Hauptbahnhof in Mönchengladbach
Lürriper Strasse 15,
41065Mönchengladbach
The next departure is direction Stadtverwaltung, Mönchengladbach.
Route:
-
Hauptbahnhof/Europaplatz Steig 1-2, Mönchengladbac
-
Am Bour, Mönchengladbach 00:21:00
-
Voltastraße, Mönchengladbach 00:22:00
-
Gutenbergstraße, Mönchengladbach 00:23:00
-
Nakatenusstraße, Mönchengladbach 00:24:00
-
Lürriper Straße, Mönchengladbach 00:24:00
-
Lürrip Kirche, Mönchengladbach 00:25:00
-
Lürrip Volksbadstraße, Mönchengladbach 00:26:00
-
Am Lauterkamp, Mönchengladbach 00:27:00
-
Bernhardstraße, Mönchengladbach 00:27:00
-
Mühlenweg, Mönchengladbach 00:28:00
-
Nonnenmühle, Mönchengladbach 00:29:00
-
Uedding Kirche, Mönchengladbach 00:30:00
-
Dohrweg, Mönchengladbach 00:31:00
-
Am Baumhof, Mönchengladbach 00:31:00
-
Bendhütter Straße, Mönchengladbach 00:32:00
-
Liebfrauenstraße, Mönchengladbach 00:32:00
-
Neuwerk Markt, Mönchengladbach 00:33:00
-
Neuwerk Verwaltungsstelle, Mönchengladbach 00:34:00
-
Adlerstraße, Mönchengladbach 00:35:00
-
Hoven Kreuz, Mönchengladbach 00:35:00
-
Bettrath Kirche, Mönchengladbach 00:36:00
-
Graf-Haeseler-Straße, Mönchengladbach 00:36:00
-
Nelkenstraße, Mönchengladbach 00:37:00
-
Spielkaulenweg, Mönchengladbach 00:37:00
-
Künkelstraße, Mönchengladbach 00:38:00
-
Konzenstraße, Mönchengladbach 00:38:00
-
Eickener Höhe, Mönchengladbach 00:39:00
-
Eicken Markt, Mönchengladbach 00:40:00
-
Matthiasstraße, Mönchengladbach 00:41:00
-
Kaiserstraße, Mönchengladbach 00:42:00
-
Hauptbahnhof/Europaplatz Steig 5-8, Mönchengladbac 00:44:00
-
Vitusbad, Mönchengladbach 00:45:00
-
Prinzenstraße, Mönchengladbach 00:46:00
-
Pescher-/Reyerhütter Straße, Mönchengladbach 00:46:00
-
Reyerhütte, Mönchengladbach 00:47:00
-
Gabelsbergerstraße, Mönchengladbach 00:48:00
-
Hardterbroich Markt, Mönchengladbach 00:50:00
-
Volksgartenstraße, Mönchengladbach 00:51:00
-
Galeria Kaufhof, Mönchengladbach 00:53:00
-
Am Minto, Mönchengladbach 00:53:00
-
Museum Abteiberg, Mönchengladbach 00:54:00
-
Stadtverwaltung, Mönchengladbach 00:55:00
Route:
-
Hauptbahnhof/Europaplatz Steig 5-8, Mönchengladbac
-
Jenaer Straße, Mönchengladbach 00:21:00
-
Alleestraße, Mönchengladbach 00:21:00
-
Volksgartenstraße, Mönchengladbach 00:22:00
-
Hardterbroich Markt, Mönchengladbach 00:23:00
-
Stiegerfeldstraße, Mönchengladbach 00:24:00
-
Bonnenbroich Sparkasse, Mönchengladbach 00:24:00
-
Bonnenbroicher Straße, Mönchengladbach 00:25:00
-
Memelstraße, Mönchengladbach 00:26:00
-
Franziskuskirche, Mönchengladbach 00:27:00
-
Freiligrathstraße, Mönchengladbach 00:27:00
-
Geneicken Bahnhof, Mönchengladbach 00:28:00
-
Dorfbroicher Straße, Mönchengladbach 00:29:00
-
Rathaus Rheydt, Mönchengladbach 00:30:00
-
Rheydt Marienplatz, Mönchengladbach 00:32:00
-
Theater, Mönchengladbach 00:36:00
-
Gasstraße, Mönchengladbach 00:37:00
-
NEW, Mönchengladbach 00:37:00
-
Mülfort, Mönchengladbach 00:38:00
-
Giesenkirchener Straße, Mönchengladbach 00:39:00
-
Dohrer Straße, Mönchengladbach 00:40:00
-
Römerbrunnen, Mönchengladbach 00:40:00
-
Weg nach Trimpelshütte, Mönchengladbach 00:41:00
-
Kruchenstraße, Mönchengladbach 00:42:00
-
Eberhardstraße, Mönchengladbach 00:42:00
-
Waater Straße, Mönchengladbach 00:43:00
-
Schelsen Kirche, Mönchengladbach 00:44:00
-
Spulstraße, Mönchengladbach 00:45:00
-
Am Fußfall, Mönchengladbach 00:46:00
-
Schloss-Dyck-Straße, Mönchengladbach 00:46:00
-
Am Düvel, Mönchengladbach 00:47:00
-
Konstantinstraße, Mönchengladbach 00:48:00
-
Pferdmenges, Mönchengladbach 00:48:00
-
Giesenkirchen Altenheim, Mönchengladbach 00:49:00
-
Konstantinplatz, Mönchengladbach 00:50:00
-
Asternweg, Mönchengladbach 00:51:00
-
Am Sternenfeld, Mönchengladbach 00:52:00
-
Weg zur Waldesruh, Mönchengladbach 00:52:00
-
Körschgenstraße, Mönchengladbach 00:53:00
-
Bahner, Mönchengladbach 00:54:00
-
Zoppenbroich, Mönchengladbach 00:55:00
-
Druckerstraße, Mönchengladbach 00:56:00
-
Kronenstraße, Mönchengladbach 00:56:00
-
Gracht, Mönchengladbach 00:57:00
-
Rathaus Rheydt, Mönchengladbach 00:57:00
-
Steubenstraße, Mönchengladbach 00:59:00
-
Webschulstraße, Mönchengladbach 01:00:00
-
Hermges, Mönchengladbach 01:01:00
-
Theodor-Heuss-Straße, Mönchengladbach 01:01:00
-
Geroplatz, Mönchengladbach 01:04:00
-
Stadtverwaltung, Mönchengladbach 01:06:00
Route:
-
Mönchengladbach Hbf
-
Rheydt Hbf 00:25:00
-
Wickrath 00:29:00
-
Herrath 00:33:00
-
Erkelenz 00:37:00
-
Hückelhoven-Baal 00:42:00
-
Brachelen 00:46:00
-
Lindern 00:50:00
-
Geilenkirchen 01:01:00
-
Übach-Palenberg 01:04:00
-
Herzogenrath 01:09:00
-
Kohlscheid 01:13:00
-
Aachen West 01:19:00
-
Aachen Schanz 01:21:00
-
Aachen Hbf 01:24:00
Route:
-
Mönchengladbach Hbf
-
Viersen 00:44:00
-
Anrath 00:49:00
-
Forsthaus 00:53:00
-
Krefeld Hbf 00:58:00
-
Krefeld-Oppum 01:01:00
-
Krefeld-Linn 01:04:00
-
Krefeld-Uerdingen 01:06:00
-
Krefeld-Hohenbudberg Chempark 01:09:00
-
Rheinhausen 01:13:00
-
Rheinhausen Ost 01:15:00
-
Duisburg-Hochfeld Süd 01:18:00
-
Duisburg Hbf 01:24:00
Route:
-
Mönchengladbach Hbf
-
Rheydt Hbf 00:45:00
-
Rheydt-Odenkirchen 00:48:00
-
Hochneukirch 00:52:00
-
Jüchen 00:56:00
-
Grevenbroich 01:02:00
-
Rommerskirchen 01:10:00
-
Stommeln 01:14:00
-
Pulheim 01:19:00
-
Köln-Ehrenfeld 01:28:00
-
Köln Hbf 01:35:00
-
Köln Messe/Deutz 01:40:00
-
Köln/Bonn Flughafen 01:50:00
-
Troisdorf 01:59:00
-
Friedrich Wilhelmshütte 02:02:00
-
Menden(Rheinl) 02:05:00
-
Bonn-Beuel 02:11:00
-
Bonn-Oberkassel 02:14:00
-
Niederdollendorf 02:17:00
-
Königswinter 02:20:00
-
Rhöndorf 02:23:00
-
Bad Honnef(Rhein) 02:26:00
-
Unkel 02:29:00
-
Erpel(Rhein) 02:33:00
-
Linz(Rhein) 02:36:00
Route:
-
Hauptbahnhof/Europaplatz Steig 5-8, Mönchengladbac
-
Vitusbad, Mönchengladbach 00:45:00
-
Prinzenstraße, Mönchengladbach 00:46:00
-
Pescher-/Reyerhütter Straße, Mönchengladbach 00:46:00
-
Reyerhütte, Mönchengladbach 00:47:00
-
Gabelsbergerstraße, Mönchengladbach 00:48:00
-
Hardterbroich Markt, Mönchengladbach 00:50:00
-
Volksgartenstraße, Mönchengladbach 00:51:00
-
Galeria Kaufhof, Mönchengladbach 00:53:00
-
Am Minto, Mönchengladbach 00:53:00
-
Museum Abteiberg, Mönchengladbach 00:54:00
-
Stadtverwaltung, Mönchengladbach 00:55:00