Haltestelle Schönforst in Aachen
Trierer Strasse 289,
52078Aachen
The next departure is direction Uniklinik.
Route:
-
Schönforst, Aachen
-
Adenauerallee, Aachen 21:29:00
-
Zeppelinstraße, Aachen 21:31:00
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 21:33:00
-
Elsassstraße, Aachen 21:34:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 21:36:00
-
Scheibenstraße, Aachen 21:37:00
-
Kaiserplatz, Aachen 21:39:00
-
Hansemannplatz, Aachen 21:40:00
-
Bushof, Aachen 21:42:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 21:47:00
-
Alter Posthof, Aachen 21:49:00
-
Annastraße (Hans-Stercken-Platz), Aachen 21:50:00
-
Karlsgraben, Aachen 21:51:00
-
Schanz (Vaalser Straße), Aachen 21:52:00
-
Gartenstraße, Aachen 21:53:00
-
Kuckelkorn, Aachen 21:54:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 21:56:00
-
Westfriedhof, Aachen 21:57:00
-
Steppenberg, Aachen 21:58:00
-
Reutershag, Aachen 21:59:00
-
Philipp-Neri-Weg (Reutershag), Aachen 21:59:00
-
Kullen, Aachen 22:00:00
-
Steinbergweg, Aachen 22:01:00
-
Uniklinik, Aachen 22:03:00
Route:
-
Schönforst, Aachen
-
Trierer Platz, Aachen 21:30:00
-
Königsberger Straße (Polizeipräsidium), Aachen 21:32:00
-
Brand Eckenerstraße, Aachen 21:34:00
-
Brand Ringstraße, Aachen 21:36:00
-
Brand, Aachen 21:37:00
-
Brand Steinebrück, Aachen 21:39:00
-
Brand Rollefbachweg (Jugendbildungsstätte), Aachen 21:40:00
-
Kornelimünster Klause, Aachen 21:41:00
-
Kornelimünster Napoleonsberg (Eifelsteig), Aachen 21:42:00
-
Kornelimünster, Aachen 21:43:00
-
Kornelimünster Venwegener Straße, Aachen 21:44:00
-
Kornelimünster Iternberg, Aachen 21:45:00
-
Walheim Schmittchen, Aachen 21:46:00
-
Walheim, Aachen 21:48:00
-
Hahn Steinbruch, Aachen 21:49:00
-
Hahn Kirche, Aachen 21:50:00
-
Abzw. Venwegen, Stolberg (Rhld.) 21:52:00
-
Breinig Alt-Breinig, Stolberg (Rhld.) 21:53:00
-
Breinig Stockemer Straße, Stolberg (Rhld.) 21:54:00
-
Breinig Breinigerheide, Stolberg (Rhld.) 21:55:00
-
Breinig Bahnhof (Bus), Stolberg (Rhld.) 21:56:00
-
Breinig Denkmal, Stolberg (Rhld.) 21:57:00
-
Breinig Kirche, Stolberg (Rhld.) 21:58:00
-
Breinig Entengasse, Stolberg (Rhld.) 21:59:00
Route:
-
Schönforst, Aachen
-
Trierer Platz, Aachen 21:30:00
-
Tilsiter Straße, Aachen 21:31:00
-
Danziger Straße, Aachen 21:33:00
-
Glatzer Straße, Aachen 21:34:00
-
Gut Grauenhof, Aachen 21:35:00
-
Brander Feld, Aachen 21:37:00
-
Brand Schagenstraße, Aachen 21:38:00
-
Brand Schulzentrum, Aachen 21:39:00
Route:
-
Schönforst, Aachen
-
Adenauerallee, Aachen 21:44:00
-
Zeppelinstraße, Aachen 21:46:00
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 21:48:00
-
Elsassstraße, Aachen 21:49:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 21:51:00
-
Scheibenstraße, Aachen 21:52:00
-
Kaiserplatz, Aachen 21:54:00
-
Hansemannplatz, Aachen 21:55:00
-
Bushof, Aachen 21:57:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 22:02:00
-
Alter Posthof, Aachen 22:04:00
-
Annastraße (Hans-Stercken-Platz), Aachen 22:05:00
-
Karlsgraben, Aachen 22:06:00
-
Schanz (Vaalser Straße), Aachen 22:07:00
-
Gartenstraße, Aachen 22:08:00
-
Kuckelkorn, Aachen 22:09:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 22:11:00
-
Westfriedhof, Aachen 22:12:00
-
Steppenberg, Aachen 22:13:00
-
Reutershag, Aachen 22:14:00
-
Vaalserquartier Schmiedgasse, Aachen 22:15:00
-
Vaalserquartier Keltenstraße, Aachen 22:16:00
-
Vaalserquartier Püngelerstraße, Aachen 22:17:00
-
Vaalserquartier Vaals Grenze, Aachen 22:18:00
Route:
-
Schönforst, Aachen
-
Trierer Platz, Aachen 21:45:00
-
Königsberger Straße (Polizeipräsidium), Aachen 21:47:00
-
Brand Eckenerstraße, Aachen 21:49:00
-
Brand Ringstraße, Aachen 21:51:00
-
Brand, Aachen 21:53:00
-
Brand Kolpingstraße, Aachen 21:54:00
-
Brand Eilendorfer Straße, Aachen 21:55:00
-
Brand Goertzbrunnstraße, Aachen 21:55:00
-
Brand Freund, Aachen 21:56:00
-
Büsbach Elgermühle, Stolberg (Rhld.) 21:58:00
-
Büsbach Friedhof, Stolberg (Rhld.) 21:59:00
-
Büsbach Kirche, Stolberg (Rhld.) 22:01:00
-
Büsbach Markt, Stolberg (Rhld.) 22:02:00
-
Büsbach Aachener Straße, Stolberg (Rhld.) 22:05:00
-
Büsbach Bischofstraße, Stolberg (Rhld.) 22:06:00
-
Büsbach Büsbacher Berg, Stolberg (Rhld.) 22:07:00
-
Finkensief, Stolberg (Rhld.) 22:08:00
-
Altstadt (Bus), Stolberg (Rhld.) 22:10:00
-
Rathaus (Bus), Stolberg (Rhld.) 22:12:00
-
Rosental, Stolberg (Rhld.) 22:13:00
-
Mühlener Bahnhof (Bus), Stolberg (Rhld.) 22:15:00
Route:
-
Schönforst, Aachen
-
Adenauerallee, Aachen 21:59:00
-
Zeppelinstraße, Aachen 22:01:00
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 22:03:00
-
Elsassstraße, Aachen 22:04:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 22:06:00
-
Scheibenstraße, Aachen 22:07:00
-
Kaiserplatz, Aachen 22:09:00
-
Hansemannplatz, Aachen 22:10:00
-
Bushof, Aachen 22:12:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 22:17:00
-
Alter Posthof, Aachen 22:19:00
-
Annastraße (Hans-Stercken-Platz), Aachen 22:20:00
-
Karlsgraben, Aachen 22:21:00
-
Schanz (Vaalser Straße), Aachen 22:22:00
-
Gartenstraße, Aachen 22:23:00
-
Kuckelkorn, Aachen 22:24:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 22:26:00
-
Westfriedhof, Aachen 22:27:00
-
Steppenberg, Aachen 22:28:00
-
Reutershag, Aachen 22:29:00
-
Philipp-Neri-Weg (Reutershag), Aachen 22:29:00
-
Kullen, Aachen 22:30:00
-
Steinbergweg, Aachen 22:31:00
-
Uniklinik, Aachen 22:33:00