:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 08:52:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 08:53:00
Route:
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe
-
Mühlburg West, Karlsruhe 08:36:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 08:37:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 08:39:00
-
Karlsruhe Entenfang 08:41:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 08:42:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 08:44:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 08:45:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 08:47:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 08:49:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 08:50:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 08:52:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 08:53:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 08:55:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 08:56:00
-
Weinweg, Karlsruhe 08:58:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 08:59:00
-
Karlsruhe-Durlach 09:01:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 09:02:00
-
Grötzingen 09:05:00
-
Grötzingen Oberausstraße 09:06:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 09:08:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 09:10:00
-
Berghausen(Baden) 09:11:00
Route:
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 08:41:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 08:42:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 08:43:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 08:44:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 08:46:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 08:47:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 08:49:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 08:50:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 08:51:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 08:52:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 08:54:00
-
ZKM, Karlsruhe 08:55:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 08:56:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 08:57:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 08:58:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 09:00:00
-
Poststraße, Karlsruhe 09:03:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 09:04:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 09:05:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 09:07:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 09:08:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 09:10:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 09:11:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 09:13:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:14:00
-
Weinweg, Karlsruhe 09:16:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 09:18:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 09:19:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 09:20:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 09:21:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 09:22:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 09:23:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 09:24:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 09:25:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 09:26:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 09:29:00
Route:
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe
-
Mühlburg West, Karlsruhe 08:46:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 08:47:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 08:49:00
-
Karlsruhe Entenfang 08:51:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 08:52:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 08:54:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 08:55:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 08:57:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 08:59:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 09:00:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 09:02:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 09:03:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 09:05:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:06:00
-
Weinweg, Karlsruhe 09:08:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 09:09:00
-
Karlsruhe-Durlach 09:11:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 09:12:00
-
Grötzingen 09:15:00
-
Grötzingen Oberausstraße 09:16:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 09:18:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 09:20:00
-
Berghausen(Baden) 09:21:00
-
Berghausen Am Stadion 09:23:00
-
Söllingen Reetzstr. 09:25:00
-
Söllingen(b Karlsr) 09:26:00
-
Söllingen Kapellenstraße 09:28:00
-
Kleinsteinbach 09:31:00
-
Wilferdingen-Singen 09:33:00
-
Königsbach(Baden) 09:36:00
-
Bilfingen 09:39:00
-
Ersingen West 09:41:00
-
Ersingen 09:43:00
-
Ispringen 09:46:00
-
Pforzheim Hbf 09:50:00