Haltestelle Poststraße in Karlsruhe
Ettlinger Strasse ,
76137Karlsruhe
The next departure is direction Karlsruhe Albtalbahnhof.
Route:
-
Poststraße, Karlsruhe
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 15:40:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 15:42:00
Route:
-
Poststraße, Karlsruhe
-
Augartenstraße, Karlsruhe 15:47:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 15:48:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 15:50:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 15:51:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 15:53:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 15:54:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 15:56:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 15:58:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 16:00:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 16:01:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 16:02:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 16:04:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 16:05:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 16:08:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 16:09:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 16:10:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 16:11:00
Route:
-
Poststraße, Karlsruhe
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 15:48:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 15:51:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 15:52:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 15:53:00
-
ZKM, Karlsruhe 15:54:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 15:56:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 15:57:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 15:58:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 15:59:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 16:01:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 16:02:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 16:05:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 16:07:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 16:09:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 16:10:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 16:11:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 16:12:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 16:13:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 16:15:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 16:16:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 16:17:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 16:18:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 16:20:00
Route:
-
Poststraße, Karlsruhe
-
Augartenstraße, Karlsruhe 15:49:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 15:50:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 15:52:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 15:53:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 15:55:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 15:56:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 15:58:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 16:00:00
Route:
-
Poststraße, Karlsruhe
-
Hauptbahnhof (Vorplatz), Karlsruhe 15:49:00
Route:
-
Poststraße, Karlsruhe
-
Augartenstraße, Karlsruhe 15:51:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 15:52:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 15:54:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 15:55:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 15:57:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 15:58:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 16:00:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 16:01:00
-
Weinweg, Karlsruhe 16:03:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 16:05:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 16:06:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 16:07:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 16:08:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 16:09:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 16:10:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 16:11:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 16:13:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 16:14:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 16:16:00