Marktplatz /Kaiserstraße in Karlsruhe
Karl-Friedrich-Strasse 5,
76133Karlsruhe
The next departure is direction Neureut Heide, Karlsruhe.
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 02:16:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 02:18:00
-
Kunstakademie/Hochschule, Karlsruhe 02:19:00
-
Synagoge, Karlsruhe 02:20:00
-
Lilienthalstraße, Karlsruhe 02:21:00
-
Duale Hochschule, Karlsruhe 02:22:00
-
Heidehof, Karlsruhe 02:23:00
-
Neureut Heide, Karlsruhe 02:25:00
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 02:16:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 02:17:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 02:19:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 02:20:00
-
Essenweinstraße, Karlsruhe 02:24:00
-
Hauptfriedhof, Karlsruhe 02:26:00
-
Hirtenweg/Technologiepark, Karlsruhe 02:27:00
-
Rintheim Sinsheimer Straße, Karlsruhe 02:29:00
-
Hagsfeld Süd, Karlsruhe 02:30:00
-
Hagsfeld Bahnhof, Karlsruhe 02:31:00
-
Hagsfeld Geroldsäcker, Karlsruhe 02:32:00
-
Hagsfeld Jenaer Straße, Karlsruhe 02:33:00
-
Hagsfeld Reitschulschlag, Karlsruhe 02:35:00
-
Büchig, Stutensee 02:36:00
-
Blankenloch Süd, Stutensee 02:38:00
-
Blankenloch Tolna-Platz, Stutensee 02:39:00
-
Blankenloch Kirche, Stutensee 02:41:00
-
Blankenloch Mühlenweg, Stutensee 02:43:00
-
Blankenloch Nord, Stutensee 02:44:00
-
Friedrichstal Saint-Riquier-Platz, Stutensee 02:48:00
-
Friedrichstal Mitte, Stutensee 02:49:00
-
Friedrichstal Nord, Stutensee 02:51:00
-
Spöck Hochhaus, Stutensee 02:53:00
-
Spöck Richard-Hecht-Schule, Stutensee 02:54:00
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Marktplatz (Pyramide U), Karlsruhe 02:29:00
-
Ettlinger Tor/Staatstheater (U), Karlsruhe 02:30:00
-
Kongresszentrum (U), Karlsruhe 02:31:00
-
Augartenstraße, Karlsruhe 02:33:00
-
Poststraße, Karlsruhe 02:34:00
-
Karlsruhe Bahnhofsvorplatz 02:36:00
-
Karlsruhe Albtalbahnhof 02:38:00
-
Dammerstock, Karlsruhe 02:41:00
-
Schloss Rüppurr, Karlsruhe 02:42:00
-
Rüppurr Ostendorfplatz, Karlsruhe 02:43:00
-
Rüppurr Tulpenstraße, Karlsruhe 02:45:00
-
Rüppurr Battstraße, Karlsruhe 02:46:00
-
Neuwiesenreben, Ettlingen 02:48:00
-
Wasen, Ettlingen 02:49:00
-
Erbprinz/Schloss, Ettlingen 02:51:00
-
Ettlingen Stadt 02:52:00
-
Albgaubad, Ettlingen 02:55:00
-
Spinnerei, Ettlingen 02:57:00
-
Busenbach 02:58:00
-
Reichenbach Kurpark, Waldbronn 03:01:00
-
Reichenbach(b. Ettlingen) 03:02:00
-
Langensteinbach Schießhüttenäcker, Karlsbad 03:05:00
-
Langensteinbach Bahnhof 03:06:00
-
Langensteinbach St. Barbara, Karlsbad 03:07:00
-
Spielberg 03:10:00
-
Ittersbach Industrie, Karlsbad 03:13:00
-
Ittersbach Bahnhof 03:16:00
-
Ittersbach Rathaus 03:18:00
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Kronenplatz (U), Karlsruhe 02:31:00
-
Durlacher Tor/KIT-Campus Süd (U), Karlsruhe 02:32:00
-
Gottesauer Platz/BGV, Karlsruhe 02:34:00
-
Tullastraße/Alter Schlachthof, Karlsruhe 02:35:00
-
Weinweg, Karlsruhe 02:37:00
-
Durlach Untermühlstraße, Karlsruhe 02:38:00
-
Karlsruhe-Durlach 02:40:00
-
Durlach Hubstraße, Karlsruhe 02:41:00
-
Grötzingen 02:44:00
-
Grötzingen Oberausstraße 02:45:00
-
Grötzingen Krappmühlenweg 02:47:00
-
Berghausen Pfinzbrücke 02:49:00
-
Berghausen(Baden) 02:50:00
-
Berghausen Am Stadion 02:51:00
-
Söllingen Reetzstr. 02:53:00
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 02:31:00
-
Mühlburger Tor, Karlsruhe 02:33:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 02:34:00
-
Händelstraße, Karlsruhe 02:36:00
-
Philippstraße, Karlsruhe 02:37:00
-
Karlsruhe Entenfang 02:38:00
-
Lameyplatz, Karlsruhe 02:40:00
-
Starckstraße, Karlsruhe 02:41:00
-
Mühlburg West, Karlsruhe 02:42:00
-
Knielingen Siemens, Karlsruhe 02:44:00
-
Knielingen Herweghstraße, Karlsruhe 02:45:00
-
Knielingen Eggensteiner Straße, Karlsruhe 02:46:00
-
Karlsruhe-Kniel. Rheinbergstr. 02:47:00
-
Maxau 02:51:00
-
Maximiliansau Eisenbahnstraße 02:53:00
-
Maximiliansau West 02:54:00
-
Wörth(Rhein) 02:56:00
-
Wörth(Rhein) Alte Bahnmeisterei 02:59:00
-
Wörth(Rhein) Bienwaldhalle 03:00:00
-
Wörth(Rhein) Bürgerpark 03:01:00
-
Wörth(Rhein) Rathaus 03:03:00
-
Wörth(Rhein) Badallee 03:04:00
-
Wörth(Rhein) Badepark 03:05:00
Route:
-
Marktplatz (Kaiserstraße U), Karlsruhe
-
Europaplatz/Postgalerie (U), Karlsruhe 02:33:00
-
Karlsruhe Mühlburger Tor 02:35:00
-
Yorckstraße, Karlsruhe 02:36:00
-
Moltkestraße/Städt. Klinikum, Karlsruhe 02:38:00
-
Knielinger Allee/Städt. Klinikum, Karlsruhe 02:39:00
-
August-Bebel-Straße, Karlsruhe 02:40:00
-
Kurt-Schumacher-Straße, Karlsruhe 02:42:00
-
Haus Bethlehem, Karlsruhe 02:43:00
-
Neureut Welschneureuter Straße, Karlsruhe 02:46:00
-
Neureut Bärenweg, Karlsruhe 02:47:00
-
Neureut Adolf-Ehrmann-Bad, Karlsruhe 02:48:00
-
Karlsruhe-Neureut Kirchfeld 02:49:00
-
Eggenstein Süd, Eggenstein-Leopoldshafen 02:54:00
-
Eggenstein Bf 02:55:00
-
Eggenstein Spöcker Weg, Eggenstein-Leopoldshafen 02:56:00
-
Eggenstein Schweriner Straße, Eggenstein-Leopoldsh 02:58:00
-
Leopoldshafen Viermorgen, Eggenstein-Leopoldshafen 02:59:00
-
Leopoldshafen Leopoldstr. 03:01:00
-
Leopoldshafen Frankfurter Straße, Eggenstein-Leopo 03:02:00
-
Linkenheim Süd, Linkenheim-Hochstetten 03:05:00
-
Linkenheim Friedrichstraße, Linkenheim-Hochstetten 03:06:00
-
Linkenheim Rathaus 03:08:00
-
Linkenheim Schulzentrum, Linkenheim-Hochstetten 03:10:00
-
Hochstetten Grenzstraße 03:11:00
-
Hochstetten Altenheim, Linkenheim-Hochstetten 03:13:00
-
Hochstetten 03:14:00