Haltestelle Kronenplatz (Fritz-Erler-Str.) in Karlsruhe
Fritz-Erler-Strasse 3,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Neureut Heide, Karlsruhe.
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 12:54:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 12:56:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 12:58:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 12:59:00
-
Synagoge, Karlsruhe 13:00:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 13:01:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 13:03:00
-
Heidehof, Karlsruhe 13:04:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 13:05:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 13:07:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 12:55:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 12:57:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 12:58:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:00:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:02:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 13:03:00
-
Durlach Friedrichschule, Karlsruhe 13:05:00
-
Durlach Schlossplatz, Karlsruhe 13:06:00
-
Durlach Turmberg, Karlsruhe 13:08:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 12:56:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 12:58:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 13:00:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 13:01:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 13:03:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 13:04:00
-
Karlsruhe Entenfang 13:05:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 13:07:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 13:08:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 13:09:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 13:11:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 13:12:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 13:13:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 13:14:00
-
Maxau 13:19:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 13:21:00
-
Maximiliansau West 13:22:00
-
Wörth(Rhein) 13:24:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 13:27:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 13:28:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 13:29:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 13:31:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 13:32:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 13:33:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 12:56:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 12:58:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:00:00
Route:
-
Kronenplatz, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 12:57:00
-
Werderstraße, Karlsruhe 12:59:00
-
Tivoli, Karlsruhe 13:00:00
-
Poststraße, Karlsruhe 13:02:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 13:04:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 13:07:00
-
Kolpingplatz, Karlsruhe 13:09:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 13:10:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 13:11:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 13:13:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 13:14:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 13:17:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 13:19:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 13:20:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 13:21:00
-
Karlsruhe Entenfang 13:23:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 13:25:00
-
Stadtwerke, Karlsruhe 13:26:00
-
Daxlanden Mauerweg, Karlsruhe 13:27:00
-
Daxlanden Ankerstraße, Karlsruhe 13:28:00
-
Daxlanden Kirchplatz, Karlsruhe 13:29:00
-
Daxlanden Hammweg, Karlsruhe 13:31:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 13:32:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 13:35:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 12:58:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:00:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:01:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:03:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:05:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 13:06:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 13:07:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 13:08:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 13:09:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 13:10:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 13:11:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 13:13:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 13:14:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 13:16:00