Haltestelle Kronenplatz (Fritz-Erler-Str.) in Karlsruhe
Fritz-Erler-Strasse 3,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Neureut Heide, Karlsruhe.
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 18:24:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 18:26:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 18:28:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 18:29:00
-
Synagoge, Karlsruhe 18:30:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 18:31:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 18:33:00
-
Heidehof, Karlsruhe 18:34:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 18:35:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 18:37:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 18:25:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 18:27:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 18:28:00
-
Weinweg, Karlsruhe 18:30:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 18:32:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 18:33:00
-
Durlach Friedrichschule, Karlsruhe 18:35:00
-
Durlach Schlossplatz, Karlsruhe 18:36:00
-
Durlach Turmberg, Karlsruhe 18:38:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 18:26:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 18:28:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 18:29:00
-
Weinweg, Karlsruhe 18:31:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 18:32:00
-
Karlsruhe-Durlach 18:34:00
-
Grötzingen 18:38:00
-
Grötzingen Oberausstraße 18:40:00
-
Berghausen Hummelberg 18:42:00
-
Jöhlingen West 18:46:00
-
Jöhlingen 18:47:00
-
Wössingen 18:49:00
-
Wössingen Ost 18:51:00
-
Dürrenbüchig 18:54:00
-
Rinklingen 18:56:00
-
Bretten 18:58:00
-
Bretten Stadtmitte 19:01:00
-
Bretten Wannenweg 19:02:00
-
Bretten Schulzentrum 19:04:00
-
Bretten Kupferhälde 19:05:00
-
Gölshausen 19:07:00
-
Gölshausen Industriegebiet 19:09:00
-
Bauerbach 19:11:00
-
Oberderdingen-Flehingen Industrie 19:15:00
-
Flehingen 19:17:00
-
Zaisenhausen 19:20:00
-
Sulzfeld(Baden) 19:23:00
-
Eppingen West 19:27:00
-
Eppingen 19:29:00
-
Gemmingen West 19:37:00
-
Gemmingen 19:39:00
-
Stetten am Heuchelberg 19:42:00
-
Schwaigern(Württ) West 19:44:00
-
Schwaigern(Württ) 19:47:00
-
Schwaigern Ost 19:49:00
-
Leingarten West 19:52:00
-
Leingarten Mitte 19:53:00
-
Leingarten 19:54:00
-
Leingarten Ost 19:56:00
-
Böckingen West 19:58:00
-
Heilbr.-Böckingen Berufsschulzentrum 20:00:00
-
Böckingen Sonnenbrunnen 20:01:00
-
Heilbronn Hauptbahnhof/Willy-Brandt-Pl. 20:04:00
-
Heilbronn Neckar-Turm/K.-S.-Pl 20:07:00
-
Heilbronn Rathaus 20:08:00
-
Heilbronn Harmonie 20:10:00
-
Heilbronn Friedensplatz 20:12:00
-
Heilbronn Finanzamt 20:13:00
-
Heilbronn Pfühlpark 20:15:00
Route:
-
Kronenplatz, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 18:27:00
-
Werderstraße, Karlsruhe 18:29:00
-
Tivoli, Karlsruhe 18:30:00
-
Poststraße, Karlsruhe 18:32:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 18:34:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 18:37:00
-
Kolpingplatz, Karlsruhe 18:39:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 18:40:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 18:41:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 18:42:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 18:44:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 18:45:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 18:46:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 18:48:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 18:49:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 18:50:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 18:51:00
-
Karlsruhe Entenfang 18:53:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 18:55:00
-
Stadtwerke, Karlsruhe 18:56:00
-
Daxlanden Mauerweg, Karlsruhe 18:57:00
-
Daxlanden Ankerstraße, Karlsruhe 18:58:00
-
Daxlanden Kirchplatz, Karlsruhe 18:59:00
-
Daxlanden Hammweg, Karlsruhe 19:01:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 19:02:00
-
Daxlanden Altrheinbrücke, Karlsruhe 19:04:00
-
Daxlanden Rappenwört, Karlsruhe 19:06:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 18:28:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 18:30:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 18:31:00
-
Weinweg, Karlsruhe 18:33:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 18:35:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 18:36:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 18:37:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 18:38:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 18:39:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 18:40:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 18:41:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 18:43:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 18:44:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 18:46:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 18:29:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 18:31:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 18:33:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 18:34:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 18:36:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 18:37:00
-
Karlsruhe Entenfang 18:38:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 18:40:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 18:42:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 18:43:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 18:44:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 18:45:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 18:46:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 18:48:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 18:49:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 18:51:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 18:53:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 18:54:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 18:55:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 18:56:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 19:00:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 19:02:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 19:04:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 19:04:00