Haltestelle Kronenplatz (Fritz-Erler-Str.) in Karlsruhe
Fritz-Erler-Strasse 3,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Karlsruhe Albtalbahnhof.
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 06:33:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 06:34:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 06:35:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 06:37:00
-
Poststraße, Karlsruhe 06:38:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 06:40:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 06:42:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 06:38:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 06:40:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 06:41:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 06:43:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 06:44:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 06:46:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 06:47:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 06:48:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 06:49:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 06:51:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 06:52:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 06:53:00
-
Büchig, Stutensee 06:55:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 06:57:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 06:58:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 06:59:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 07:01:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 07:03:00
-
Friedrichstal Saint-Riquier-Platz, Stutensee 07:07:00
-
Friedrichstal Mitte, Stutensee 07:08:00
-
Friedrichstal Nord, Stutensee 07:09:00
-
Spöck Hochhaus, Stutensee 07:12:00
-
Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee 07:13:00
Route:
-
Kronenplatz, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 06:39:00
-
Werderstraße, Karlsruhe 06:40:00
-
Tivoli, Karlsruhe 06:41:00
-
Poststraße, Karlsruhe 06:43:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 06:45:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 06:48:00
-
Kolpingplatz, Karlsruhe 06:50:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 06:51:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 06:52:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 06:53:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 06:54:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 06:55:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 06:56:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 06:58:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 06:59:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 07:01:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 07:02:00
-
Karlsruhe Entenfang 07:03:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 07:05:00
-
Stadtwerke, Karlsruhe 07:06:00
-
Daxlanden Mauerweg, Karlsruhe 07:07:00
-
Daxlanden Ankerstraße, Karlsruhe 07:08:00
-
Daxlanden Kirchplatz, Karlsruhe 07:09:00
-
Daxlanden Hammweg, Karlsruhe 07:11:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 07:12:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 07:13:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 06:41:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 06:43:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 06:44:00
-
Weinweg, Karlsruhe 06:46:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 06:48:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 06:49:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 06:50:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 06:51:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 06:52:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 06:53:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 06:54:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 06:55:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 06:56:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 06:59:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 06:41:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 06:43:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 06:45:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 06:46:00
-
Synagoge, Karlsruhe 06:47:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 06:48:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 06:49:00
-
Heidehof, Karlsruhe 06:50:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 06:52:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 06:54:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 06:48:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 06:50:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 06:51:00
-
Weinweg, Karlsruhe 06:53:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 06:55:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 06:56:00
-
Durlach Friedrichschule, Karlsruhe 06:57:00
-
Durlach Schlossplatz, Karlsruhe 06:59:00
-
Durlach Turmberg, Karlsruhe 07:00:00