Haltestelle Kronenplatz (Fritz-Erler-Str.) in Karlsruhe
Fritz-Erler-Strasse 3,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Rintheim, Karlsruhe.
Route:
-
Kronenplatz, Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe 16:31:00
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 16:32:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 16:33:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 16:34:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 16:36:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 16:37:00
-
Rintheim, Karlsruhe 16:39:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 16:31:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 16:33:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 16:35:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 16:36:00
-
Synagoge, Karlsruhe 16:37:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 16:38:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 16:39:00
-
Heidehof, Karlsruhe 16:40:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 16:42:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 16:44:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 16:33:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 16:34:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 16:35:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 16:37:00
-
Poststraße, Karlsruhe 16:38:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 16:40:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 16:42:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 16:36:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 16:38:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 16:40:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 16:36:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 16:38:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 16:40:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 16:41:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 16:43:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 16:44:00
-
Karlsruhe Entenfang 16:45:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 16:47:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 16:48:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 16:49:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 16:51:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 16:52:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 16:53:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 16:54:00
-
Maxau 17:01:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 17:02:00
-
Maximiliansau West 17:04:00
-
Wörth(Rhein) 17:06:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 17:09:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 17:10:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 17:11:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 17:13:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 17:14:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 17:15:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 16:38:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 16:39:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 16:40:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 16:42:00
-
Poststraße, Karlsruhe 16:43:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 16:45:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 16:48:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 16:49:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 16:50:00
-
ZKM, Karlsruhe 16:52:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 16:53:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 16:54:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 16:55:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 16:56:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 16:57:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 16:59:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 17:00:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 17:01:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 17:03:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 17:04:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 17:05:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 17:06:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 17:07:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 17:08:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 17:09:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 17:11:00