Marktplatz /Pyramide in Karlsruhe
Karl-Friedrich-Strasse 9,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Knielingen Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 08:49:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 08:50:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 08:52:00
-
Poststraße, Karlsruhe 08:53:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 08:55:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 08:58:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 08:59:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 09:00:00
-
ZKM, Karlsruhe 09:02:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 09:03:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 09:04:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 09:05:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 09:06:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 09:07:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 09:09:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 09:10:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 09:11:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 09:13:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 09:14:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 09:15:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 09:16:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 09:17:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 09:18:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 09:19:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 09:21:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 08:53:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 08:54:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 08:56:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 08:58:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 09:00:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 09:01:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 09:02:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 09:04:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 09:05:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 09:08:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 09:09:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 09:10:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 09:11:00
-
Eggenstein Süd, Eggenstein-Leopoldshafen 09:17:00
-
Eggenstein Bf 09:18:00
-
Eggenstein Spöcker Weg, Eggenstein-Leopoldshafen 09:19:00
-
Eggenstein Schweriner Straße, Eggenstein-Leopoldsh 09:21:00
-
Leopoldshafen Viermorgen, Eggenstein-Leopoldshafen 09:22:00
-
Leopoldshafen Leopoldstr. 09:24:00
-
Leopoldshafen Frankfurter Straße, Eggenstein-Leopo 09:25:00
-
Linkenheim Süd, Linkenheim-Hochstetten 09:28:00
-
Linkenheim Friedrichstraße, Linkenheim-Hochstetten 09:29:00
-
Linkenheim Rathaus 09:31:00
-
Linkenheim Schulzentrum, Linkenheim-Hochstetten 09:33:00
-
Hochstetten Grenzstraße 09:34:00
-
Hochstetten Altenheim, Linkenheim-Hochstetten 09:36:00
-
Hochstetten 09:37:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 08:55:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 08:56:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 08:58:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:00:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 09:04:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 09:05:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 09:07:00
-
Poststraße, Karlsruhe 09:08:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 09:10:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 09:12:00
-
Forchheim(b Karlsruhe) 09:19:00
-
Durmersheim Nord 09:24:00
-
Durmersheim 09:26:00
-
Bietigheim(Baden) 09:28:00
-
Ötigheim 09:31:00
-
Rastatt 09:37:00
-
Rastatt Beinle 09:39:00
-
Kuppenheim 09:42:00
-
Bischweier 09:44:00
-
Bad Rotenfels Schloss 09:46:00
-
Bad Rotenfels Bf 09:48:00
-
Bad Rotenfels Weinbrennerstraße 09:49:00
-
Gaggenau Bf 09:51:00
-
Gaggenau Mercedes-Benz Werk 09:52:00
-
Ottenau 09:54:00
-
Hörden 09:56:00
-
Gernsbach Bf 09:58:00
-
Gernsbach Mitte 10:01:00
-
Obertsrot 10:04:00
-
Hilpertsau 10:05:00
-
Weisenbach 10:07:00
-
Au im Murgtal 10:09:00
-
Langenbrand 10:12:00
-
Gausbach 10:15:00
-
Forbach(Schwarzw) 10:16:00
-
Raumünzach 10:22:00
-
Kirschbaumwasen 10:25:00
-
Schönmünzach 10:28:00
-
Schwarzenberg 10:31:00
-
Huzenbach 10:33:00
-
Röt 10:36:00
-
Heselbach 10:39:00
-
Klosterreichenbach 10:43:00
-
Baiersbronn Schule 10:46:00
-
Baiersbronn Bf 10:47:00
-
Friedrichstal b Freudenstadt 10:52:00
-
Freudenstadt Stadt 10:57:00
-
Freudenstadt Schulzentrum 11:03:00
-
Freudenstadt Industriegebiet 11:05:00
-
Freudenstadt Hbf 11:07:00
-
Grüntal-Wittlensweiler 11:18:00
-
Dornstetten-Aach 11:20:00
-
Dornstetten 11:23:00
-
Schopfloch(b Freudenstadt) 11:27:00
-
Bittelbronn 11:33:00
-
Horb-Heiligenfeld 11:39:00
-
Hochdorf(b Horb) 11:44:00
-
Eutingen Nord 11:47:00
-
Eutingen im Gäu 11:50:00
-
Ergenzingen 11:53:00
-
Bondorf(b Herrenberg) 11:57:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 09:06:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 09:07:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 09:09:00
-
Poststraße, Karlsruhe 09:10:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 09:12:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 09:14:00
-
Dammerstock, Karlsruhe 09:17:00
-
Schloss Rüppurr, Karlsruhe 09:18:00
-
Rüppurr Ostendorfplatz, Karlsruhe 09:19:00
-
Rüppurr Tulpenstraße, Karlsruhe 09:21:00
-
Rüppurr Battstraße, Karlsruhe 09:22:00
-
Neuwiesenreben, Ettlingen 09:24:00
-
Wasen, Ettlingen 09:25:00
-
Erbprinz/Schloss, Ettlingen 09:27:00
-
Ettlingen Stadt 09:28:00
-
Albgaubad, Ettlingen 09:30:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 09:10:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 09:11:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 09:13:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 09:14:00
-
Weinweg, Karlsruhe 09:16:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 09:18:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 09:19:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 09:20:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 09:21:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 09:22:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 09:23:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 09:24:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 09:25:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 09:26:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 09:29:00