Haltestelle Kronenplatz (Fritz-Erler-Str.) in Karlsruhe
Fritz-Erler-Strasse 3,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Durlach Turmberg, Karlsruhe.
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 11:15:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 11:17:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 11:18:00
-
Weinweg, Karlsruhe 11:20:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 11:22:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 11:23:00
-
Durlach Friedrichschule, Karlsruhe 11:25:00
-
Durlach Schlossplatz, Karlsruhe 11:26:00
-
Durlach Turmberg, Karlsruhe 11:28:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 11:18:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 11:20:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 11:21:00
-
Weinweg, Karlsruhe 11:23:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 11:25:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 11:26:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 11:27:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 11:28:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 11:29:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 11:30:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 11:31:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 11:33:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 11:34:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 11:36:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 11:19:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 11:21:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 11:23:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 11:24:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 11:26:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 11:27:00
-
Karlsruhe Entenfang 11:28:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 11:30:00
-
Rheinhafenstraße, Karlsruhe 11:32:00
-
Daxlanden Thomas-Mann-Straße, Karlsruhe 11:33:00
-
Daxlanden Karl-Delisle-Straße, Karlsruhe 11:34:00
-
Daxlanden Dornröschenweg, Karlsruhe 11:35:00
-
Daxlanden Nussbaumweg, Karlsruhe 11:36:00
-
Forchheim Leichtsandstr./Messe Karlsruhe, Rheinste 11:38:00
-
Forchheim Hallenbad, Rheinstetten 11:39:00
-
Forchheim Hauptstraße, Rheinstetten 11:41:00
-
Forchheim Oberfeldstraße, Rheinstetten 11:43:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 11:44:00
-
Mörsch Narzissenstraße, Rheinstetten 11:45:00
-
Mörsch Römerstraße, Rheinstetten 11:46:00
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 11:50:00
-
Mörsch Merkurstraße, Rheinstetten 11:52:00
-
Mörsch Am Hang, Rheinstetten 11:54:00
-
Mörsch Bach-West, Rheinstetten 11:54:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 11:20:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 11:22:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 11:23:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 11:25:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 11:26:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 11:28:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 11:29:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 11:30:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 11:32:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 11:33:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 11:34:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 11:36:00
-
Büchig, Stutensee 11:37:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 11:39:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 11:40:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 11:42:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 11:43:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 11:45:00
-
Friedrichstal Saint-Riquier-Platz, Stutensee 11:49:00
-
Friedrichstal Mitte, Stutensee 11:50:00
-
Friedrichstal Nord, Stutensee 11:52:00
-
Spöck Hochhaus, Stutensee 11:54:00
-
Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee 11:55:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 11:21:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 11:23:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 11:24:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 11:25:00
-
Poststraße, Karlsruhe 11:27:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 11:28:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 11:31:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 11:32:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 11:33:00
-
ZKM, Karlsruhe 11:34:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 11:36:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 11:37:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 11:38:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 11:39:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 11:41:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 11:42:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 11:45:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 11:47:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 11:49:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 11:50:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 11:51:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 11:52:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 11:53:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 11:55:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 11:56:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 11:57:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 11:58:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 12:00:00
Route:
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 11:23:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 11:24:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 11:25:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 11:27:00
-
Poststraße, Karlsruhe 11:28:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 11:30:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 11:32:00
-
Forchheim(b Karlsruhe) 11:39:00
-
Durmersheim Nord 11:44:00
-
Durmersheim 11:46:00
-
Bietigheim(Baden) 11:49:00
-
Ötigheim 11:52:00
-
Rastatt 11:56:00
-
Baden-Baden Haueneberstein 12:01:00
-
Baden-Baden 12:04:00
-
Sinzheim Nord 12:07:00
-
Sinzheim 12:09:00
-
Baden-Baden Rebland 12:12:00
-
Bühl(Baden) 12:17:00
-
Achern 12:25:00