Haltestelle Siemens in Karlsruhe
Rheinbrückenstrasse ,
76187Karlsruhe
The next departure is direction Knielingen Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 12:56:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 12:57:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 12:58:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 13:00:00
Route:
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 13:03:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 13:04:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 13:05:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 13:06:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 13:08:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 13:09:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 13:11:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 13:14:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 13:15:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 13:17:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 13:18:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 13:19:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 13:21:00
-
ZKM, Karlsruhe 13:22:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 13:23:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 13:24:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 13:26:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 13:27:00
-
Poststraße, Karlsruhe 13:30:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 13:31:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 13:32:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 13:34:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 13:35:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 13:37:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 13:38:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:40:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:41:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:43:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:45:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 13:46:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 13:47:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 13:48:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 13:49:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 13:50:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 13:51:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 13:53:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 13:54:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 13:56:00
Route:
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 13:06:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 13:07:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 13:08:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 13:10:00
Route:
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe
-
Mühlburg West, Karlsruhe 13:06:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 13:07:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 13:09:00
-
Karlsruhe Entenfang 13:11:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 13:12:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 13:14:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 13:15:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 13:17:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 13:19:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 13:20:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 13:22:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 13:23:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:25:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:26:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:28:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:29:00
-
Karlsruhe-Durlach 13:31:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 13:32:00
-
Grötzingen 13:35:00
-
Grötzingen Oberausstraße 13:36:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 13:38:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 13:40:00
-
Berghausen(Baden) 13:41:00
-
Berghausen Am Stadion 13:43:00
-
Söllingen Reetzstr. 13:45:00
-
Söllingen(b Karlsr) 13:46:00
-
Söllingen Kapellenstraße 13:48:00
-
Kleinsteinbach 13:51:00
-
Wilferdingen-Singen 13:53:00
Route:
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 13:12:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 13:13:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 13:14:00
-
Maxau 13:19:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 13:21:00
-
Maximiliansau West 13:22:00
-
Wörth(Rhein) 13:24:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 13:27:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 13:28:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 13:29:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 13:31:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 13:32:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 13:33:00
Route:
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 13:13:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 13:14:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 13:15:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 13:16:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 13:18:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 13:19:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 13:21:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 13:24:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 13:25:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 13:27:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 13:28:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 13:29:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 13:31:00
-
ZKM, Karlsruhe 13:32:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 13:33:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 13:34:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 13:36:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 13:37:00
-
Poststraße, Karlsruhe 13:40:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 13:41:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 13:42:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 13:44:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 13:45:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 13:47:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 13:48:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:50:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:51:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:53:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:55:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 13:56:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 13:57:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 13:58:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 13:59:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 14:00:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 14:01:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 14:03:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 14:04:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 14:06:00