Haltestelle Hansemannplatz in Aachen
Heinrichsallee 55,
52062Aachen
The next departure is direction Ponttor - Uniklinik - Schanz.
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Eurogress, Aachen 00:16:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 00:17:00
-
Ponttor, Aachen 00:19:00
-
Audimax, Aachen 00:20:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 00:22:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 00:22:00
-
Seffenter Weg, Aachen 00:23:00
-
Hörnstieg, Aachen 00:24:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 00:24:00
-
Hörn Brücke, Aachen 00:25:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 00:25:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 00:26:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 00:26:00
-
Wendlingweg, Aachen 00:27:00
-
Worringer Weg, Aachen 00:27:00
-
Uniklinik, Aachen 00:28:00
-
Westfriedhof, Aachen 00:31:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 00:32:00
-
Kuckelkorn, Aachen 00:34:00
-
Gartenstraße, Aachen 00:35:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 00:37:00
-
Luisenhospital, Aachen 00:38:00
-
Misereor, Aachen 00:39:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 00:41:00
-
Normaluhr, Aachen 00:42:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 00:43:00
-
Kaiserplatz, Aachen 00:44:00
-
Hansemannplatz, Aachen 00:45:00
-
Eurogress, Aachen 00:46:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 00:47:00
-
Ponttor, Aachen 00:49:00
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Bushof, Aachen 00:42:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 00:47:00
-
Alter Posthof, Aachen 00:48:00
-
Misereor, Aachen 00:49:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 00:51:00
-
Normaluhr, Aachen 00:52:00
-
Rosenquelle, Aachen 00:53:00
-
Gillesbachtal, Aachen 00:53:00
-
Marienhospital, Aachen 00:54:00
-
Burtscheid, Aachen 00:55:00
-
Heißberg, Aachen 00:55:00
-
Rathenauallee, Aachen 00:56:00
-
Forster Weg, Aachen 00:57:00
-
Vinzenzplatz (Karl-Marx-Allee), Aachen 00:58:00
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Bushof, Aachen 00:42:00
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Bushof, Aachen 00:42:00
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Bushof, Aachen 00:42:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 00:47:00
-
Alter Posthof, Aachen 00:49:00
-
Annastraße (Hans-Stercken-Platz), Aachen 00:50:00
-
Karlsgraben, Aachen 00:51:00
-
Schanz (Vaalser Straße), Aachen 00:52:00
-
Gartenstraße, Aachen 00:53:00
-
Kuckelkorn, Aachen 00:54:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 00:56:00
-
Westfriedhof, Aachen 00:57:00
-
Steppenberg, Aachen 00:58:00
-
Reutershag, Aachen 00:59:00
-
Vaalserquartier Schmiedgasse, Aachen 01:00:00
-
Vaalserquartier Keltenstraße, Aachen 01:01:00
-
Vaalserquartier Püngelerstraße, Aachen 01:02:00
-
Vaalserquartier Vaals Grenze, Aachen 01:03:00
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Eurogress, Aachen 00:46:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 00:47:00
-
Ponttor, Aachen 00:49:00