Haltestelle Ehrenmal/Lousberg in Aachen
Ludwigsallee 65,
52070Aachen
The next departure is direction Ponttor - Schanz - Hauptbahnhof.
Route:
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen
-
Ponttor, Aachen 14:27:00
-
Technische Hochschule, Aachen 14:34:00
-
Königstraße, Aachen 14:35:00
-
Turmstraße, Aachen 14:37:00
-
Lochnerstraße, Aachen 14:39:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 14:40:00
-
Luisenhospital, Aachen 14:41:00
-
Misereor, Aachen 14:43:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 14:46:00
-
Normaluhr, Aachen 14:47:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 14:49:00
-
Kaiserplatz, Aachen 14:51:00
-
Hansemannplatz, Aachen 14:52:00
-
Eurogress, Aachen 14:53:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 14:54:00
-
Ponttor, Aachen 14:57:00
Route:
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen
-
Eurogress, Aachen 14:26:00
-
Hansemannplatz, Aachen 14:28:00
-
Kaiserplatz, Aachen 14:29:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 14:31:00
-
Normaluhr, Aachen 14:33:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 14:35:00
-
Misereor, Aachen 14:37:00
-
Luisenhospital, Aachen 14:38:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 14:40:00
-
Gartenstraße, Aachen 14:41:00
-
Kuckelkorn, Aachen 14:42:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 14:44:00
-
Westfriedhof, Aachen 14:45:00
-
Uniklinik, Aachen 14:47:00
-
Worringer Weg, Aachen 14:55:00
-
Wendlingweg, Aachen 14:56:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 14:57:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 14:58:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 14:59:00
-
Hörn Brücke, Aachen 14:59:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 15:00:00
-
Hörnstieg, Aachen 15:01:00
-
Seffenter Weg, Aachen 15:02:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 15:03:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 15:04:00
-
Audimax, Aachen 15:05:00
-
Ponttor, Aachen 15:07:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 15:09:00
-
Eurogress, Aachen 15:11:00
-
Hansemannplatz, Aachen 15:13:00
-
Kaiserplatz, Aachen 15:14:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 15:16:00
-
Normaluhr, Aachen 15:18:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 15:20:00
-
Misereor, Aachen 15:22:00
-
Luisenhospital, Aachen 15:23:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 15:25:00
-
Gartenstraße, Aachen 15:26:00
-
Kuckelkorn, Aachen 15:27:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 15:29:00
-
Westfriedhof, Aachen 15:30:00
-
Uniklinik, Aachen 15:32:00
Route:
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen
-
Eurogress, Aachen 14:33:00
-
Hansemannplatz, Aachen 14:35:00
-
Kaiserplatz, Aachen 14:36:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 14:38:00
-
Normaluhr, Aachen 14:40:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 14:42:00
-
Misereor, Aachen 14:44:00
-
Luisenhospital, Aachen 14:45:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 14:47:00
-
Lochnerstraße, Aachen 14:49:00
-
Turmstraße, Aachen 14:50:00
-
Königstraße, Aachen 14:51:00
-
Technische Hochschule, Aachen 14:52:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 14:54:00
-
Ponttor, Aachen 14:59:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 15:01:00
-
Eurogress, Aachen 15:03:00
-
Hansemannplatz, Aachen 15:05:00
-
Kaiserplatz, Aachen 15:06:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 15:08:00
-
Normaluhr, Aachen 15:10:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 15:12:00
-
Misereor, Aachen 15:14:00
-
Luisenhospital, Aachen 15:15:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 15:17:00
-
Lochnerstraße, Aachen 15:19:00
-
Turmstraße, Aachen 15:20:00
-
Königstraße, Aachen 15:21:00
-
Technische Hochschule, Aachen 15:22:00
-
Driescher Gässchen (RWTH Aachen), Aachen 15:24:00
-
Ponttor, Aachen 15:29:00
Route:
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen
-
Ponttor, Aachen 14:34:00
-
Audimax, Aachen 14:35:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 14:37:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 14:38:00
-
Seffenter Weg, Aachen 14:39:00
-
Hörnstieg, Aachen 14:40:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 14:40:00
-
Hörn Brücke, Aachen 14:41:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 14:42:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 14:43:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 14:44:00
-
Wendlingweg, Aachen 14:45:00
-
Worringer Weg, Aachen 14:46:00
-
Uniklinik, Aachen 14:47:00
-
Westfriedhof, Aachen 14:55:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 14:57:00
-
Kuckelkorn, Aachen 14:59:00
-
Gartenstraße, Aachen 15:00:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 15:02:00
-
Luisenhospital, Aachen 15:03:00
-
Misereor, Aachen 15:05:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 15:08:00
-
Normaluhr, Aachen 15:09:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 15:11:00
-
Kaiserplatz, Aachen 15:13:00
-
Hansemannplatz, Aachen 15:14:00
-
Eurogress, Aachen 15:15:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 15:16:00
-
Ponttor, Aachen 15:19:00
-
Audimax, Aachen 15:20:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 15:22:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 15:23:00
-
Seffenter Weg, Aachen 15:24:00
-
Hörnstieg, Aachen 15:25:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 15:25:00
-
Hörn Brücke, Aachen 15:26:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 15:27:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 15:28:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 15:29:00
-
Wendlingweg, Aachen 15:30:00
-
Worringer Weg, Aachen 15:31:00
-
Uniklinik, Aachen 15:32:00
Route:
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen
-
Ponttor, Aachen 14:42:00
-
Technische Hochschule, Aachen 14:49:00
-
Königstraße, Aachen 14:50:00
-
Turmstraße, Aachen 14:52:00
-
Lochnerstraße, Aachen 14:54:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 14:55:00
-
Luisenhospital, Aachen 14:56:00
-
Misereor, Aachen 14:58:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 15:01:00
-
Normaluhr, Aachen 15:02:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 15:04:00
-
Kaiserplatz, Aachen 15:06:00
-
Hansemannplatz, Aachen 15:07:00
-
Eurogress, Aachen 15:08:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 15:09:00
-
Ponttor, Aachen 15:12:00
Route:
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen
-
Eurogress, Aachen 14:41:00
-
Hansemannplatz, Aachen 14:43:00
-
Kaiserplatz, Aachen 14:44:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 14:46:00
-
Normaluhr, Aachen 14:48:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 14:50:00
-
Misereor, Aachen 14:52:00
-
Luisenhospital, Aachen 14:53:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 14:55:00
-
Gartenstraße, Aachen 14:56:00
-
Kuckelkorn, Aachen 14:57:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 14:59:00
-
Westfriedhof, Aachen 15:00:00
-
Uniklinik, Aachen 15:02:00
-
Worringer Weg, Aachen 15:10:00
-
Wendlingweg, Aachen 15:11:00
-
Otto-Blumenthal-Straße, Aachen 15:12:00
-
Campus Melaten (Physikzentrum), Aachen 15:13:00
-
Forckenbeckstraße, Aachen 15:14:00
-
Hörn Brücke, Aachen 15:14:00
-
Hörn Kastanienweg, Aachen 15:15:00
-
Hörnstieg, Aachen 15:16:00
-
Seffenter Weg, Aachen 15:17:00
-
Mies-van-der-Rohe-Straße, Aachen 15:18:00
-
Westbahnhof (Bus), Aachen 15:19:00
-
Audimax, Aachen 15:20:00
-
Ponttor, Aachen 15:22:00
-
Ehrenmal/Lousberg, Aachen 15:24:00
-
Eurogress, Aachen 15:26:00
-
Hansemannplatz, Aachen 15:28:00
-
Kaiserplatz, Aachen 15:29:00
-
Augustastraße (Suermondt-Ludwig-Museum), Aachen 15:31:00
-
Normaluhr, Aachen 15:33:00
-
Hauptbahnhof (Bus), Aachen 15:35:00
-
Misereor, Aachen 15:37:00
-
Luisenhospital, Aachen 15:38:00
-
Schanz (Jakobstraße), Aachen 15:40:00
-
Gartenstraße, Aachen 15:41:00
-
Kuckelkorn, Aachen 15:42:00
-
Venskyhäuschen, Aachen 15:44:00
-
Westfriedhof, Aachen 15:45:00
-
Uniklinik, Aachen 15:47:00