Haltestelle Halifaxstraße in Aachen
Ahornstrasse ,
52074Aachen
The next departure is direction Stolberg Mühlener Bahnhof.
Route:
-
Halifaxstraße, Aachen
-
Melatener Straße, Aachen 12:07:00
-
Muffet, Aachen 12:08:00
-
Am Hügel, Aachen 12:10:00
-
Am Weißenberg, Aachen 12:11:00
-
Turmstraße, Aachen 12:12:00
-
Königstraße, Aachen 12:13:00
-
Karlsgraben, Aachen 12:15:00
-
Annastraße (Hans-Stercken-Platz), Aachen 12:16:00
-
Alter Posthof, Aachen 12:18:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 12:20:00
-
Bushof, Aachen 12:23:00
-
Hansemannplatz, Aachen 12:25:00
-
Kaiserplatz, Aachen 12:26:00
-
Scheibenstraße, Aachen 12:28:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 12:29:00
-
Elsassstraße, Aachen 12:31:00
-
Kennedypark, Aachen 12:32:00
-
Geschwister-Scholl-Gymnasium, Aachen 12:34:00
-
Am Rott, Aachen 12:36:00
-
Continental, Aachen 12:38:00
-
Barbarakirche, Aachen 12:39:00
-
Fringsgraben, Aachen 12:40:00
-
Eilendorf Karlstraße, Aachen 12:42:00
-
Eilendorf Kirchfeld, Aachen 12:43:00
-
Eilendorf Linde, Aachen 12:44:00
-
Eilendorf Markt, Aachen 12:46:00
-
Eilendorf Rheingold, Aachen 12:48:00
-
Eilendorf Bayerhaus, Aachen 12:49:00
-
Münsterbusch Sebastianusweg, Stolberg (Rhld.) 12:50:00
-
Atsch Im Rehgrund, Stolberg (Rhld.) 12:51:00
-
Atsch Nordstraße, Stolberg (Rhld.) 12:52:00
-
Atsch Kirche, Stolberg (Rhld.) 12:53:00
-
Atsch Dreieck, Stolberg (Rhld.) 12:55:00
-
Schneidmühle (Bus), Stolberg (Rhld.) 12:56:00
-
Atsch Eisenbahnstraße, Stolberg (Rhld.) 12:57:00
-
Mühlener Brücke, Stolberg (Rhld.) 12:59:00
-
Salmstraße, Stolberg (Rhld.) 13:01:00
-
Mühlener Bahnhof (Bus), Stolberg (Rhld.) 13:03:00
Route:
-
Halifaxstraße, Aachen
-
Auf der Hörn, Aachen 12:09:00
-
Hörn Brücke, Aachen 12:11:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 12:12:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 12:13:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 12:14:00
-
Wendlingweg, Aachen 12:15:00
-
Worringer Weg, Aachen 12:16:00
-
Uniklinik, Aachen 12:17:00
Route:
-
Halifaxstraße, Aachen
-
Melatener Straße, Aachen 12:10:00
-
Muffet, Aachen 12:11:00
-
Kuckelkorn, Aachen 12:13:00
-
Welkenrather Straße, Aachen 12:14:00
-
Weststraße, Aachen 12:15:00
-
Lennéstraße, Aachen 12:15:00
-
Kuckelkorn, Aachen 12:17:00
-
Gartenstraße, Aachen 12:18:00
-
Schanz (Vaalser Straße), Aachen 12:20:00
-
Karlsgraben, Aachen 12:22:00
-
Annastraße (Hans-Stercken-Platz), Aachen 12:23:00
-
Alter Posthof, Aachen 12:25:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 12:27:00
-
Bushof, Aachen 12:30:00
Route:
-
Halifaxstraße, Aachen
-
Seffenter Weg, Aachen 12:11:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 12:12:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 12:13:00
-
Audimax, Aachen 12:14:00
-
Ponttor, Aachen 12:16:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 12:18:00
-
Minoritenstraße, Aachen 12:20:00
-
Bushof, Aachen 12:23:00
-
Willy-Brandt-Platz, Aachen 12:25:00
-
Kaiserplatz, Aachen 12:26:00
-
Scheibenstraße, Aachen 12:28:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 12:29:00
-
Elsassstraße, Aachen 12:31:00
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 12:33:00
-
Mataréstraße, Aachen 12:35:00
Route:
-
Halifaxstraße, Aachen
-
Auf der Hörn, Aachen 12:18:00
-
Hörn Brücke, Aachen 12:20:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 12:21:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 12:22:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 12:23:00
-
Wendlingweg, Aachen 12:24:00
-
Worringer Weg, Aachen 12:25:00
-
Uniklinik, Aachen 12:26:00
Route:
-
Halifaxstraße, Aachen
-
Seffenter Weg, Aachen 12:19:00
-
Hörnstieg, Aachen 12:20:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 12:20:00
-
Hörn Brücke, Aachen 12:21:00
-
Floriansdorf, Aachen 12:22:00
-
Maria-Lipp-Straße, Aachen 12:23:00
-
Wilfried-König-Straße, Aachen 12:23:00
-
Rabentalweg (Mensa Vita), Aachen 12:24:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 12:25:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 12:26:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 12:31:00
-
Hörn Brücke, Aachen 12:31:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 12:32:00
-
Hörnstieg, Aachen 12:33:00
-
Seffenter Weg, Aachen 12:35:00
-
Halifaxstraße, Aachen 12:36:00
-
Melatener Straße, Aachen 12:37:00
-
Muffet, Aachen 12:38:00
-
Am Hügel, Aachen 12:40:00
-
Am Weißenberg, Aachen 12:41:00
-
Turmstraße, Aachen 12:42:00
-
Königstraße, Aachen 12:43:00
-
Karlsgraben, Aachen 12:45:00
-
Annastraße (Hans-Stercken-Platz), Aachen 12:46:00
-
Alter Posthof, Aachen 12:48:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 12:50:00
-
Bushof, Aachen 12:53:00
-
Hansemannplatz, Aachen 12:55:00
-
Kaiserplatz, Aachen 12:56:00
-
Scheibenstraße, Aachen 12:58:00
-
Josefskirche (Justizzentrum), Aachen 12:59:00
-
Elsassstraße, Aachen 13:01:00
-
Kennedypark, Aachen 13:02:00
-
Geschwister-Scholl-Gymnasium, Aachen 13:04:00
-
Am Rott, Aachen 13:06:00
-
Continental, Aachen 13:08:00
-
Barbarakirche, Aachen 13:09:00
-
Fringsgraben, Aachen 13:10:00
-
Eilendorf Karlstraße, Aachen 13:12:00
-
Eilendorf Kirchfeld, Aachen 13:13:00
-
Eilendorf Linde, Aachen 13:14:00
-
Eilendorf Markt, Aachen 13:16:00
-
Eilendorf Rheingold, Aachen 13:18:00
-
Eilendorf Bayerhaus, Aachen 13:19:00
-
Münsterbusch Sebastianusweg, Stolberg (Rhld.) 13:20:00
-
Münsterbusch Buschmühle Friedhof, Stolberg (Rhld.) 13:21:00
-
Münsterbusch Buschmühle, Stolberg (Rhld.) 13:22:00
-
Münsterbusch Cockerillstraße, Stolberg (Rhld.) 13:24:00
-
Münsterbusch Mauerstr. (Dienstleistungszentrum), S 13:26:00
-
Münsterbusch Schule, Stolberg (Rhld.) 13:28:00
-
Münsterbusch Kreuz, Stolberg (Rhld.) 13:29:00
-
Zinkhütter Hof, Stolberg (Rhld.) 13:30:00
-
Von-Werner-Straße, Stolberg (Rhld.) 13:31:00
-
Rosental, Stolberg (Rhld.) 13:32:00
-
Mühlener Bahnhof (Bus), Stolberg (Rhld.) 13:34:00