Marktplatz /Pyramide in Karlsruhe
Karl-Friedrich-Strasse 9,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe.
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 14:35:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 14:36:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 14:38:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 14:40:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 14:37:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 14:38:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 14:40:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 14:41:00
-
Weinweg, Karlsruhe 14:43:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 14:45:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 14:46:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 14:47:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 14:48:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 14:49:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 14:50:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 14:51:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 14:53:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 14:54:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 14:56:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 14:36:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 14:37:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 14:39:00
-
Poststraße, Karlsruhe 14:40:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 14:42:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 14:44:00
-
Dammerstock, Karlsruhe 14:47:00
-
Schloss Rüppurr, Karlsruhe 14:48:00
-
Rüppurr Ostendorfplatz, Karlsruhe 14:49:00
-
Rüppurr Tulpenstraße, Karlsruhe 14:51:00
-
Rüppurr Battstraße, Karlsruhe 14:52:00
-
Neuwiesenreben, Ettlingen 14:54:00
-
Wasen, Ettlingen 14:55:00
-
Erbprinz/Schloss, Ettlingen 14:57:00
-
Ettlingen Stadt 14:58:00
-
Albgaubad, Ettlingen 15:02:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 14:43:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 14:44:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 14:45:00
-
Poststraße, Karlsruhe 14:47:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 14:48:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 14:51:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 14:52:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 14:53:00
-
ZKM, Karlsruhe 14:54:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 14:56:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 14:57:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 14:58:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 14:59:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 15:01:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 15:02:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 15:04:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 15:05:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 15:07:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 15:08:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 15:09:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 15:10:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 15:11:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 15:12:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 15:13:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 15:15:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 14:43:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 14:44:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 14:46:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 14:48:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 14:50:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 14:51:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 14:52:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 14:54:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 14:55:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 14:58:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 14:59:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 15:00:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 15:01:00
-
Eggenstein Süd, Eggenstein-Leopoldshafen 15:07:00
-
Eggenstein Bf 15:08:00
-
Eggenstein Spöcker Weg, Eggenstein-Leopoldshafen 15:09:00
-
Eggenstein Schweriner Straße, Eggenstein-Leopoldsh 15:11:00
-
Leopoldshafen Viermorgen, Eggenstein-Leopoldshafen 15:12:00
-
Leopoldshafen Leopoldstr. 15:14:00
-
Leopoldshafen Frankfurter Straße, Eggenstein-Leopo 15:15:00
-
Linkenheim Süd, Linkenheim-Hochstetten 15:18:00
-
Linkenheim Friedrichstraße, Linkenheim-Hochstetten 15:19:00
-
Linkenheim Rathaus 15:21:00
-
Linkenheim Schulzentrum, Linkenheim-Hochstetten 15:23:00
-
Hochstetten Grenzstraße 15:24:00
-
Hochstetten Altenheim, Linkenheim-Hochstetten 15:26:00
-
Hochstetten 15:27:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 14:45:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 14:46:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 14:48:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 14:49:00
-
Weinweg, Karlsruhe 14:51:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 14:52:00
-
Karlsruhe-Durlach 14:54:00
-
Grötzingen 14:58:00
-
Grötzingen Oberausstraße 15:00:00
-
Berghausen Hummelberg 15:02:00
-
Jöhlingen West 15:06:00
-
Jöhlingen 15:07:00
-
Wössingen 15:09:00
-
Wössingen Ost 15:11:00
-
Dürrenbüchig 15:14:00
-
Rinklingen 15:16:00
-
Bretten 15:18:00
-
Bretten Stadtmitte 15:24:00