Haltestelle Herweghstraße in Karlsruhe
Rheinbrückenstrasse ,
76187Karlsruhe
The next departure is direction Karlsruhe Albtalbahnhof.
Route:
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 00:25:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 00:26:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 00:27:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 00:29:00
-
Karlsruhe Entenfang 00:31:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 00:32:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 00:34:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 00:35:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 00:37:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 00:39:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 00:40:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 00:42:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 00:43:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 00:44:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 00:45:00
-
Poststraße, Karlsruhe 00:47:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 00:48:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 00:51:00
Route:
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 00:33:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 00:34:00
-
Maxau 00:39:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 00:41:00
-
Maximiliansau West 00:42:00
-
Wörth(Rhein) 00:44:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 00:47:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 00:48:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 00:49:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 00:51:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 00:52:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 00:53:00
Route:
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 00:43:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 00:44:00
Route:
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 00:45:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 00:46:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 00:47:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 00:49:00
-
Karlsruhe Entenfang 00:51:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 00:52:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 00:54:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 00:55:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 00:57:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 00:59:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 01:00:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 01:02:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 01:03:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 01:05:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 01:06:00
-
Weinweg, Karlsruhe 01:08:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 01:09:00
-
Karlsruhe-Durlach 01:11:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 01:12:00
-
Grötzingen 01:15:00
-
Grötzingen Oberausstraße 01:16:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 01:18:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 01:20:00
-
Berghausen(Baden) 01:21:00
-
Berghausen Am Stadion 01:23:00
-
Söllingen Reetzstr. 01:25:00
Route:
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 01:13:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 01:14:00
Route:
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 01:25:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 01:26:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 01:27:00
-
Rheinhafen, Karlsruhe 01:29:00