Haltestelle Hansemannplatz in Aachen
Heinrichsallee 55,
52062Aachen
The next departure is direction Aachen Waldfriedhof.
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Bushof, Aachen 11:26:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 11:32:00
-
Alter Posthof, Aachen 11:34:00
-
Misereor, Aachen 11:35:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 11:37:00
-
Normaluhr, Aachen 11:38:00
-
Rosenquelle, Aachen 11:39:00
-
Gillesbachtal, Aachen 11:39:00
-
Marienhospital, Aachen 11:40:00
-
Burtscheid, Aachen 11:41:00
-
Heißberg, Aachen 11:42:00
-
Bayernallee, Aachen 11:43:00
-
Siegel, Aachen 11:44:00
-
Bismarckturm, Aachen 11:45:00
-
Waldfriedhof, Aachen 11:46:00
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Bushof, Aachen 11:27:00
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Blücherplatz, Aachen 11:33:00
-
Ludwig Forum, Aachen 11:34:00
-
Talbot, Aachen 11:35:00
-
Liebigstraße, Aachen 11:36:00
-
Prager Ring, Aachen 11:38:00
-
Haaren Markt, Aachen 11:39:00
-
Haaren Tonbrennerstraße, Aachen 11:40:00
-
Verlautenheide Endstraße, Aachen 11:43:00
-
Verlautenheide Quinx, Aachen 11:44:00
-
Verlautenheide Forsthaus, Aachen 11:45:00
-
Atsch Schwarzenbruch, Stolberg (Rhld.) 11:47:00
-
Atsch Schule, Stolberg (Rhld.) 11:49:00
-
Atsch Dreieck, Stolberg (Rhld.) 11:50:00
-
Schneidmühle (Bus), Stolberg (Rhld.) 11:51:00
-
Atsch Eisenbahnstraße, Stolberg (Rhld.) 11:52:00
-
Mühlener Brücke, Stolberg (Rhld.) 11:53:00
-
Salmstraße, Stolberg (Rhld.) 11:54:00
-
Mühlener Bahnhof (Bus), Stolberg (Rhld.) 11:56:00
-
Rosental, Stolberg (Rhld.) 12:03:00
-
Rathaus (Bus), Stolberg (Rhld.) 12:06:00
-
Altstadt (Bus), Stolberg (Rhld.) 12:08:00
-
Finkensief, Stolberg (Rhld.) 12:10:00
-
Hammer Binsfeldhammer, Stolberg (Rhld.) 12:12:00
-
Hammer Bernhardshammer, Stolberg (Rhld.) 12:13:00
-
Vicht Derichsberg, Stolberg (Rhld.) 12:14:00
-
Vicht Nachtigällchen, Stolberg (Rhld.) 12:14:00
-
Vicht Brücke, Stolberg (Rhld.) 12:15:00
-
Vicht Wingertsberg, Stolberg (Rhld.) 12:19:00
-
Sportpark Dörenberg, Stolberg (Rhld.) 12:19:00
-
Mausbach Fleuth, Stolberg (Rhld.) 12:20:00
-
Mausbach Kirche, Stolberg (Rhld.) 12:22:00
-
Mausbach Dechant-Brock-Straße, Stolberg (Rhld.) 12:23:00
-
Mausbach Am Wimblech, Stolberg (Rhld.) 12:24:00
-
Mausbach Diepenlinchen, Stolberg (Rhld.) 12:24:00
-
Mausbach Diepenlinchen Industriestraße, Stolberg ( 12:25:00
-
Mausbach Werther Heide, Stolberg (Rhld.) 12:26:00
-
Werth Brunnenweg, Stolberg (Rhld.) 12:27:00
-
Werth Kirche, Stolberg (Rhld.) 12:27:00
-
Werth Wehrstraße, Stolberg (Rhld.) 12:28:00
-
Werth Markt, Stolberg (Rhld.) 12:29:00
-
Werth Kreuzung, Stolberg (Rhld.) 12:30:00
-
Gressenich Hitzberg, Stolberg (Rhld.) 12:31:00
-
Gressenich Hamicher Weg, Stolberg (Rhld.) 12:32:00
-
Gressenich Kapelle, Stolberg (Rhld.) 12:33:00
-
Gressenich Königreich, Stolberg (Rhld.) 12:33:00
-
Gressenich Parkstraße, Stolberg (Rhld.) 12:34:00
-
Gressenich Quellstraße, Stolberg (Rhld.) 12:35:00
-
Gressenich Farmweg, Stolberg (Rhld.) 12:36:00
-
Schevenhütte Kirche, Stolberg (Rhld.) 12:37:00
-
Schevenhütte Hotel Roeb, Stolberg (Rhld.) 12:38:00
-
Schevenhütte Lamersiefen, Stolberg (Rhld.) 12:39:00
-
Schevenhütte Helenasruh, Stolberg (Rhld.) 12:40:00
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Kaiserplatz, Aachen 11:33:00
-
Scheibenstraße, Aachen 11:35:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 11:36:00
-
Hohenzollernplatz, Aachen 11:38:00
-
Dresdener Straße, Aachen 11:39:00
-
ASEAG, Aachen 11:41:00
-
Hüls, Aachen 11:42:00
-
Wilmersdorfer Straße, Aachen 11:42:00
-
Hüls Friedhof, Aachen 11:43:00
-
Hüls Gewerbegebiet, Aachen 11:45:00
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Kaiserplatz, Aachen 11:33:00
-
Scheibenstraße, Aachen 11:35:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 11:36:00
-
Elsassstraße, Aachen 11:38:00
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 11:39:00
-
Zeppelinstraße, Aachen 11:40:00
-
Adenauerallee, Aachen 11:42:00
-
Schönforst, Aachen 11:44:00
-
Trierer Platz, Aachen 11:45:00
-
Königsberger Straße (Polizeipräsidium), Aachen 11:47:00
-
Brand Eckenerstraße, Aachen 11:49:00
-
Brand Ringstraße, Aachen 11:51:00
-
Brand, Aachen 11:53:00
-
Brand Kolpingstraße, Aachen 11:56:00
-
Brand Eilendorfer Straße, Aachen 11:57:00
-
Brand Goertzbrunnstraße, Aachen 11:57:00
-
Brand Freund, Aachen 11:58:00
-
Büsbach Elgermühle, Stolberg (Rhld.) 12:00:00
-
Büsbach Friedhof, Stolberg (Rhld.) 12:01:00
-
Büsbach Kirche, Stolberg (Rhld.) 12:03:00
-
Büsbach Markt, Stolberg (Rhld.) 12:04:00
-
Büsbach Aachener Straße, Stolberg (Rhld.) 12:05:00
-
Büsbach Bischofstraße, Stolberg (Rhld.) 12:06:00
-
Büsbach Büsbacher Berg, Stolberg (Rhld.) 12:07:00
-
Finkensief, Stolberg (Rhld.) 12:08:00
-
Altstadt (Bus), Stolberg (Rhld.) 12:10:00
-
Rathaus (Bus), Stolberg (Rhld.) 12:12:00
-
Rosental, Stolberg (Rhld.) 12:13:00
-
Mühlener Bahnhof (Bus), Stolberg (Rhld.) 12:15:00
Route:
-
Hansemannplatz, Aachen
-
Blücherplatz, Aachen 11:33:00
-
STAWAG, Aachen 11:34:00
-
Carolus Thermen, Aachen 11:34:00
-
Rolandstraße, Aachen 11:35:00
-
Alter Tivoli, Aachen 11:36:00
-
Sportpark Soers, Aachen 11:37:00
-
Eulershof, Aachen 11:38:00
-
Strangenhäuschen, Aachen 11:39:00
-
Kaisersruh, Würselen 11:40:00
-
Paulinenstraße, Würselen 11:42:00
-
Neuhauser Straße, Würselen 11:43:00
-
Parkhotel, Würselen 11:45:00
-
Brückweg, Würselen 11:47:00
-
Gouleystraße, Würselen 11:48:00
-
Immeln, Würselen 11:48:00
-
Birk, Würselen 11:50:00
-
Schleibach Schleibacher Hof, Alsdorf (Rheinland) 11:52:00
-
Ofden Überheide, Alsdorf (Rheinland) 11:53:00
-
Kellersberg Weiher, Alsdorf (Rheinland) 11:55:00
-
Annapark Bahnhof (Bus), Alsdorf (Rheinland) 11:58:00
-
Anna I, Alsdorf (Rheinland) 12:01:00
-
Denkmalplatz, Alsdorf (Rheinland) 12:02:00
-
Schaufenberger Straße, Alsdorf (Rheinland) 12:03:00
-
Linnicher Straße, Alsdorf (Rheinland) 12:03:00
-
Gesamtschule, Alsdorf (Rheinland) 12:04:00
-
Neuweiler, Alsdorf (Rheinland) 12:05:00
-
Oidtweiler Kloshaus, Baesweiler 12:06:00
-
Oidtweiler Kapelle, Baesweiler 12:07:00
-
BürgerMitteBaesweiler, Baesweiler 12:08:00
-
Bushof, Baesweiler 12:09:00
-
Parkstraße, Baesweiler 12:10:00
-
Jülicher Straße, Baesweiler 12:11:00
-
Place de Montesson, Baesweiler 12:11:00
-
Setterich Im Weinkeller, Baesweiler 12:12:00
-
Setterich Bahnstraße, Baesweiler 12:13:00
-
Setterich Neue Mitte, Baesweiler 12:14:00
-
Setterich Siedlung, Baesweiler 12:14:00