Haltestelle Gottesauer Platz/BGV in Karlsruhe
Gottesauer Platz 2,
76131Karlsruhe
The next departure is direction Neureut Heide, Karlsruhe.
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 14:28:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 14:30:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 14:31:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 14:33:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 14:35:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 14:36:00
-
Synagoge, Karlsruhe 14:37:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 14:38:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 14:39:00
-
Heidehof, Karlsruhe 14:40:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 14:42:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 14:44:00
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 14:29:00
-
Weinweg, Karlsruhe 14:31:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 14:32:00
-
Karlsruhe-Durlach 14:34:00
-
Grötzingen 14:38:00
-
Grötzingen Oberausstraße 14:40:00
-
Berghausen Hummelberg 14:42:00
-
Jöhlingen West 14:46:00
-
Jöhlingen 14:47:00
-
Wössingen 14:49:00
-
Wössingen Ost 14:51:00
-
Dürrenbüchig 14:54:00
-
Rinklingen 14:56:00
-
Bretten 14:58:00
-
Bretten Stadtmitte 15:01:00
-
Bretten Wannenweg 15:02:00
-
Bretten Schulzentrum 15:04:00
-
Bretten Kupferhälde 15:05:00
-
Gölshausen 15:07:00
-
Gölshausen Industriegebiet 15:09:00
-
Bauerbach 15:11:00
-
Oberderdingen-Flehingen Industrie 15:15:00
-
Flehingen 15:17:00
-
Zaisenhausen 15:20:00
-
Sulzfeld(Baden) 15:23:00
-
Eppingen West 15:27:00
-
Eppingen 15:29:00
-
Gemmingen West 15:37:00
-
Gemmingen 15:39:00
-
Stetten am Heuchelberg 15:42:00
-
Schwaigern(Württ) West 15:44:00
-
Schwaigern(Württ) 15:47:00
-
Schwaigern Ost 15:49:00
-
Leingarten West 15:52:00
-
Leingarten Mitte 15:53:00
-
Leingarten 15:54:00
-
Leingarten Ost 15:56:00
-
Böckingen West 15:58:00
-
Heilbr.-Böckingen Berufsschulzentrum 16:00:00
-
Böckingen Sonnenbrunnen 16:01:00
-
Heilbronn Hauptbahnhof/Willy-Brandt-Pl. 16:04:00
-
Heilbronn Neckar-Turm/K.-S.-Pl 16:07:00
-
Heilbronn Rathaus 16:08:00
-
Heilbronn Harmonie 16:10:00
-
Heilbronn Friedensplatz 16:12:00
-
Heilbronn Finanzamt 16:13:00
-
Heilbronn Pfühlpark 16:15:00
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 14:30:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 14:31:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 14:33:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 14:34:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 14:35:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 14:37:00
-
Poststraße, Karlsruhe 14:38:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 14:40:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 14:42:00
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 14:31:00
-
Weinweg, Karlsruhe 14:33:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 14:35:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 14:36:00
-
Durlach Friedrichschule, Karlsruhe 14:37:00
-
Durlach Schlossplatz, Karlsruhe 14:39:00
-
Durlach Turmberg, Karlsruhe 14:40:00
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 14:33:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 14:35:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 14:36:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 14:38:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 14:40:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 14:41:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 14:43:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 14:44:00
-
Karlsruhe Entenfang 14:45:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 14:47:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 14:48:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 14:49:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 14:51:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 14:52:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 14:53:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 14:54:00
-
Maxau 14:59:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 15:01:00
-
Maximiliansau West 15:02:00
-
Wörth(Rhein) 15:04:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 15:09:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 15:10:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 15:11:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 15:13:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 15:14:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 15:15:00
Route:
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 14:35:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 14:36:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 14:38:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 14:39:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 14:40:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 14:42:00
-
Poststraße, Karlsruhe 14:43:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 14:45:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 14:48:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 14:49:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 14:50:00
-
ZKM, Karlsruhe 14:52:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 14:53:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 14:54:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 14:55:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 14:56:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 14:57:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 14:59:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 15:00:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 15:01:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 15:03:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 15:04:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 15:05:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 15:06:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 15:07:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 15:08:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 15:09:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 15:11:00