Haltestelle Ettlinger Tor in Karlsruhe
Ettlinger Strasse 9,
76137Karlsruhe
The next departure is direction Karlsruhe-Neureut Kirchfeld.
Route:
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 11:31:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 11:33:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 11:34:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 11:36:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 11:38:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 11:40:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 11:41:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 11:42:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 11:44:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 11:45:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 11:48:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 11:49:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 11:50:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 11:51:00
Route:
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 11:33:00
-
Ostendstraße, Karlsruhe 11:35:00
-
Wolfartsweierer Straße, Karlsruhe 11:36:00
-
Schloss Gottesaue, Karlsruhe 11:37:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 11:38:00
-
Weinweg, Karlsruhe 11:40:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 11:41:00
-
Karlsruhe-Durlach 11:43:00
Route:
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 11:33:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 11:35:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 11:36:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 11:38:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 11:40:00
Route:
-
Ettlinger Tor/Staatstheater, Karlsruhe
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 11:36:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 11:37:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 11:38:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 11:39:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 11:41:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 11:42:00
-
Landesbausparkasse, Karlsruhe 11:43:00
-
Europahalle/Europabad, Karlsruhe 11:44:00
-
Bannwaldallee, Karlsruhe 11:46:00
-
Hardecksiedlung, Karlsruhe 11:46:00
-
Oberreut Albert-Braun-Straße, Karlsruhe 11:48:00
-
Oberreut Zentrum, Karlsruhe 11:49:00
-
Oberreut Wilhelm-Leuschner-Straße, Karlsruhe 11:50:00
-
Oberreut Badeniaplatz, Karlsruhe 11:52:00
Route:
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 11:35:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 11:37:00
-
Poststraße, Karlsruhe 11:38:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 11:40:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 11:42:00
Route:
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 11:38:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 11:40:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 11:41:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 11:43:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 11:44:00
-
Weinweg, Karlsruhe 11:46:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 11:48:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 11:49:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 11:50:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 11:51:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 11:52:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 11:53:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 11:54:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 11:55:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 11:56:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 11:59:00