Haltestelle Mataréstraße in Aachen
Eisenbahnweg 12,
52068Aachen
The next departure is direction Richterich Schönau.
Route:
-
Mataréstraße, Aachen
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 13:50:00
-
Goerdelerstraße, Aachen 13:52:00
-
Viktoriaallee, Aachen 13:53:00
-
Schloßstraße, Aachen 13:54:00
-
Normaluhr, Aachen 13:56:00
-
Wallstraße, Aachen 13:58:00
-
Theater, Aachen 14:01:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 14:03:00
-
Bushof, Aachen 14:06:00
-
Minoritenstraße, Aachen 14:07:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 14:09:00
-
Ponttor, Aachen 14:10:00
-
Bendplatz, Aachen 14:12:00
-
Jupp-Müller-Straße, Aachen 14:13:00
-
Laurensberg Wildbach, Aachen 14:15:00
-
Laurensberg, Aachen 14:17:00
-
Laurensberg Rosenhügel, Aachen 14:18:00
-
Laurensberg Haus Linde, Aachen 14:19:00
-
Richterich Berensberger Straße, Aachen 14:20:00
-
Richterich Parkstraße, Aachen 14:22:00
-
Richterich Landgraben, Aachen 14:23:00
-
Richterich Hasenwaldstraße, Aachen 14:24:00
-
Richterich Schönauer Hang, Aachen 14:24:00
-
Richterich Siedlung Schönau, Aachen 14:25:00
-
Richterich Landgraben, Aachen 14:36:00
-
Richterich Parkstraße, Aachen 14:37:00
-
Richterich Berensberger Straße, Aachen 14:38:00
-
Laurensberg Haus Linde, Aachen 14:39:00
-
Laurensberg Rosenhügel, Aachen 14:40:00
-
Laurensberg, Aachen 14:41:00
-
Laurensberg Wildbach, Aachen 14:42:00
-
Jupp-Müller-Straße, Aachen 14:44:00
-
Bendplatz, Aachen 14:45:00
-
Ponttor, Aachen 14:47:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 14:49:00
-
Minoritenstraße, Aachen 14:51:00
-
Bushof, Aachen 14:54:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 14:57:00
-
Theater, Aachen 14:59:00
-
Wallstraße, Aachen 15:00:00
-
Normaluhr, Aachen 15:01:00
-
Schloßstraße, Aachen 15:03:00
-
Viktoriaallee, Aachen 15:04:00
-
Goerdelerstraße, Aachen 15:05:00
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 15:07:00
-
Mataréstraße, Aachen 15:09:00
-
Eisenbahnweg, Aachen 15:10:00
-
Pongs, Aachen 15:11:00
-
Philips, Aachen 15:12:00
-
Continental, Aachen 15:13:00
-
Barbarakirche, Aachen 15:14:00
-
Fringsgraben, Aachen 15:15:00
-
Eilendorf Josefstraße, Aachen 15:17:00
-
Eilendorf Kaiserstraße, Aachen 15:18:00
-
Eilendorf St. Severin, Aachen 15:19:00
-
Eilendorf Rathaus, Aachen 15:19:00
-
Eilendorf Markusstraße, Aachen 15:20:00
-
Eilendorf Bahnhof (Wolfsbendenstraße), Aachen 15:21:00
-
Eilendorf Nirmer Platz, Aachen 15:22:00
-
Eilendorf Nirm Am Tunnel, Aachen 15:24:00
Route:
-
Mataréstraße, Aachen
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 13:55:00
-
Elsassstraße, Aachen 13:57:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 13:59:00
-
Scheibenstraße, Aachen 14:00:00
-
Kaiserplatz, Aachen 14:02:00
-
Willy-Brandt-Platz, Aachen 14:04:00
-
Bushof, Aachen 14:07:00
-
Minoritenstraße, Aachen 14:08:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 14:10:00
-
Ponttor, Aachen 14:11:00
-
Audimax, Aachen 14:12:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 14:14:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 14:15:00
-
Hainbuchenstraße, Aachen 14:16:00
-
Halifaxstraße, Aachen 14:17:00
-
Auf der Hörn, Aachen 14:18:00
-
Hörn Brücke, Aachen 14:20:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 14:21:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 14:22:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 14:23:00
-
Wendlingweg, Aachen 14:24:00
-
Worringer Weg, Aachen 14:25:00
-
Uniklinik, Aachen 14:26:00
Route:
-
Mataréstraße, Aachen
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 14:10:00
-
Elsassstraße, Aachen 14:12:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 14:14:00
-
Scheibenstraße, Aachen 14:15:00
-
Kaiserplatz, Aachen 14:17:00
-
Willy-Brandt-Platz, Aachen 14:19:00
-
Bushof, Aachen 14:22:00
-
Minoritenstraße, Aachen 14:23:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 14:25:00
-
Ponttor, Aachen 14:26:00
-
Audimax, Aachen 14:27:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 14:29:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 14:30:00
-
Hainbuchenstraße, Aachen 14:31:00
-
Halifaxstraße, Aachen 14:32:00
-
Auf der Hörn, Aachen 14:33:00
-
Hörn Brücke, Aachen 14:35:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 14:36:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 14:37:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 14:38:00
-
Wendlingweg, Aachen 14:39:00
-
Worringer Weg, Aachen 14:40:00
-
Uniklinik, Aachen 14:41:00
Route:
-
Mataréstraße, Aachen
-
Eisenbahnweg, Aachen 14:14:00
-
Pongs, Aachen 14:15:00
-
Philips, Aachen 14:16:00
-
Continental, Aachen 14:17:00
-
Barbarakirche, Aachen 14:18:00
-
Fringsgraben, Aachen 14:19:00
-
Eilendorf Josefstraße, Aachen 14:21:00
-
Eilendorf Kaiserstraße, Aachen 14:22:00
-
Eilendorf St. Severin, Aachen 14:23:00
-
Eilendorf Rathaus, Aachen 14:23:00
-
Eilendorf Markusstraße, Aachen 14:24:00
-
Eilendorf Bahnhof (Wolfsbendenstraße), Aachen 14:25:00
-
Eilendorf Nirmer Platz, Aachen 14:26:00
-
Eilendorf Nirm Am Tunnel, Aachen 14:28:00
Route:
-
Mataréstraße, Aachen
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 14:20:00
-
Goerdelerstraße, Aachen 14:22:00
-
Viktoriaallee, Aachen 14:23:00
-
Schloßstraße, Aachen 14:24:00
-
Normaluhr, Aachen 14:26:00
-
Wallstraße, Aachen 14:28:00
-
Theater, Aachen 14:31:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 14:33:00
-
Bushof, Aachen 14:36:00
-
Minoritenstraße, Aachen 14:37:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 14:39:00
-
Ponttor, Aachen 14:40:00
-
Bendplatz, Aachen 14:42:00
-
Jupp-Müller-Straße, Aachen 14:43:00
-
Laurensberg Wildbach, Aachen 14:45:00
-
Laurensberg, Aachen 14:47:00
-
Laurensberg Rosenhügel, Aachen 14:48:00
-
Laurensberg Haus Linde, Aachen 14:49:00
-
Richterich Berensberger Straße, Aachen 14:50:00
-
Richterich Parkstraße, Aachen 14:52:00
-
Richterich Landgraben, Aachen 14:53:00
-
Richterich Hasenwaldstraße, Aachen 14:54:00
-
Richterich Schönauer Hang, Aachen 14:54:00
-
Richterich Siedlung Schönau, Aachen 14:55:00
-
Richterich Landgraben, Aachen 15:06:00
-
Richterich Parkstraße, Aachen 15:07:00
-
Richterich Berensberger Straße, Aachen 15:08:00
-
Laurensberg Haus Linde, Aachen 15:09:00
-
Laurensberg Rosenhügel, Aachen 15:10:00
-
Laurensberg, Aachen 15:11:00
-
Laurensberg Wildbach, Aachen 15:12:00
-
Jupp-Müller-Straße, Aachen 15:14:00
-
Bendplatz, Aachen 15:15:00
-
Ponttor, Aachen 15:17:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 15:19:00
-
Minoritenstraße, Aachen 15:21:00
-
Bushof, Aachen 15:24:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 15:27:00
-
Theater, Aachen 15:29:00
-
Wallstraße, Aachen 15:30:00
-
Normaluhr, Aachen 15:31:00
-
Schloßstraße, Aachen 15:33:00
-
Viktoriaallee, Aachen 15:34:00
-
Goerdelerstraße, Aachen 15:35:00
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 15:37:00
-
Mataréstraße, Aachen 15:39:00
-
Eisenbahnweg, Aachen 15:40:00
-
Pongs, Aachen 15:41:00
-
Philips, Aachen 15:42:00
-
Continental, Aachen 15:43:00
-
Barbarakirche, Aachen 15:44:00
-
Fringsgraben, Aachen 15:45:00
-
Eilendorf Josefstraße, Aachen 15:47:00
-
Eilendorf Kaiserstraße, Aachen 15:48:00
-
Eilendorf St. Severin, Aachen 15:49:00
-
Eilendorf Rathaus, Aachen 15:49:00
-
Eilendorf Markusstraße, Aachen 15:50:00
-
Eilendorf Bahnhof (Wolfsbendenstraße), Aachen 15:51:00
-
Eilendorf Nirmer Platz, Aachen 15:52:00
-
Verlautenheide Schwester-Zita-Weg, Aachen 15:54:00
-
Verlautenheide Endstraße, Aachen 15:56:00
Route:
-
Mataréstraße, Aachen
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 14:25:00
-
Elsassstraße, Aachen 14:27:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 14:29:00
-
Scheibenstraße, Aachen 14:30:00
-
Kaiserplatz, Aachen 14:32:00
-
Willy-Brandt-Platz, Aachen 14:34:00
-
Bushof, Aachen 14:37:00
-
Minoritenstraße, Aachen 14:38:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 14:40:00
-
Ponttor, Aachen 14:41:00
-
Audimax, Aachen 14:42:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 14:44:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 14:45:00
-
Hainbuchenstraße, Aachen 14:46:00
-
Halifaxstraße, Aachen 14:47:00
-
Auf der Hörn, Aachen 14:48:00
-
Hörn Brücke, Aachen 14:50:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 14:51:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 14:52:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 14:53:00
-
Wendlingweg, Aachen 14:54:00
-
Worringer Weg, Aachen 14:55:00
-
Uniklinik, Aachen 14:56:00