Haltestelle Marienhospital in Aachen
Karl-Marx-Allee 101,
52066Aachen
The next departure is direction Lintert Friedhof.
Route:
-
Marienhospital, Aachen
-
Burtscheid, Aachen 14:49:00
-
Heißberg, Aachen 14:50:00
-
Rathenauallee, Aachen 14:52:00
-
Forster Weg, Aachen 14:53:00
-
Vinzenzplatz (Karl-Marx-Allee), Aachen 14:54:00
-
Buschhausen (Kornelimünsterweg), Aachen 14:55:00
-
Löwenstein-Kaserne, Aachen 14:56:00
-
Fuchserde (Waldfriedhof Nord), Aachen 14:57:00
-
Schöntal, Aachen 14:58:00
-
Kreuzerdriesch, Aachen 14:59:00
-
Lintert, Aachen 15:01:00
-
Lintert Friedhof, Aachen 15:02:00
Route:
-
Marienhospital, Aachen
-
Burtscheid, Aachen 14:50:00
-
Bayernallee, Aachen 14:52:00
-
Siegel, Aachen 14:53:00
-
Oberforstbach Laschet, Aachen 15:00:00
-
Oberforstbach Gewerbegebiet, Aachen 15:01:00
-
Schmithof Schmithofer Straße, Aachen 15:05:00
-
Friesenrath Relais Königsberg, Aachen 15:08:00
-
Münsterbildchen, Roetgen 15:11:00
-
Gewerbegebiet, Roetgen 15:12:00
-
Wanderstation, Roetgen 15:13:00
-
Post, Roetgen 15:14:00
-
Pilgerborn, Roetgen 15:17:00
-
Roetgen Süd 15:18:00
-
Willemslägerweg, Roetgen 15:19:00
-
Fringshaus, Roetgen 15:21:00
-
Lammersdorf Bahnhof, Simmerath 15:25:00
-
Lammersdorf Kirche, Simmerath 15:26:00
-
Rollesbroich, Simmerath 15:29:00
-
Strauch Am Roßbach, Simmerath 15:31:00
-
Witzerath Witzerkuhl, Simmerath 15:33:00
-
Bushof, Simmerath 15:35:00
Route:
-
Marienhospital, Aachen
-
Burtscheid, Aachen 14:54:00
-
Heißberg, Aachen 14:55:00
-
Bayernallee, Aachen 14:56:00
-
Siegel, Aachen 14:57:00
-
Bismarckturm, Aachen 14:58:00
-
Waldfriedhof, Aachen 14:59:00
Route:
-
Marienhospital, Aachen
-
Gillesbachtal, Aachen 14:54:00
-
Rosenquelle, Aachen 14:55:00
-
Normaluhr, Aachen 14:57:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 14:59:00
-
Misereor, Aachen 15:01:00
-
Alter Posthof, Aachen 15:04:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 15:06:00
-
Bushof, Aachen 15:09:00
-
Hansemannplatz, Aachen 15:11:00
-
Blücherplatz, Aachen 15:12:00
-
STAWAG, Aachen 15:13:00
-
Carolus Thermen, Aachen 15:14:00
-
Rolandstraße, Aachen 15:15:00
-
Alter Tivoli, Aachen 15:17:00
-
Sportpark Soers, Aachen 15:18:00
-
Eulershof, Aachen 15:20:00
-
Strangenhäuschen, Aachen 15:23:00
-
Kaisersruh, Würselen 15:25:00
-
Paulinenstraße, Würselen 15:27:00
-
Neuhauser Straße, Würselen 15:28:00
-
Parkhotel, Würselen 15:30:00
-
Brückweg, Würselen 15:33:00
-
Gouleystraße, Würselen 15:34:00
-
Immeln, Würselen 15:34:00
-
Birk, Würselen 15:36:00
-
Schleibach Schleibacher Hof, Alsdorf (Rheinland) 15:38:00
-
Ofden Überheide, Alsdorf (Rheinland) 15:39:00
-
Kellersberg Weiher, Alsdorf (Rheinland) 15:41:00
-
Annapark Bahnhof (Bus), Alsdorf (Rheinland) 15:44:00
-
Anna I, Alsdorf (Rheinland) 15:48:00
-
Denkmalplatz, Alsdorf (Rheinland) 15:49:00
-
Schaufenberger Straße, Alsdorf (Rheinland) 15:50:00
-
Linnicher Straße, Alsdorf (Rheinland) 15:51:00
-
Gesamtschule, Alsdorf (Rheinland) 15:52:00
-
Neuweiler, Alsdorf (Rheinland) 15:53:00
-
Oidtweiler Kloshaus, Baesweiler 15:55:00
-
Oidtweiler Kapelle, Baesweiler 15:56:00
-
BürgerMitteBaesweiler, Baesweiler 15:57:00
-
Bushof, Baesweiler 15:59:00
-
Parkstraße, Baesweiler 16:02:00
-
Jülicher Straße, Baesweiler 16:03:00
-
Place de Montesson, Baesweiler 16:04:00
-
Setterich Im Weinkeller, Baesweiler 16:05:00
-
Setterich Bahnstraße, Baesweiler 16:06:00
-
Setterich Neue Mitte, Baesweiler 16:08:00
-
Setterich Siedlung, Baesweiler 16:09:00
Route:
-
Marienhospital, Aachen
-
Gillesbachtal, Aachen 14:59:00
-
Rosenquelle, Aachen 15:00:00
-
Normaluhr, Aachen 15:02:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 15:04:00
-
Misereor, Aachen 15:06:00
-
Alter Posthof, Aachen 15:09:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 15:11:00
-
Bushof, Aachen 15:14:00
-
Hansemannplatz, Aachen 15:16:00
-
Blücherplatz, Aachen 15:17:00
-
Ludwig Forum, Aachen 15:18:00
-
Talbot, Aachen 15:20:00
-
Liebigstraße, Aachen 15:22:00
-
Prager Ring, Aachen 15:24:00
-
Haaren Markt, Aachen 15:27:00
-
Haaren Denkmal, Aachen 15:29:00
-
Haaren Am Haarberg, Aachen 15:31:00
-
Broichweiden Kaninsberg, Würselen 15:34:00
-
Mauerfeldchen, Würselen 15:35:00
-
Rhein-Maas Klinik, Würselen 15:36:00
-
Ringstraße, Würselen 15:38:00
-
Kirche, Würselen 15:39:00
-
Markt, Würselen 15:41:00
-
Rathaus, Würselen 15:43:00
-
Bahnhofstraße, Würselen 15:44:00
-
Parkhotel, Würselen 15:46:00
-
Morsbach, Würselen 15:47:00
-
Von-Görschen-Straße, Würselen 15:48:00
-
Bardenberg Grindelstraße, Würselen 15:50:00
-
Bardenberg Steinbusch, Würselen 15:52:00
-
Bardenberg Wasserturm, Würselen 15:53:00
-
Bardenberg Wilhelmstein, Würselen 15:54:00
-
Bardenberg Kamper Gracht, Würselen 15:55:00
-
Forstumer Straße, Herzogenrath 15:57:00
-
Niederbardenberg Friedhof, Herzogenrath 15:58:00
-
Niederbardenberg, Herzogenrath 15:59:00
-
Häuser Jüd, Herzogenrath 16:01:00
-
Am Hillenberg, Herzogenrath 16:02:00
-
Elsa-Brändström-Straße (Schulzentr.), Herzogenrath 16:03:00
-
Grünstraße, Herzogenrath 16:03:00
-
Dammstraße, Herzogenrath 16:05:00
-
Bahnhof (Bus), Herzogenrath 16:07:00
Route:
-
Marienhospital, Aachen
-
Burtscheid, Aachen 15:04:00
-
Heißberg, Aachen 15:05:00
-
Bayernallee, Aachen 15:06:00
-
Siegel, Aachen 15:07:00
-
Bismarckturm, Aachen 15:08:00
-
Waldfriedhof, Aachen 15:09:00
-
Grüne Eiche, Aachen 15:12:00
-
Oberforstbach Kohlshof, Aachen 15:15:00
-
Rasthaus Lichtenbusch, Aachen 15:16:00
-
Lichtenbusch Broich (Zollamt), Aachen 15:16:00
-
Lichtenbusch, Aachen 15:17:00
-
Lichtenbusch Erlenpütz, Aachen 15:18:00
-
Oberforstbach Laschet, Aachen 15:19:00
-
Oberforstbach Tannenallee, Aachen 15:20:00
-
Oberforstbach Schule, Aachen 15:21:00
-
Oberforstbach, Aachen 15:22:00
-
Schleckheim Kroitzheider Weg, Aachen 15:23:00
-
Schleckheim Kapelle, Aachen 15:24:00
-
Nütheim, Aachen 15:25:00
-
Walheim Friedhof, Aachen 15:27:00
-
Walheim Hochhausring, Aachen 15:28:00
-
Walheim, Aachen 15:29:00
-
Walheim Prämienstraße, Aachen 15:30:00
-
Walheim Albert-Einstein-Straße, Aachen 15:31:00
-
Walheim Sperberweg, Aachen 15:32:00
-
Walheim Hasbach, Aachen 15:32:00