Schweinau/U-Bahn in Nürnberg
Schweinauer Hauptstrasse 17,
90441Nürnberg
The next departure is direction Nürnberg Hbf.
Route:
-
Nürnberg-Schweinau
-
Nürnberg Hbf 03:01:00
Route:
-
Schweinau, Nürnberg
-
Hohe Marter Nord, Nürnberg 03:10:00
-
Hohe Marter Süd, Nürnberg 03:11:00
-
Kammersteiner Str., Nürnberg 03:12:00
-
Röthenbach, Nürnberg 03:14:00
-
Schnelldorfer Str., Nürnberg 03:16:00
-
Stein Schloss, Nürnberg 03:17:00
-
Kirche, Stein (Mittelfranken) 03:18:00
-
Rosenstraße, Stein (Mittelfranken) 03:19:00
-
A-Magnus-Str., Stein (Mittelfranken) 03:20:00
-
Sommerstraße, Stein (Mittelfranken) 03:21:00
-
Deutenbach Mitte, Stein (Mittelfranken) 03:22:00
-
Jagdweg, Stein (Mittelfranken) 03:23:00
-
Schillerstraße, Stein (Mittelfranken) 03:24:00
-
Gymnasium, Stein (Mittelfranken) 03:25:00
-
Palm Beach, Stein (Mittelfranken) 03:26:00
-
Spitzleitenweg, Stein (Mittelfranken) 03:27:00
-
Unterweihersbuch, Stein (Mittelfranken) 03:28:00
-
Fabergut, Stein (Mittelfranken) 03:29:00
-
Oberweihersbuch, Stein (Mittelfranken) 03:30:00
-
Bertelsdorf Ort, Stein (Mittelfranken) 03:32:00
-
Eckershof (Mfr), Stein (Mittelfranken) 03:33:00
-
Gutzberg Ort, Stein (Mittelfranken) 03:37:00
-
Großweismannsdorf Ort, Roßtal 03:41:00
-
Wilhelm-Löhe-Str., Roßtal 03:45:00
-
Sparkasse, Roßtal 03:47:00
-
Frankenstraße, Roßtal 03:47:00
-
Buttendorf Süd, Roßtal 03:49:00
-
Buttendorf Nord, Roßtal 03:50:00
-
An der Steige, Ammerndorf 03:52:00
-
Hauptstraße, Ammerndorf 03:56:00
-
Vincenzenbronn, Großhabersdorf 03:58:00
-
Blumenstraße, Großhabersdorf 04:01:00
-
Sportplatz, Großhabersdorf 04:05:00
-
Fernabrünst Schlehenweg, Großhabersdorf 04:08:00
-
Clarsbach, Roßtal 04:11:00
-
Raitersaich Ort, Roßtal 04:13:00
-
Buchschwabach Siedlung, Roßtal 04:18:00
-
Buchschwabach B14, Roßtal 04:19:00
-
Defersdorf B14, Roßtal 04:21:00
-
Oedenreuth B14, Roßtal 04:22:00
-
Großweismannsdorf Ort, Roßtal 04:24:00
-
Gutzberg Ort, Stein (Mittelfranken) 04:27:00
-
Oberweihersbuch, Stein (Mittelfranken) 04:29:00
-
Fabergut, Stein (Mittelfranken) 04:30:00
-
Unterweihersbuch, Stein (Mittelfranken) 04:31:00
-
Spitzleitenweg, Stein (Mittelfranken) 04:32:00
-
Palm Beach, Stein (Mittelfranken) 04:33:00
-
Albertus-Magnus-Straße, Stein (Mittelfranken) 04:34:00
-
Rosenstraße, Stein (Mittelfranken) 04:35:00
-
Kirche, Stein (Mittelfranken) 04:36:00
-
Stein Schloss, Nürnberg 04:37:00
-
Schnelldorfer Str., Nürnberg 04:38:00
-
Röthenbach, Nürnberg 04:39:00
-
Kammersteiner Str., Nürnberg 04:40:00
-
Hohe Marter Süd, Nürnberg 04:41:00
-
Hohe Marter Nord, Nürnberg 04:42:00
-
Schweinau, Nürnberg 04:43:00
-
Leopoldstr., Nürnberg 04:44:00
-
Kohlenhof, Nürnberg 04:47:00
-
Plärrer Ost, Nürnberg 04:48:00
-
Opernhaus, Nürnberg 04:50:00
-
Hauptbahnhof, Nürnberg 04:52:00
Route:
-
Nürnberg-Schweinau
-
Nürnberg-Stein 03:14:00
-
Unterasbach 03:16:00
-
Oberasbach 03:18:00
-
Anwanden 03:21:00
-
Roßtal 03:25:00
-
Roßtal Wegbrücke 03:26:00
-
Raitersaich 03:30:00
-
Heilsbronn 03:34:00
-
Petersaurach Nord 03:38:00
-
Wicklesgreuth 03:40:00
-
Sachsen(b Ansbach) 03:44:00
-
Ansbach 03:49:00
Route:
-
Schweinau, Nürnberg
-
Leopoldstr., Nürnberg 03:44:00
-
Kohlenhof, Nürnberg 03:47:00
-
Plärrer Ost, Nürnberg 03:48:00
-
Opernhaus, Nürnberg 03:50:00
-
Hauptbahnhof, Nürnberg 03:52:00
Route:
-
Schweinau, Nürnberg
-
Hohe Marter Nord, Nürnberg 04:10:00
-
Hohe Marter Süd, Nürnberg 04:11:00
-
Kammersteiner Str., Nürnberg 04:12:00
-
Röthenbach, Nürnberg 04:14:00
-
Schnelldorfer Str., Nürnberg 04:16:00
-
Stein Schloss, Nürnberg 04:17:00
-
Kirche, Stein (Mittelfranken) 04:18:00
-
Rosenstraße, Stein (Mittelfranken) 04:19:00
-
A-Magnus-Str., Stein (Mittelfranken) 04:20:00
-
Sommerstraße, Stein (Mittelfranken) 04:21:00
-
Deutenbach Mitte, Stein (Mittelfranken) 04:22:00
-
Jagdweg, Stein (Mittelfranken) 04:23:00
-
Schillerstraße, Stein (Mittelfranken) 04:24:00
-
Gymnasium, Stein (Mittelfranken) 04:25:00
-
Palm Beach, Stein (Mittelfranken) 04:26:00
-
Spitzleitenweg, Stein (Mittelfranken) 04:27:00
-
Unterweihersbuch, Stein (Mittelfranken) 04:28:00
-
Fabergut, Stein (Mittelfranken) 04:29:00
-
Oberweihersbuch, Stein (Mittelfranken) 04:30:00
-
Bertelsdorf Ort, Stein (Mittelfranken) 04:32:00
-
Eckershof (Mfr), Stein (Mittelfranken) 04:33:00
-
Gutzberg Ort, Stein (Mittelfranken) 04:37:00
-
Großweismannsdorf Ort, Roßtal 04:41:00
-
Wilhelm-Löhe-Str., Roßtal 04:45:00
-
Sparkasse, Roßtal 04:47:00
-
Frankenstraße, Roßtal 04:47:00
-
Buttendorf Süd, Roßtal 04:49:00
-
Buttendorf Nord, Roßtal 04:50:00
-
An der Steige, Ammerndorf 04:52:00
-
Hauptstraße, Ammerndorf 04:56:00
-
Vincenzenbronn, Großhabersdorf 04:58:00
-
Blumenstraße, Großhabersdorf 05:01:00
-
Sportplatz, Großhabersdorf 05:05:00
-
Fernabrünst Schlehenweg, Großhabersdorf 05:08:00
-
Clarsbach, Roßtal 05:11:00
-
Raitersaich Ort, Roßtal 05:13:00
-
Buchschwabach Siedlung, Roßtal 05:18:00
-
Buchschwabach B14, Roßtal 05:19:00
-
Defersdorf B14, Roßtal 05:21:00
-
Oedenreuth B14, Roßtal 05:22:00
-
Großweismannsdorf Ort, Roßtal 05:24:00
-
Gutzberg Ort, Stein (Mittelfranken) 05:27:00
-
Oberweihersbuch, Stein (Mittelfranken) 05:29:00
-
Fabergut, Stein (Mittelfranken) 05:30:00
-
Unterweihersbuch, Stein (Mittelfranken) 05:31:00
-
Spitzleitenweg, Stein (Mittelfranken) 05:32:00
-
Palm Beach, Stein (Mittelfranken) 05:33:00
-
Albertus-Magnus-Straße, Stein (Mittelfranken) 05:34:00
-
Rosenstraße, Stein (Mittelfranken) 05:35:00
-
Kirche, Stein (Mittelfranken) 05:36:00
-
Stein Schloss, Nürnberg 05:37:00
-
Schnelldorfer Str., Nürnberg 05:38:00
-
Röthenbach, Nürnberg 05:39:00
Route:
-
Schweinau, Nürnberg
-
Leopoldstr., Nürnberg 04:44:00
-
Kohlenhof, Nürnberg 04:47:00
-
Plärrer Ost, Nürnberg 04:48:00
-
Opernhaus, Nürnberg 04:50:00
-
Hauptbahnhof, Nürnberg 04:52:00