Haltestelle Jakobsplatz in Aachen
Vaalser Strasse 1,
52064Aachen
The next departure is direction Hanbruch Schwimmhalle West.
Route:
-
Jakobsplatz, Aachen
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 08:08:00
-
Jüdischer Friedhof, Aachen 08:09:00
-
Franziskushospital, Aachen 08:10:00
-
Preusweg, Aachen 08:11:00
-
Am Neuenhof, Aachen 08:12:00
-
Am Backes, Aachen 08:13:00
-
Am Friedrich, Aachen 08:14:00
-
Kronenberg, Aachen 08:15:00
-
Hanbruch Schwimmhalle West Ulla-Klinger-H., Aachen 08:16:00
Route:
-
Jakobsplatz, Aachen
-
Karlsgraben, Aachen 08:32:00
-
Königstraße, Aachen 08:33:00
-
Technische Hochschule, Aachen 08:34:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 08:35:00
-
Minoritenstraße, Aachen 08:37:00
-
Bushof, Aachen 08:40:00
Route:
-
Jakobsplatz, Aachen
-
Karlsgraben, Aachen 08:49:00
-
Annastraße (Hans-Stercken-Platz), Aachen 08:50:00
-
Alter Posthof, Aachen 08:52:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 08:54:00
-
Bushof, Aachen 08:56:00
Route:
-
Jakobsplatz, Aachen
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 08:53:00
-
Jüdischer Friedhof, Aachen 08:54:00
-
Franziskushospital, Aachen 08:55:00
-
Preusweg, Aachen 08:56:00
-
Am Neuenhof, Aachen 08:57:00
-
Am Backes, Aachen 08:58:00
-
Am Friedrich, Aachen 08:59:00
-
Kronenberg, Aachen 09:00:00
-
Hanbruch Schwimmhalle West Ulla-Klinger-H., Aachen 09:01:00
Route:
-
Jakobsplatz, Aachen
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 09:09:00
-
Jüdischer Friedhof, Aachen 09:10:00
-
Franziskushospital, Aachen 09:11:00
-
Preusweg, Aachen 09:12:00
-
Kannegießerbach, Aachen 09:13:00
-
Grundhaus, Aachen 09:13:00
-
Hochgrundhaus, Aachen 09:14:00
-
Waldschenke, Aachen 09:15:00
-
Unterer Backertsweg (Maria im Tann), Aachen 09:16:00
-
Entenpfuhler Weg, Aachen 09:17:00
-
Pumpstation, Aachen 09:18:00
-
Bildchen Zollamt, Aachen 09:18:00
-
Bildchen Grenze (Wasserwerk), Aachen 09:19:00
-
Kelmis Hergenrather Weg, Belgien 09:20:00
-
Kelmis Belgisches Zollamt Tulje, Belgien 09:21:00
-
Kelmis Hattich, Belgien 09:21:00
-
Kelmis Friedhof, Belgien 09:22:00
-
Kelmis B.B.L., Belgien 09:22:00
-
Kelmis SADAR, Belgien 09:23:00
-
Kelmis Bruch, Belgien 09:24:00
Route:
-
Jakobsplatz, Aachen
-
Karlsgraben, Aachen 09:17:00
-
Königstraße, Aachen 09:18:00
-
Technische Hochschule, Aachen 09:19:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 09:20:00
-
Minoritenstraße, Aachen 09:22:00
-
Bushof, Aachen 09:25:00
-
Hansemannplatz, Aachen 09:32:00
-
Kaiserplatz, Aachen 09:33:00
-
Scheibenstraße, Aachen 09:35:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 09:36:00
-
Elsassstraße, Aachen 09:38:00
-
Kennedypark, Aachen 09:39:00
-
Geschwister-Scholl-Gymnasium, Aachen 09:41:00
-
Am Rott, Aachen 09:42:00
-
Continental, Aachen 09:43:00
-
Barbarakirche, Aachen 09:44:00
-
Fringsgraben, Aachen 09:45:00
-
Eilendorf Karlstraße, Aachen 09:47:00
-
Eilendorf Kirchfeld, Aachen 09:48:00
-
Eilendorf Linde, Aachen 09:49:00
-
Eilendorf Markt, Aachen 09:51:00
-
Eilendorf Rheingold, Aachen 09:52:00
-
Eilendorf Bayerhaus, Aachen 09:53:00
-
Münsterbusch Sebastianusweg, Stolberg (Rhld.) 09:54:00
-
Münsterbusch Buschmühle Friedhof, Stolberg (Rhld.) 09:55:00