Haltestelle Rheinhafen in Karlsruhe
Wikingerstraße 1,
76189Karlsruhe
The next departure is direction Karlsruhe Hbf.
Route:
-
Karlsruhe-Mühlburg
-
Karlsruhe West 08:20:00
-
Karlsruhe Hbf 08:27:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 08:29:00
-
Entenfang, Karlsruhe 08:30:00
-
Mühlburger Feld, Karlsruhe 08:32:00
-
Kühler Krug, Karlsruhe 08:32:00
-
Hübschstraße, Karlsruhe 08:34:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 08:35:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 08:36:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 08:38:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 08:39:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 08:40:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 08:41:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 08:42:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 08:43:00
-
Ostendstraße, Karlsruhe 08:44:00
-
Wolfartsweierer Straße, Karlsruhe 08:46:00
-
Schloss Gottesaue, Karlsruhe 08:47:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 08:48:00
-
Weinweg, Karlsruhe 08:49:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 08:51:00
-
Karlsruhe-Durlach 08:52:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 08:34:00
-
Entenfang, Karlsruhe 08:35:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 08:37:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 08:38:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 08:39:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 08:41:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 08:42:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 08:43:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 08:44:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 08:46:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 08:47:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 08:49:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 08:50:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 08:52:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 08:54:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 08:55:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 08:57:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 08:58:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 08:59:00
Route:
-
Karlsruhe-Mühlburg
-
Karlsruhe-Knielingen 08:44:00
-
Maximiliansau West 08:49:00
-
Wörth(Rhein) 08:51:00
-
Wörth(Rhein) Mozartstraße 08:54:00
-
Kandel 08:59:00
-
Winden(Pfalz) 09:05:00
-
Steinweiler 09:11:00
-
Rohrbach(Pfalz) 09:14:00
-
Insheim 09:17:00
-
Landau(Pfalz)Hbf 09:22:00
-
Knöringen-Essingen 09:27:00
-
Edesheim(Pfalz) 09:31:00
-
Edenkoben 09:34:00
-
Maikammer-Kirrweiler 09:37:00
-
Neustadt(Weinstr) Süd 09:41:00
-
Neustadt(Weinstr)Hbf 09:45:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 08:57:00
-
Karlsruhe Entenfang 08:58:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 09:00:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 09:01:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 09:02:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 09:04:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 09:05:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 09:06:00
-
Synagoge, Karlsruhe 09:07:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 09:08:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 09:09:00
-
Heidehof, Karlsruhe 09:11:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 09:12:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 09:14:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 08:59:00
-
Entenfang, Karlsruhe 09:00:00
-
Mühlburger Feld, Karlsruhe 09:02:00
-
Kühler Krug, Karlsruhe 09:02:00
-
Hübschstraße, Karlsruhe 09:04:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 09:05:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 09:06:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 09:08:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 09:09:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 09:10:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 09:11:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 09:12:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 09:13:00
-
Ostendstraße, Karlsruhe 09:14:00
-
Wolfartsweierer Straße, Karlsruhe 09:16:00
-
Schloss Gottesaue, Karlsruhe 09:17:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:18:00
-
Weinweg, Karlsruhe 09:19:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 09:21:00
-
Karlsruhe-Durlach 09:22:00