Haltestelle Kronenplatz (Fritz-Erler-Str.) in Karlsruhe
Fritz-Erler-Strasse 3,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Knielingen Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 13:38:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 13:39:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 13:40:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 13:42:00
-
Poststraße, Karlsruhe 13:43:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 13:45:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 13:48:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 13:49:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 13:50:00
-
ZKM, Karlsruhe 13:52:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 13:53:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 13:54:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 13:55:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 13:56:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 13:57:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 13:59:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 14:00:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 14:01:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 14:03:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 14:04:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 14:05:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 14:06:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 14:07:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 14:08:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 14:09:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 14:11:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 13:38:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:40:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:41:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 13:43:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 13:44:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 13:46:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 13:47:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 13:48:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 13:49:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 13:51:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 13:52:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 13:53:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag (Schleife), Karlsruhe 13:55:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 13:41:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:43:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:44:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:46:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:48:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 13:49:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 13:50:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 13:51:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 13:52:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 13:53:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 13:54:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 13:55:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 13:56:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 13:59:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 13:41:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 13:43:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 13:45:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 13:46:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 13:48:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 13:49:00
-
Karlsruhe Entenfang 13:50:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 13:52:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 13:53:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 13:54:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 13:56:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 13:57:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 13:58:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 13:59:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 14:01:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 14:02:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 14:04:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 14:05:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 14:06:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 14:08:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 14:10:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 14:12:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 14:13:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 14:14:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 13:43:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:45:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:46:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:48:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:49:00
-
Karlsruhe-Durlach 13:51:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 13:52:00
-
Grötzingen 13:55:00
-
Grötzingen Oberausstraße 13:56:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 13:58:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 14:00:00
-
Berghausen(Baden) 14:01:00
-
Berghausen Am Stadion 14:02:00
-
Söllingen Reetzstr. 14:04:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 13:46:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 13:48:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 13:49:00
-
Weinweg, Karlsruhe 13:51:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 13:52:00
-
Karlsruhe-Durlach 13:54:00
-
Grötzingen 13:58:00
-
Grötzingen Oberausstraße 14:00:00
-
Berghausen Hummelberg 14:02:00
-
Jöhlingen West 14:06:00
-
Jöhlingen 14:07:00
-
Wössingen 14:09:00
-
Wössingen Ost 14:11:00
-
Dürrenbüchig 14:14:00
-
Rinklingen 14:16:00
-
Bretten 14:18:00
-
Bretten Stadtmitte 14:24:00