Haltestelle Forster Linde in Aachen
Lintertstrasse 68,
52078Aachen
The next departure is direction Aachen Bushof.
Route:
-
Forster Linde, Aachen
-
Staudenweg, Aachen 13:52:00
-
Drimborn, Aachen 13:54:00
-
Tierpark, Aachen 13:55:00
-
Hasencleverstraße, Aachen 13:56:00
-
Zeppelinstraße, Aachen 13:57:00
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 13:59:00
-
Elsassstraße, Aachen 14:01:00
-
Hohenzollernplatz, Aachen 14:02:00
-
Europaplatz, Aachen 14:03:00
-
Wiesental, Aachen 14:05:00
-
Ludwig Forum, Aachen 14:06:00
-
Blücherplatz, Aachen 14:07:00
-
Hansemannplatz, Aachen 14:10:00
-
Bushof, Aachen 14:12:00
Route:
-
Forster Linde, Aachen
-
Neuhaus, Aachen 13:54:00
-
Heidbenden, Aachen 13:55:00
-
Lintert Schießstand, Aachen 13:56:00
-
Lintert, Aachen 13:57:00
-
Kreuzerdriesch, Aachen 13:58:00
-
Hitfeld, Aachen 13:59:00
-
Eich, Aachen 14:00:00
-
Oberforstbach, Aachen 14:01:00
-
Schleckheim Kroitzheider Weg, Aachen 14:02:00
-
Schleckheim Kapelle, Aachen 14:03:00
-
Nütheim, Aachen 14:04:00
-
Walheim Friedhof, Aachen 14:06:00
-
Walheim Hochhausring, Aachen 14:07:00
-
Walheim, Aachen 14:08:00
-
Hahn Steinbruch, Aachen 14:09:00
-
Hahn Kirche, Aachen 14:10:00
-
Abzw. Venwegen, Stolberg (Rhld.) 14:12:00
-
Breinig Entengasse, Stolberg (Rhld.) 14:16:00
-
Mulartshütte, Roetgen 14:25:00
-
Mulartshütte Vichttalweg, Roetgen 14:26:00
-
Rott Kindergarten, Roetgen 14:27:00
-
Rott Kirche, Roetgen 14:28:00
-
Rott Roetgener Straße, Roetgen 14:28:00
-
Rott Wald, Roetgen 14:29:00
-
Dreilägerbachtalsperre, Roetgen 14:31:00
-
Brandstraße, Roetgen 14:32:00
-
Knott, Roetgen 14:33:00
-
Markt, Roetgen 14:34:00
-
Mittelstraße, Roetgen 14:35:00
-
Post, Roetgen 14:37:00
Route:
-
Forster Linde, Aachen
-
Staudenweg, Aachen 14:00:00
-
Drimborn, Aachen 14:02:00
-
Beverau, Aachen 14:04:00
-
Vogelsang, Aachen 14:05:00
-
Juttastraße, Aachen 14:06:00
-
Wilhelm-Pitz-Weg, Aachen 14:07:00
-
Marienhospital, Aachen 14:09:00
-
Burtscheid, Aachen 14:10:00
-
Heißberg, Aachen 14:11:00
-
Bayernallee, Aachen 14:12:00
-
Siegel, Aachen 14:13:00
Route:
-
Forster Linde, Aachen
-
Staudenweg, Aachen 14:22:00
-
Drimborn, Aachen 14:24:00
-
Tierpark, Aachen 14:25:00
-
Hasencleverstraße, Aachen 14:26:00
-
Zeppelinstraße, Aachen 14:27:00
-
Bahnhof Rothe Erde (Bus), Aachen 14:29:00
-
Elsassstraße, Aachen 14:31:00
-
Hohenzollernplatz, Aachen 14:32:00
-
Europaplatz, Aachen 14:33:00
-
Wiesental, Aachen 14:35:00
-
Ludwig Forum, Aachen 14:36:00
-
Blücherplatz, Aachen 14:37:00
-
Hansemannplatz, Aachen 14:40:00
-
Bushof, Aachen 14:42:00
Route:
-
Forster Linde, Aachen
-
Neuhaus, Aachen 14:24:00
-
Heidbenden, Aachen 14:25:00
-
Lintert Schießstand, Aachen 14:26:00
-
Lintert, Aachen 14:27:00
-
Kreuzerdriesch, Aachen 14:28:00
-
Hitfeld, Aachen 14:29:00
-
Eich, Aachen 14:30:00
-
Oberforstbach, Aachen 14:31:00
-
Schleckheim Kroitzheider Weg, Aachen 14:32:00
-
Schleckheim Kapelle, Aachen 14:33:00
-
Nütheim, Aachen 14:34:00
-
Walheim Friedhof, Aachen 14:36:00
-
Walheim Hochhausring, Aachen 14:37:00
-
Walheim, Aachen 14:38:00
-
Walheim Prämienstraße, Aachen 14:39:00
-
Walheim Albert-Einstein-Straße, Aachen 14:40:00
-
Walheim Hasbach, Aachen 14:41:00
-
Walheim Mütschenpfuhl, Aachen 14:42:00
-
Schmithof Ardennenstraße, Aachen 14:43:00
-
Schmithof Kirche, Aachen 14:43:00
-
Schmithof Vennbahn, Aachen 14:44:00
-
Schmithof Schule, Aachen 14:45:00
-
Schmithof Schmithofer Straße, Aachen 14:46:00
-
Sief Radermacher, Aachen 14:47:00
-
Sief Schule, Aachen 14:48:00
-
Sief Baumgartsweg, Aachen 14:49:00
-
Sief Abzw., Aachen 14:50:00
-
Lichtenbusch Broichhausen, Aachen 14:50:00
-
Lichtenbusch Kirche, Aachen 14:52:00
-
Lichtenbusch, Aachen 14:52:00
Route:
-
Forster Linde, Aachen
-
Neuhaus, Aachen 14:35:00
-
Heidbenden, Aachen 14:36:00
-
Arlingtonstraße, Aachen 14:37:00
-
Gut Grauenhof, Aachen 14:38:00
-
Brander Feld, Aachen 14:40:00
-
Brand Schagenstraße, Aachen 14:41:00
-
Brand Schulzentrum, Aachen 14:42:00
-
Brand Heussstraße, Aachen 14:43:00
-
Brand Ringstraße, Aachen 14:44:00
-
Brand, Aachen 14:45:00
-
Brand Hochstraße, Aachen 14:50:00
-
Brand Wolferskaul, Aachen 14:51:00
-
Brand Niederforstbach, Aachen 14:52:00
-
Brand Vennbahnbogen, Aachen 14:53:00
-
Gut Grauenhof, Aachen 14:55:00
-
Arlingtonstraße, Aachen 14:56:00
-
Neuhaus, Aachen 14:58:00
-
Forster Linde, Aachen 14:59:00
-
Staudenweg, Aachen 15:00:00
-
Drimborn, Aachen 15:02:00
-
Beverau, Aachen 15:04:00
-
Vogelsang, Aachen 15:05:00
-
Juttastraße, Aachen 15:06:00
-
Wilhelm-Pitz-Weg, Aachen 15:07:00
-
Marienhospital, Aachen 15:09:00
-
Burtscheid, Aachen 15:10:00
-
Heißberg, Aachen 15:11:00
-
Bayernallee, Aachen 15:12:00
-
Siegel, Aachen 15:13:00