Haltestelle Rheinhafen in Karlsruhe
Wikingerstraße 1,
76189Karlsruhe
The next departure is direction Durlach Bahnhof (Schleife), Karlsruhe.
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 00:29:00
-
Entenfang, Karlsruhe 00:30:00
-
Mühlburger Feld, Karlsruhe 00:32:00
-
Kühler Krug, Karlsruhe 00:32:00
-
Hübschstraße, Karlsruhe 00:34:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 00:35:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 00:36:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 00:38:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 00:39:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 00:40:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 00:41:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 00:42:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 00:43:00
-
Ostendstraße, Karlsruhe 00:44:00
-
Wolfartsweierer Straße, Karlsruhe 00:46:00
-
Schloss Gottesaue, Karlsruhe 00:47:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 00:48:00
-
Weinweg, Karlsruhe 00:49:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 00:51:00
-
Karlsruhe-Durlach 00:52:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 01:13:00
-
Karlsruhe Entenfang 01:14:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 01:16:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 01:17:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 01:19:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 01:20:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 01:22:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 01:23:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 01:25:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 01:28:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 01:29:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 01:31:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 01:32:00
Route:
-
Karlsruhe-Mühlburg
-
Karlsruhe-Knielingen 01:53:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 01:56:00
-
Maximiliansau West 01:57:00
-
Wörth(Rhein) 02:00:00
-
Wörth(Rhein) Zügelstraße 02:03:00
-
Jockgrim Bf 02:07:00
-
Rheinzabern Alte Römerstraße 02:09:00
-
Rheinzabern Rappengasse 02:10:00
-
Rheinzabern Bf 02:12:00
-
Rülzheim Freizeitzentrum 02:15:00
-
Rülzheim Bf 02:17:00
-
Bellheim Bf 02:21:00
-
Bellheim Am Mühlbuckel 02:22:00
-
Sondernheim 02:26:00
-
Germersheim Süd/Nolte 02:29:00
-
Germersheim Mitte/Rhein 02:31:00
-
Germersheim 02:33:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 03:14:00
-
Karlsruhe Entenfang 03:16:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 03:17:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 03:19:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 03:20:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 03:22:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 03:24:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 03:25:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 03:31:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 03:32:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 03:34:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 03:35:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 04:14:00
-
Karlsruhe Entenfang 04:16:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 04:17:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 04:19:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 04:20:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 04:22:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 04:24:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 04:25:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 04:31:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 04:32:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 04:34:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 04:35:00
-
Weinweg, Karlsruhe 04:37:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 04:38:00
-
Karlsruhe-Durlach 04:40:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 04:41:00
-
Grötzingen 04:44:00
-
Grötzingen Oberausstraße 04:45:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 04:47:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 04:49:00
-
Berghausen(Baden) 04:50:00
-
Berghausen Am Stadion 04:51:00
-
Söllingen Reetzstr. 04:53:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 04:43:00
-
Entenfang, Karlsruhe 04:44:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 04:46:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 04:47:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 04:48:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 04:49:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 04:50:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 04:52:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 04:53:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 04:54:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 04:56:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 04:58:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 04:59:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 05:00:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 05:02:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 05:03:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 05:05:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 05:06:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 05:07:00