Haltestelle Raiffeisenplatz in Durmersheim
Raiffeisenplatz 2,
76448Durmersheim
The next departure is direction Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten.
Route:
-
Hans-Thoma-Straße, Durmersheim
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 07:31:00
-
Mörsch Leisbuckel, Rheinstetten 07:32:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 07:36:00
Route:
-
Durmersheim Nord
-
Forchheim(b Karlsruhe) 07:37:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 07:42:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 07:46:00
-
Poststraße, Karlsruhe 07:48:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 07:49:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 07:50:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 07:52:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 07:53:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 07:55:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 07:56:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 07:58:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 08:00:00
Route:
-
Durmersheim Nord
-
Durmersheim 08:26:00
-
Bietigheim(Baden) 08:28:00
-
Ötigheim 08:31:00
-
Rastatt 08:37:00
-
Rastatt Beinle 08:39:00
-
Kuppenheim 08:42:00
-
Bischweier 08:44:00
-
Bad Rotenfels Schloss 08:46:00
-
Bad Rotenfels Bf 08:48:00
-
Bad Rotenfels Weinbrennerstraße 08:49:00
-
Gaggenau Bf 08:51:00
-
Gaggenau Mercedes-Benz Werk 08:52:00
-
Ottenau 08:54:00
-
Hörden 08:56:00
-
Gernsbach Bf 08:58:00
-
Gernsbach Mitte 09:01:00
-
Obertsrot 09:04:00
-
Hilpertsau 09:05:00
-
Weisenbach 09:07:00
-
Au im Murgtal 09:09:00
-
Langenbrand 09:12:00
-
Gausbach 09:15:00
-
Forbach(Schwarzw) 09:16:00
-
Raumünzach 09:22:00
-
Kirschbaumwasen 09:25:00
-
Schönmünzach 09:28:00
-
Schwarzenberg 09:31:00
-
Huzenbach 09:33:00
-
Röt 09:36:00
-
Heselbach 09:39:00
-
Klosterreichenbach 09:43:00
-
Baiersbronn Schule 09:46:00
-
Baiersbronn Bf 09:47:00
-
Friedrichstal b Freudenstadt 09:52:00
-
Freudenstadt Stadt 09:57:00
-
Freudenstadt Schulzentrum 10:03:00
-
Freudenstadt Industriegebiet 10:05:00
-
Freudenstadt Hbf 10:07:00
Route:
-
Hans-Thoma-Straße, Durmersheim
-
Mörsch Rheinaustraße, Rheinstetten 08:31:00
-
Mörsch Leisbuckel, Rheinstetten 08:32:00
-
Mörsch Rösselsbrünnle, Rheinstetten 08:36:00
Route:
-
Hans-Thoma-Straße, Durmersheim
-
Speyerer Straße, Durmersheim 08:31:00
-
Chennevieresplatz, Durmersheim 08:33:00
-
Bahnhof, Durmersheim 08:35:00
-
Friedhof, Durmersheim 08:36:00
-
Südliche Hauptstraße, Durmersheim 08:37:00
-
Würmersheimer Str., Durmersheim 08:38:00
-
Würmersheim Badener Straße, Durmersheim 08:39:00
-
Würmersheim Kirche, Durmersheim 08:40:00
-
Würmersheim Auer Straße, Durmersheim 08:41:00
-
Industriegebiet, Au am Rhein 08:42:00
-
Würmersheimer Str., Au am Rhein 08:43:00
-
Diehl, Au am Rhein 08:44:00
-
Ortsmitte, Au am Rhein 08:45:00
-
Elchesheimer Str., Au am Rhein 08:46:00
-
Elchesheim Friedhof, Elchesheim-Illingen 08:47:00
-
Illingen Speyerer Straße, Elchesheim-Illingen 08:48:00
-
Illingen Durmersheimer Str., Elchesheim-Illingen 08:49:00
-
Elchesheim Hirsch, Elchesheim-Illingen 08:50:00
-
Illingen Heimatmuseum, Elchesheim-Illingen 08:51:00
-
Illingen Gemeindezentrum, Elchesheim-Illingen 08:52:00
-
Elchesheim Grüner Baum, Elchesheim-Illingen 08:53:00
Route:
-
Durmersheim Nord
-
Forchheim(b Karlsruhe) 08:37:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 08:42:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 08:46:00
-
Poststraße, Karlsruhe 08:48:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 08:49:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 08:50:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 08:52:00
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 08:53:00
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 08:55:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 08:56:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 08:58:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:00:00