Steinbühl in Nürnberg
Steinbühler Tunnel ,
90443Nürnberg
The next departure is direction Erlangen.
Route:
-
Nürnberg-Steinbühl
-
Nürnberg Rothenburger Str. 07:33:00
-
Fürth(Bay)Hbf 07:37:00
-
Fürth-Klinikum 07:40:00
-
Vach 07:44:00
-
Eltersdorf 07:47:00
-
Erlangen-Bruck 07:50:00
-
Erlangen Paul-Gossen-Straße 07:51:00
-
Erlangen 07:55:00
Route:
-
Steinbühl Bahnhof, Nürnberg
-
Landgrabenstr., Nürnberg 07:37:00
-
Heynestr., Nürnberg 07:38:00
-
Christuskirche, Nürnberg 07:39:00
-
Aufseßplatz, Nürnberg 07:41:00
-
Hummelsteiner Weg, Nürnberg 07:42:00
-
Schweiggerstr., Nürnberg 07:44:00
-
Harsdörfferplatz, Nürnberg 07:45:00
-
Peterskirche, Nürnberg 07:46:00
-
Scharrerstr., Nürnberg 07:47:00
-
Immelmannstr., Nürnberg 07:48:00
-
Fliegerstr., Nürnberg 07:49:00
-
Dutzendteich, Nürnberg 07:50:00
-
Doku-Zentrum, Nürnberg 07:52:00
-
Luitpoldhain, Nürnberg 08:00:00
-
Meistersingerhalle, Nürnberg 08:01:00
-
Platz der Opfer d. Faschismus, Nürnberg 08:02:00
-
Holzgartenstr., Nürnberg 08:03:00
-
Wodanstr., Nürnberg 08:04:00
-
Schweiggerstr., Nürnberg 08:06:00
-
Widhalmstr., Nürnberg 08:08:00
-
Hauptbahnhof, Nürnberg 08:10:00
-
Marientor, Nürnberg 08:12:00
-
Wöhrder Wiese, Nürnberg 08:13:00
-
Rathenauplatz, Nürnberg 08:15:00
-
Stresemannplatz, Nürnberg 08:16:00
-
Deichslerstr., Nürnberg 08:18:00
-
Tauroggenstr., Nürnberg 08:19:00
-
Tafelhalle, Nürnberg 08:20:00
-
Ostbahnhof, Nürnberg 08:22:00
-
Thumenberger Weg, Nürnberg 08:23:00
-
Platnersberg, Nürnberg 08:24:00
-
Erlenstegen, Nürnberg 08:25:00
Route:
-
Nürnberg-Steinbühl
-
Nürnberg Hbf 07:38:00
-
Nürnberg-Dürrenhof 07:44:00
-
Nürnberg Ostring 07:47:00
-
Nürnberg-Mögeldorf 07:49:00
-
Nürnberg-Rehhof 07:51:00
-
Nürnberg-Laufamholz 07:52:00
-
Schwaig 07:55:00
-
Röthenbach(Pegnitz) 07:57:00
-
Röthenbach-Steinberg 07:59:00
-
Röthenbach-Seespitze 08:01:00
-
Lauf West 08:03:00
-
Lauf(links Pegnitz) 08:05:00
-
Ottensoos 08:09:00
-
Henfenfeld 08:12:00
-
Hersbruck(l Pegnitz) 08:15:00
-
Happurg 08:18:00
-
Pommelsbrunn 08:21:00
-
Hartmannshof 08:25:00
Route:
-
Steinbühl Bahnhof, Nürnberg
-
Kohlenhof, Nürnberg 07:37:00
-
Plärrer, Nürnberg 07:39:00
-
Obere Turnstr., Nürnberg 07:41:00
-
Hallertor, Nürnberg 07:43:00
-
Tiergärtnertor, Nürnberg 07:44:00
-
Friedrich-Ebert-Platz, Nürnberg 07:46:00
-
Juvenellstr., Nürnberg 07:47:00
-
Bucher Str./Nordring, Nürnberg 07:48:00
-
Thon, Nürnberg 07:49:00
-
Cuxhavener Str., Nürnberg 07:50:00
-
Schleswiger Str., Nürnberg 07:51:00
-
Bamberger Str., Nürnberg 07:52:00
-
Am Wegfeld, Nürnberg 07:55:00
Route:
-
Steinbühl Bahnhof, Nürnberg
-
Landgrabenstr., Nürnberg 07:41:00
-
Heynestr., Nürnberg 07:42:00
-
Christuskirche, Nürnberg 07:43:00
-
Aufseßplatz, Nürnberg 07:45:00
-
Hummelsteiner Weg, Nürnberg 07:46:00
-
Schweiggerstr., Nürnberg 07:48:00
-
Harsdörfferplatz, Nürnberg 07:49:00
-
Peterskirche, Nürnberg 07:50:00
-
Scharrerstr., Nürnberg 07:51:00
-
Immelmannstr., Nürnberg 07:52:00
-
Fliegerstr., Nürnberg 07:53:00
-
Dutzendteich, Nürnberg 07:54:00
Route:
-
Steinbühl Bahnhof, Nürnberg
-
Kohlenhof, Nürnberg 07:41:00
-
Plärrer, Nürnberg 07:43:00
-
Obere Turnstr., Nürnberg 07:45:00
-
Hallertor, Nürnberg 07:47:00
-
Tiergärtnertor, Nürnberg 07:48:00
-
Friedrich-Ebert-Platz, Nürnberg 07:50:00
-
Juvenellstr., Nürnberg 07:51:00
-
Bucher Str./Nordring, Nürnberg 07:52:00
-
Thon, Nürnberg 07:53:00
-
Cuxhavener Str., Nürnberg 07:54:00
-
Schleswiger Str., Nürnberg 07:55:00
-
Bamberger Str., Nürnberg 07:56:00
-
Am Wegfeld, Nürnberg 07:59:00