Haltestelle Lessingstraße in Karlsruhe
Gartenstrasse 70,
76135Karlsruhe
The next departure is direction Wolfartsweier Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Lessingstraße, Karlsruhe
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 18:11:00
-
ZKM, Karlsruhe 18:12:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 18:13:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 18:14:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 18:16:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 18:17:00
-
Poststraße, Karlsruhe 18:20:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 18:21:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 18:22:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 18:24:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 18:25:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 18:27:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 18:28:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 18:30:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 18:31:00
-
Weinweg, Karlsruhe 18:33:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 18:35:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 18:36:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 18:37:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 18:38:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 18:39:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 18:40:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 18:41:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 18:43:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 18:44:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 18:46:00
Route:
-
Lessingstraße, Karlsruhe
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 18:13:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 18:14:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 18:15:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 18:16:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 18:17:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 18:18:00
-
Ostendstraße, Karlsruhe 18:20:00
-
Wolfartsweierer Straße, Karlsruhe 18:21:00
-
Schloss Gottesaue, Karlsruhe 18:22:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 18:24:00
-
Weinweg, Karlsruhe 18:25:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 18:27:00
-
Karlsruhe-Durlach 18:29:00
Route:
-
Lessingstraße, Karlsruhe
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 18:12:00
-
Landesbausparkasse, Karlsruhe 18:13:00
-
Europahalle/Europabad, Karlsruhe 18:14:00
-
Bannwaldallee, Karlsruhe 18:16:00
-
Hardecksiedlung, Karlsruhe 18:17:00
-
Oberreut Albert-Braun-Straße, Karlsruhe 18:18:00
-
Oberreut Zentrum, Karlsruhe 18:19:00
-
Oberreut Wilhelm-Leuschner-Straße, Karlsruhe 18:21:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 18:22:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 18:26:00
Route:
-
Lessingstraße, Karlsruhe
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 18:14:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 18:15:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 18:16:00
-
Kolpingplatz, Karlsruhe 18:18:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 18:20:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 18:21:00
-
Poststraße, Karlsruhe 18:24:00
-
Tivoli, Karlsruhe 18:26:00
-
Werderstraße, Karlsruhe 18:27:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 18:29:00
-
Kronenplatz, Karlsruhe 18:30:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe 18:33:00
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 18:34:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 18:35:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 18:36:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 18:37:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 18:39:00
-
Rintheim, Karlsruhe 18:40:00
Route:
-
Lessingstraße, Karlsruhe
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 18:15:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 18:16:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 18:18:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 18:19:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 18:20:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 18:21:00
-
Karlsruhe Entenfang 18:23:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 18:25:00
-
Stadtwerke, Karlsruhe 18:26:00
-
Daxlanden Mauerweg, Karlsruhe 18:27:00
-
Daxlanden Ankerstraße, Karlsruhe 18:28:00
-
Daxlanden Kirchplatz, Karlsruhe 18:29:00
-
Daxlanden Hammweg, Karlsruhe 18:31:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 18:32:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 18:35:00
Route:
-
Lessingstraße, Karlsruhe
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 18:17:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 18:19:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 18:20:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 18:21:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe 18:22:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 18:23:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe 18:25:00
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 18:26:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 18:28:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 18:29:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 18:30:00
-
Hagsfeld Fächerbad, Karlsruhe 18:32:00
-
Waldstadt Im Eichbäumle, Karlsruhe 18:33:00
-
Waldstadt Glogauer Straße, Karlsruhe 18:34:00
-
Waldstadt Zentrum, Karlsruhe 18:35:00
-
Waldstadt Jägerhaus, Karlsruhe 18:36:00
-
Waldstadt Elbinger Straße Ost, Karlsruhe 18:38:00
-
Waldstadt Osteroder Straße, Karlsruhe 18:39:00
-
Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe 18:40:00
-
Waldstadt Europäische Schule, Karlsruhe 18:42:00