Haltestelle Ebertstraße in Karlsruhe
Ebertstrasse 37,
76135Karlsruhe
The next departure is direction Tivoli, Karlsruhe.
Route:
-
Ebertstraße, Karlsruhe
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 06:37:00
-
Poststraße, Karlsruhe 06:38:00
-
Tivoli, Karlsruhe 06:41:00
Route:
-
Ebertstraße, Karlsruhe
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 06:40:00
-
Poststraße, Karlsruhe 06:43:00
-
Tivoli, Karlsruhe 06:44:00
-
Werderstraße, Karlsruhe 06:46:00
-
Rüppurrer Tor, Karlsruhe 06:48:00
-
Kronenplatz, Karlsruhe 06:49:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd, Karlsruhe 06:51:00
-
Karl-Wilhelm-Platz, Karlsruhe 06:52:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 06:53:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 06:54:00
-
Dunantstraße, Karlsruhe 06:56:00
-
Rintheim Forststraße, Karlsruhe 06:57:00
-
Rintheim, Karlsruhe 06:59:00
Route:
-
Karlsruhe Albtalbahnhof
-
Dammerstock, Karlsruhe 06:41:00
-
Schloss Rüppurr, Karlsruhe 06:42:00
-
Rüppurr Ostendorfplatz, Karlsruhe 06:43:00
-
Rüppurr Tulpenstraße, Karlsruhe 06:45:00
-
Rüppurr Battstraße, Karlsruhe 06:46:00
-
Neuwiesenreben, Ettlingen 06:48:00
-
Wasen, Ettlingen 06:49:00
-
Erbprinz/Schloss, Ettlingen 06:51:00
-
Ettlingen Stadt 06:52:00
-
Albgaubad, Ettlingen 06:55:00
-
Spinnerei, Ettlingen 06:57:00
-
Busenbach 06:58:00
-
Reichenbach Kurpark, Waldbronn 07:01:00
-
Reichenbach(b. Ettlingen) 07:02:00
-
Langensteinbach Schießhüttenäcker, Karlsbad 07:05:00
-
Langensteinbach Bahnhof 07:06:00
-
Langensteinbach St. Barbara, Karlsbad 07:07:00
-
Spielberg 07:10:00
-
Ittersbach Industrie, Karlsbad 07:13:00
-
Ittersbach Bahnhof 07:16:00
-
Ittersbach Rathaus 07:18:00
Route:
-
Karlsruhe Albtalbahnhof
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 06:43:00
-
Poststraße, Karlsruhe 06:45:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 06:46:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 06:47:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 06:49:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 06:50:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 06:52:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 06:53:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 06:55:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 06:56:00
-
Weinweg, Karlsruhe 06:58:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 06:59:00
-
Karlsruhe-Durlach 07:01:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 07:02:00
-
Grötzingen 07:05:00
-
Grötzingen Oberausstraße 07:06:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 07:08:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 07:10:00
-
Berghausen(Baden) 07:11:00
-
Berghausen Am Stadion 07:14:00
-
Söllingen Reetzstr. 07:16:00
Route:
-
Karlsruhe Albtalbahnhof
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 06:44:00
-
Poststraße, Karlsruhe 06:46:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 06:47:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 06:48:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 06:50:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 06:51:00
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 06:53:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 06:54:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 06:56:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 06:58:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 07:00:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 07:01:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 07:02:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 07:04:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 07:05:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 07:08:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 07:09:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 07:10:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 07:11:00
Route:
-
Ebertstraße, Karlsruhe
-
Kolpingplatz, Karlsruhe 06:50:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 06:51:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 06:52:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 06:53:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 06:54:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 06:55:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 06:56:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 06:58:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 06:59:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 07:01:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 07:02:00
-
Karlsruhe Entenfang 07:03:00
-
Eckenerstraße, Karlsruhe 07:05:00
-
Stadtwerke, Karlsruhe 07:06:00
-
Daxlanden Mauerweg, Karlsruhe 07:07:00
-
Daxlanden Ankerstraße, Karlsruhe 07:08:00
-
Daxlanden Kirchplatz, Karlsruhe 07:09:00
-
Daxlanden Hammweg, Karlsruhe 07:11:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 07:12:00
-
Daxlanden Waidweg, Karlsruhe 07:13:00