Haltestelle Rheinhafen in Karlsruhe
Wikingerstraße 1,
76189Karlsruhe
The next departure is direction Rintheim, Karlsruhe.
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 05:32:00
-
Karlsruhe Entenfang 05:33:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 05:35:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 05:36:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 05:37:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 05:39:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 05:42:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 05:43:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 05:45:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 05:46:00
-
Kolpingplatz, Karlsruhe 05:48:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 05:50:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 05:51:00
-
Poststraße, Karlsruhe 05:54:00
-
Tivoli, Karlsruhe 05:56:00
-
Werderstraße, Karlsruhe 05:57:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 05:59:00
-
Kronenplatz, Karlsruhe 06:00:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe 06:03:00
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 06:04:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 06:05:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 06:06:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 06:07:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 06:09:00
-
Rintheim, Karlsruhe 06:10:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 05:33:00
-
Entenfang, Karlsruhe 05:34:00
-
Mühlburger Feld, Karlsruhe 05:35:00
-
Kühler Krug, Karlsruhe 05:36:00
-
Hübschstraße, Karlsruhe 05:38:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 05:39:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 05:41:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 05:43:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 05:44:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 05:45:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 05:46:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 05:47:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 05:48:00
-
Ostendstraße, Karlsruhe 05:50:00
-
Wolfartsweierer Straße, Karlsruhe 05:51:00
-
Schloss Gottesaue, Karlsruhe 05:52:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 05:54:00
-
Weinweg, Karlsruhe 05:55:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 05:57:00
-
Karlsruhe-Durlach 05:59:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 05:34:00
-
Karlsruhe Entenfang 05:36:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 05:37:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 05:38:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 05:39:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 05:41:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 05:44:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 05:45:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 05:47:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 05:48:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 05:49:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 05:51:00
-
ZKM, Karlsruhe 05:52:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 05:53:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 05:54:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 05:56:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 05:57:00
-
Poststraße, Karlsruhe 06:00:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 06:01:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 06:02:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 06:04:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 06:05:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 06:07:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 06:08:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 06:10:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 06:11:00
-
Weinweg, Karlsruhe 06:13:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 06:15:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 06:16:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 06:17:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 06:18:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 06:19:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 06:20:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 06:21:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 06:23:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 06:24:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 06:26:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 05:35:00
-
Karlsruhe Entenfang 05:36:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 05:38:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 05:39:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 05:41:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 05:42:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 05:43:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 05:44:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 05:45:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 05:47:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 05:48:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 05:49:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 05:50:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 05:52:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 05:36:00
-
Entenfang, Karlsruhe 05:37:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 05:39:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 05:40:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 05:41:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 05:42:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 05:44:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 05:45:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 05:46:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 05:48:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 05:49:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 05:51:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 05:52:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 05:53:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 05:55:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 05:56:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 05:58:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 05:59:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 06:04:00
Route:
-
Rheinhafen, Karlsruhe
-
Lameyplatz, Karlsruhe 05:37:00
-
Karlsruhe Entenfang 05:39:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 05:40:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 05:41:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 05:43:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 05:45:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 05:48:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 05:49:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 05:51:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 05:52:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 05:53:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe 05:55:00
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 05:56:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 05:58:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 05:59:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 06:00:00
-
Hagsfeld Fächerbad, Karlsruhe 06:02:00
-
Waldstadt Im Eichbäumle, Karlsruhe 06:03:00
-
Waldstadt Glogauer Straße, Karlsruhe 06:04:00
-
Waldstadt Zentrum, Karlsruhe 06:05:00
-
Waldstadt Jägerhaus, Karlsruhe 06:06:00
-
Waldstadt Elbinger Straße Ost, Karlsruhe 06:08:00
-
Waldstadt Osteroder Straße, Karlsruhe 06:09:00
-
Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe 06:10:00
-
Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe 06:12:00