Haltestelle Kronenplatz (Fritz-Erler-Str.) in Karlsruhe
Fritz-Erler-Strasse 3,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Söllingen Reetzstr..
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 18:43:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 18:45:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 18:46:00
-
Weinweg, Karlsruhe 18:48:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 18:49:00
-
Karlsruhe-Durlach 18:51:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 18:52:00
-
Grötzingen 18:55:00
-
Grötzingen Oberausstraße 18:56:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 18:58:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 19:00:00
-
Berghausen(Baden) 19:01:00
-
Berghausen Am Stadion 19:06:00
-
Söllingen Reetzstr. 19:07:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 18:49:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 18:51:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 18:53:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 18:54:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 18:56:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 18:57:00
-
Karlsruhe Entenfang 18:58:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 19:00:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 19:02:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 19:03:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 19:04:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 19:05:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 19:06:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 19:08:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 19:09:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 19:11:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 19:13:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 19:14:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 19:15:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 19:16:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 19:20:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 19:22:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 19:24:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 19:24:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 18:51:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 18:53:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 18:54:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 18:55:00
-
Poststraße, Karlsruhe 18:57:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 18:58:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 19:01:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 19:02:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 19:03:00
-
ZKM, Karlsruhe 19:04:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 19:06:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 19:07:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 19:08:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 19:09:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 19:11:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 19:12:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 19:14:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 19:15:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 19:17:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 19:18:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 19:19:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 19:20:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 19:21:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 19:22:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 19:23:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 19:25:00
Route:
-
Kronenplatz, Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe 18:53:00
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 18:54:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 18:55:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 18:56:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 18:57:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 18:59:00
-
Rintheim, Karlsruhe 19:00:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 18:53:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 18:55:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 18:56:00
-
Weinweg, Karlsruhe 18:58:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 18:59:00
-
Karlsruhe-Durlach 19:01:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 19:02:00
-
Grötzingen 19:05:00
-
Grötzingen Oberausstraße 19:06:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 19:08:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 19:10:00
-
Berghausen(Baden) 19:11:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 18:54:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 18:56:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 18:58:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 18:59:00
-
Synagoge, Karlsruhe 19:00:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 19:01:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 19:03:00
-
Heidehof, Karlsruhe 19:04:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 19:05:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 19:07:00