Haltestelle Frankenberg in Aachen
Turpinstrasse 94,
52066Aachen
The next departure is direction Uniklinik.
Route:
-
Frankenberg, Aachen
-
Viktoriaallee, Aachen 17:15:00
-
Schloßstraße, Aachen 17:16:00
-
Normaluhr, Aachen 17:18:00
-
Wallstraße, Aachen 17:20:00
-
Theater, Aachen 17:23:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 17:25:00
-
Bushof, Aachen 17:28:00
-
Minoritenstraße, Aachen 17:29:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 17:31:00
-
Ponttor, Aachen 17:32:00
-
Audimax, Aachen 17:33:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 17:35:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 17:36:00
-
Hainbuchenstraße, Aachen 17:37:00
-
Halifaxstraße, Aachen 17:38:00
-
Auf der Hörn, Aachen 17:39:00
-
Hörn Brücke, Aachen 17:41:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 17:42:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 17:43:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 17:44:00
-
Wendlingweg, Aachen 17:45:00
-
Worringer Weg, Aachen 17:46:00
-
Uniklinik, Aachen 17:47:00
Route:
-
Frankenberg, Aachen
-
Zwanzigmorgen, Aachen 17:16:00
-
Beverau, Aachen 17:17:00
-
Vogelsang, Aachen 17:18:00
-
Buschhausen (Kornelimünsterweg), Aachen 17:20:00
-
Löwenstein-Kaserne, Aachen 17:21:00
-
Fuchserde (Waldfriedhof Nord), Aachen 17:22:00
Route:
-
Frankenberg, Aachen
-
Viktoriaallee, Aachen 17:30:00
-
Schloßstraße, Aachen 17:31:00
-
Normaluhr, Aachen 17:33:00
-
Wallstraße, Aachen 17:35:00
-
Theater, Aachen 17:38:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 17:40:00
-
Bushof, Aachen 17:43:00
-
Minoritenstraße, Aachen 17:44:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 17:46:00
-
Ponttor, Aachen 17:47:00
-
Audimax, Aachen 17:48:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 17:50:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 17:51:00
-
Hainbuchenstraße, Aachen 17:52:00
-
Halifaxstraße, Aachen 17:53:00
-
Auf der Hörn, Aachen 17:54:00
-
Hörn Brücke, Aachen 17:56:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 17:57:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 17:58:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 17:59:00
-
Wendlingweg, Aachen 18:00:00
-
Worringer Weg, Aachen 18:01:00
-
Uniklinik, Aachen 18:02:00
-
Steinbergweg, Aachen 18:04:00
-
Kullen, Aachen 18:05:00
-
Philipp-Neri-Weg (Reutershag), Aachen 18:06:00
-
Vaalserquartier Schmiedgasse, Aachen 18:08:00
-
Vaalserquartier Keltenstraße, Aachen 18:09:00
-
Vaalserquartier Püngelerstraße, Aachen 18:10:00
-
Vaalserquartier Vaals Grenze, Aachen 18:11:00
-
Vaals Busstation, Niederlande 18:12:00
-
Vaals Sint Jozefplein, Niederlande 18:16:00
-
Vaals Heuvel, Niederlande 18:17:00
-
Vaals Parklaan, Niederlande 18:20:00
-
Vaals De Lange Akker, Niederlande 18:21:00
-
Vaals Korenstraat, Niederlande 18:22:00
-
Vaals Flats, Niederlande 18:22:00
-
Vaals De Lange Akker, Niederlande 18:25:00
-
Vaals Parklaan, Niederlande 18:26:00
-
Vaals Bloemendal, Niederlande 18:27:00
-
Vaals Maastrichterlaan/Bosstraat, Niederlande 18:28:00
-
Vaalserquartier Vaals Grenze, Aachen 18:30:00
-
Vaalserquartier Keltenstraße, Aachen 18:34:00
-
Vaalserquartier Schmiedgasse, Aachen 18:35:00
-
Philipp-Neri-Weg (Reutershag), Aachen 18:37:00
-
Kullen, Aachen 18:39:00
-
Steinbergweg, Aachen 18:40:00
-
Uniklinik, Aachen 18:42:00
-
Worringer Weg, Aachen 18:42:00
-
Wendlingweg, Aachen 18:43:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 18:44:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 18:45:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 18:46:00
-
Auf der Hörn, Aachen 18:48:00
-
Halifaxstraße, Aachen 18:49:00
-
Seffenter Weg, Aachen 18:50:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 18:51:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 18:52:00
-
Audimax, Aachen 18:53:00
-
Ponttor, Aachen 18:55:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 18:57:00
-
Minoritenstraße, Aachen 18:59:00
-
Bushof, Aachen 19:02:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 19:05:00
-
Theater, Aachen 19:07:00
-
Wallstraße, Aachen 19:08:00
-
Normaluhr, Aachen 19:09:00
-
Schloßstraße, Aachen 19:11:00
-
Viktoriaallee, Aachen 19:12:00
-
Frankenberg, Aachen 19:14:00
-
Zwanzigmorgen, Aachen 19:16:00
-
Beverau, Aachen 19:17:00
-
Vogelsang, Aachen 19:18:00
-
Buschhausen (Kornelimünsterweg), Aachen 19:20:00
-
Löwenstein-Kaserne, Aachen 19:21:00
-
Fuchserde (Waldfriedhof Nord), Aachen 19:22:00
Route:
-
Frankenberg, Aachen
-
Zwanzigmorgen, Aachen 17:31:00
-
Beverau, Aachen 17:32:00
-
Vogelsang, Aachen 17:33:00
-
Buschhausen (Kornelimünsterweg), Aachen 17:35:00
-
Löwenstein-Kaserne, Aachen 17:36:00
-
Fuchserde (Waldfriedhof Nord), Aachen 17:37:00
Route:
-
Frankenberg, Aachen
-
Viktoriaallee, Aachen 17:45:00
-
Schloßstraße, Aachen 17:46:00
-
Normaluhr, Aachen 17:48:00
-
Wallstraße, Aachen 17:50:00
-
Theater, Aachen 17:53:00
-
Elisenbrunnen, Aachen 17:55:00
-
Bushof, Aachen 17:58:00
-
Minoritenstraße, Aachen 17:59:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 18:01:00
-
Ponttor, Aachen 18:02:00
-
Audimax, Aachen 18:03:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 18:05:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 18:06:00
-
Hainbuchenstraße, Aachen 18:07:00
-
Halifaxstraße, Aachen 18:08:00
-
Auf der Hörn, Aachen 18:09:00
-
Hörn Brücke, Aachen 18:11:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 18:12:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 18:13:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 18:14:00
-
Wendlingweg, Aachen 18:15:00
-
Worringer Weg, Aachen 18:16:00
-
Uniklinik, Aachen 18:17:00
Route:
-
Frankenberg, Aachen
-
Zwanzigmorgen, Aachen 17:46:00
-
Beverau, Aachen 17:47:00
-
Vogelsang, Aachen 17:48:00
-
Buschhausen (Kornelimünsterweg), Aachen 17:50:00
-
Löwenstein-Kaserne, Aachen 17:51:00
-
Fuchserde (Waldfriedhof Nord), Aachen 17:52:00