Marktplatz /Pyramide in Karlsruhe
Karl-Friedrich-Strasse 9,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Wolfartsweier Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 00:20:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 00:21:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 00:23:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 00:24:00
-
Weinweg, Karlsruhe 00:26:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 00:28:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 00:29:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 00:30:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 00:31:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 00:32:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 00:33:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 00:34:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 00:35:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 00:36:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 00:39:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 00:19:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 00:20:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 00:22:00
-
Poststraße, Karlsruhe 00:23:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 00:25:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 00:28:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 00:29:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 00:30:00
-
ZKM, Karlsruhe 00:32:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 00:33:00
-
Otto-Sachs-Straße, Karlsruhe 00:34:00
-
Mathystraße, Karlsruhe 00:35:00
-
Karlstor/Bundesgerichtshof, Karlsruhe 00:36:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 00:38:00
-
Europaplatz/Postgalerie, Karlsruhe 00:39:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 00:42:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 00:44:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 00:45:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 00:47:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 00:48:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 00:49:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 00:50:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 00:51:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 00:52:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 00:53:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 00:54:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 00:56:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 00:25:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 00:26:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 00:28:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 00:29:00
-
Weinweg, Karlsruhe 00:31:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 00:32:00
-
Karlsruhe-Durlach 00:34:00
-
Grötzingen 00:38:00
-
Grötzingen Oberausstraße 00:40:00
-
Berghausen Hummelberg 00:42:00
-
Jöhlingen West 00:46:00
-
Jöhlingen 00:47:00
-
Wössingen 00:49:00
-
Wössingen Ost 00:51:00
-
Dürrenbüchig 00:54:00
-
Rinklingen 00:56:00
-
Bretten 00:58:00
-
Bretten Stadtmitte 01:01:00
-
Bretten Wannenweg 01:02:00
-
Bretten Schulzentrum 01:04:00
-
Bretten Kupferhälde 01:05:00
-
Gölshausen 01:07:00
-
Gölshausen Industriegebiet 01:09:00
-
Bauerbach 01:11:00
-
Oberderdingen-Flehingen Industrie 01:14:00
-
Flehingen 01:16:00
-
Zaisenhausen 01:19:00
-
Sulzfeld(Baden) 01:22:00
-
Eppingen West 01:26:00
-
Eppingen 01:28:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 00:26:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 00:27:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 00:29:00
-
Poststraße, Karlsruhe 00:30:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 00:32:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 00:34:00
-
Dammerstock, Karlsruhe 00:37:00
-
Schloss Rüppurr, Karlsruhe 00:38:00
-
Rüppurr Ostendorfplatz, Karlsruhe 00:39:00
-
Rüppurr Tulpenstraße, Karlsruhe 00:41:00
-
Rüppurr Battstraße, Karlsruhe 00:42:00
-
Neuwiesenreben, Ettlingen 00:44:00
-
Wasen, Ettlingen 00:45:00
-
Erbprinz/Schloss, Ettlingen 00:47:00
-
Ettlingen Stadt 00:48:00
-
Albgaubad, Ettlingen 00:52:00
-
Spinnerei, Ettlingen 00:54:00
-
Busenbach 00:55:00
-
Reichenbach Kurpark, Waldbronn 00:58:00
-
Reichenbach(b. Ettlingen) 00:59:00
-
Langensteinbach Schießhüttenäcker, Karlsbad 01:02:00
-
Langensteinbach Bahnhof 01:03:00
-
Langensteinbach St. Barbara, Karlsbad 01:04:00
-
Spielberg 01:07:00
-
Ittersbach Industrie, Karlsbad 01:11:00
-
Ittersbach Bahnhof 01:13:00
-
Ittersbach Rathaus 01:15:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 00:33:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 00:34:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 00:36:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 00:38:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 00:40:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 00:41:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 00:42:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 00:44:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 00:45:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 00:48:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 00:49:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 00:50:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 00:51:00
-
Eggenstein Süd, Eggenstein-Leopoldshafen 00:57:00
-
Eggenstein Bf 00:58:00
-
Eggenstein Spöcker Weg, Eggenstein-Leopoldshafen 00:59:00
-
Eggenstein Schweriner Straße, Eggenstein-Leopoldsh 01:01:00
-
Leopoldshafen Viermorgen, Eggenstein-Leopoldshafen 01:02:00
-
Leopoldshafen Leopoldstr. 01:04:00
-
Leopoldshafen Frankfurter Straße, Eggenstein-Leopo 01:05:00
-
Linkenheim Süd, Linkenheim-Hochstetten 01:08:00
-
Linkenheim Friedrichstraße, Linkenheim-Hochstetten 01:09:00
-
Linkenheim Rathaus 01:11:00
-
Linkenheim Schulzentrum, Linkenheim-Hochstetten 01:13:00
-
Hochstetten Grenzstraße 01:14:00
-
Hochstetten Altenheim, Linkenheim-Hochstetten 01:16:00
-
Hochstetten 01:17:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 00:34:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 00:35:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 00:37:00
-
Poststraße, Karlsruhe 00:38:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 00:40:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 00:42:00