Marktplatz /Pyramide in Karlsruhe
Karl-Friedrich-Strasse 9,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Wolfartsweier Nord, Karlsruhe.
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 08:10:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 08:11:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 08:13:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 08:14:00
-
Weinweg, Karlsruhe 08:16:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 08:18:00
-
Durlach Auer Straße/Dr.Willmar Schwabe, Karlsruhe 08:19:00
-
Durlach Gritznerstraße, Karlsruhe 08:20:00
-
Durlach Killisfeldstraße, Karlsruhe 08:21:00
-
Durlach Ellmendinger Straße, Karlsruhe 08:22:00
-
Durlach Ostmarkstraße, Karlsruhe 08:23:00
-
Durlach Schlesier Straße West, Karlsruhe 08:24:00
-
Durlach Steiermärker Straße, Karlsruhe 08:25:00
-
Durlach Zündhütle, Karlsruhe 08:26:00
-
Wolfartsweier Nord, Karlsruhe 08:29:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe 08:13:00
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 08:14:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 08:16:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 08:18:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 08:20:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 08:21:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 08:22:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 08:24:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 08:25:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 08:28:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 08:29:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 08:30:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 08:31:00
-
Eggenstein Süd, Eggenstein-Leopoldshafen 08:37:00
-
Eggenstein Bf 08:38:00
-
Eggenstein Spöcker Weg, Eggenstein-Leopoldshafen 08:39:00
-
Eggenstein Schweriner Straße, Eggenstein-Leopoldsh 08:41:00
-
Leopoldshafen Viermorgen, Eggenstein-Leopoldshafen 08:42:00
-
Leopoldshafen Leopoldstr. 08:44:00
-
Leopoldshafen Frankfurter Straße, Eggenstein-Leopo 08:45:00
-
Linkenheim Süd, Linkenheim-Hochstetten 08:48:00
-
Linkenheim Friedrichstraße, Linkenheim-Hochstetten 08:49:00
-
Linkenheim Rathaus 08:51:00
-
Linkenheim Schulzentrum, Linkenheim-Hochstetten 08:53:00
-
Hochstetten Grenzstraße 08:54:00
-
Hochstetten Altenheim, Linkenheim-Hochstetten 08:56:00
-
Hochstetten 08:57:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 08:14:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 08:15:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 08:17:00
-
Poststraße, Karlsruhe 08:18:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 08:20:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 08:22:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 08:19:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 08:20:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 08:22:00
-
Poststraße, Karlsruhe 08:23:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 08:25:00
-
Ebertstraße, Karlsruhe 08:28:00
-
Barbarossaplatz, Karlsruhe 08:29:00
-
Welfenstraße, Karlsruhe 08:30:00
-
ZKM, Karlsruhe 08:32:00
-
Arbeitsagentur, Karlsruhe 08:33:00
-
Lessingstraße, Karlsruhe 08:34:00
-
Weinbrennerplatz, Karlsruhe 08:35:00
-
Sophienstraße, Karlsruhe 08:36:00
-
Schillerstraße, Karlsruhe 08:37:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 08:39:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 08:40:00
-
Kußmaulstraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 08:41:00
-
Hertzstraße, Karlsruhe 08:43:00
-
Feierabendweg, Karlsruhe 08:44:00
-
Neureuter Straße, Karlsruhe 08:45:00
-
Knielingen Siemensallee, Karlsruhe 08:46:00
-
Knielingen Sudetenstraße, Karlsruhe 08:47:00
-
Knielingen Pionierstraße, Karlsruhe 08:48:00
-
Knielingen Egon-Eiermann-Allee, Karlsruhe 08:49:00
-
Knielingen Nord, Karlsruhe 08:51:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 08:25:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 08:26:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 08:28:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 08:29:00
-
Weinweg, Karlsruhe 08:31:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 08:32:00
-
Karlsruhe-Durlach 08:34:00
-
Grötzingen 08:38:00
-
Grötzingen Oberausstraße 08:40:00
-
Berghausen Hummelberg 08:42:00
-
Jöhlingen West 08:46:00
-
Jöhlingen 08:47:00
-
Wössingen 08:49:00
-
Wössingen Ost 08:51:00
-
Dürrenbüchig 08:54:00
-
Rinklingen 08:56:00
-
Bretten 08:58:00
-
Bretten Stadtmitte 09:01:00
-
Bretten Wannenweg 09:02:00
-
Bretten Schulzentrum 09:04:00
-
Bretten Kupferhälde 09:05:00
-
Gölshausen 09:07:00
-
Gölshausen Industriegebiet 09:09:00
-
Bauerbach 09:11:00
-
Oberderdingen-Flehingen Industrie 09:15:00
-
Flehingen 09:17:00
-
Zaisenhausen 09:20:00
-
Sulzfeld(Baden) 09:23:00
-
Eppingen West 09:27:00
-
Eppingen 09:29:00
-
Gemmingen West 09:37:00
-
Gemmingen 09:39:00
-
Stetten am Heuchelberg 09:42:00
-
Schwaigern(Württ) West 09:44:00
-
Schwaigern(Württ) 09:47:00
-
Schwaigern Ost 09:49:00
-
Leingarten West 09:52:00
-
Leingarten Mitte 09:53:00
-
Leingarten 09:54:00
-
Leingarten Ost 09:56:00
-
Böckingen West 09:58:00
-
Heilbr.-Böckingen Berufsschulzentrum 10:00:00
-
Böckingen Sonnenbrunnen 10:01:00
-
Heilbronn Hauptbahnhof/Willy-Brandt-Pl. 10:04:00
-
Heilbronn Neckar-Turm/K.-S.-Pl 10:07:00
-
Heilbronn Rathaus 10:08:00
-
Heilbronn Harmonie 10:10:00
-
Heilbronn Friedensplatz 10:12:00
-
Heilbronn Finanzamt 10:13:00
-
Heilbronn Pfühlpark 10:15:00
Route:
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 08:26:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 08:27:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 08:29:00
-
Poststraße, Karlsruhe 08:30:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 08:32:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 08:34:00
-
Dammerstock, Karlsruhe 08:37:00
-
Schloss Rüppurr, Karlsruhe 08:38:00
-
Rüppurr Ostendorfplatz, Karlsruhe 08:39:00
-
Rüppurr Tulpenstraße, Karlsruhe 08:41:00
-
Rüppurr Battstraße, Karlsruhe 08:42:00
-
Neuwiesenreben, Ettlingen 08:44:00
-
Wasen, Ettlingen 08:45:00
-
Erbprinz/Schloss, Ettlingen 08:47:00
-
Ettlingen Stadt 08:48:00
-
Albgaubad, Ettlingen 08:52:00
-
Spinnerei, Ettlingen 08:54:00
-
Busenbach 08:55:00
-
Reichenbach Kurpark, Waldbronn 08:58:00
-
Reichenbach(b. Ettlingen) 08:59:00
-
Langensteinbach Schießhüttenäcker, Karlsbad 09:02:00
-
Langensteinbach Bahnhof 09:03:00
-
Langensteinbach St. Barbara, Karlsbad 09:04:00
-
Spielberg 09:07:00
-
Ittersbach Industrie, Karlsbad 09:10:00
-
Ittersbach Bahnhof 09:13:00
-
Ittersbach Rathaus 09:15:00